Activ Plătitor TVA

AUTOMATEK S.R.L.

CUI: 47952172
CIF: RO47952172
Reg. Com.: J06/342/2023
CAEN: 6201
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 aprilie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:59

Despre AUTOMATEK S.R.L.

AUTOMATEK S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6201). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AUTOMATEK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 117.366 RON, in crestere fata de anul precedent (+40.6%). Profitul net inregistrat a fost de 58.173 RON (relativ stabila).

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
117.366 RON
Venituri totale
117.366 RON
Cheltuieli totale
41.597 RON
Profit brut
75.769 RON
Profit net
58.173 RON
Marja profit net
49,57%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
95.585 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
95.460 RON
Casa & conturi bănci
125 RON
Capital propriu
58.413 RON

Contact

AdresaRomania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Toamnei nr. 15, 420171
Telefon0745-924999

Adresă sediu social

Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Toamnei nr. 15, 420171
Cod poștal: 420171
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Toamnei nr. 15, 420171
Cod postal
420171
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.04.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
20 august 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
117.366 RON
Rezultat net
58.173 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 117.366 RON 83.443 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 117.366 RON 83.443 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 41.597 RON 17.551 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 75.769 RON 65.892 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 58.173 RON 55.567 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 95.585 RON 67.677 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 95.585 RON 67.677 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 95.460 RON 33.294 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 125 RON 34.383 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 37.172 RON 11.910 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 58.413 RON 55.767 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active95.585RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

38,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale95.585 RON
Datorii totale37.172 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
60,9 %Profit net / active totale
ROE
99,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,57 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
61,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 117.366 +40,7% față de anul precedent 117.366 41.597 75.769 +15,0% față de anul precedent 58.173 +4,7% față de anul precedent 0 0
2023 83.443 83.443 17.551 65.892 55.567 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 95.585 95.585 0 95.460 125
2023 0 67.677 67.677 0 33.294 34.383

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 37.172 +212,1% față de anul precedent 58.413 Neraportat 0
2023 11.910 55.767 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

4din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare4 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2026 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 117.366 RON. Profit: 58.173 RON

Cifra de afaceri: 117.366 RON. Profit: 58.173 RON

Cifra de afaceri
117.366 RON +40.65% față de anul precedent
Profit net
58.173 RON +4.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
37.172 RON +212.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 83.443 RON. Profit: 55.567 RON

Cifra de afaceri: 83.443 RON. Profit: 55.567 RON

Cifra de afaceri
83.443 RON
Profit net
55.567 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
11.910 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAUTOMATEK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

AUTOMATEK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6201, Bistriţa-Năsăud

MITECH SOFT S.R.L.
CUI: 50506307CAEN: 6201
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2024-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.688 RON
Profit
100.325 RON
Angajati
1
CIVITAS DATASOFT S.R.L.
CUI: 26115268CAEN: 6201
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2009-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
107.114 RON
Profit
37.626 RON
Angajati
1
AMPRENTA SRL
CUI: 16904108CAEN: 6201
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Leşu Com. Leşu2004-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.552 RON
Profit
33.689 RON
Angajati
0
POS CLOUD SYSTEMS S.R.L.
CUI: 41785865CAEN: 6201
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2019-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.848 RON
Profit
106.304 RON
Angajati
1
CAFFEINATETECH S.R.L.
CUI: 39507972CAEN: 6201
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2018-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.726 RON
Profit
61.633 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6201, Bistriţa-Năsăud

I AM DIGITAL S.R.L.
CUI: 47909466CAEN: 6201
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Beclean2023-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
439.200 RON
Profit
263.156 RON
Angajati
1
EMIL WEB S.R.L.
CUI: 47960922CAEN: 6201
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2023-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
180.079 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AUTOMATIC PRO S.R.L.
CUI: 47578265CAEN: 6201
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2023-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
231.851 RON
Profit
93.357 RON
Angajati
1

Alte firme din Bistriţa-Năsăud

ESTIMO EXPERT EVAL S.R.L.
CUI: 47952156CAEN: 6831
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2023-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.775 RON
Profit
344 RON
Angajati
1
ROA CONSULT PROJECT S.R.L.
CUI: 47952180CAEN: 7111
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Poiana Ilvei Com. Poiana Ilvei2023-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.000 RON
Profit
125 RON
Angajati
0
HUGOS TREE S.R.L.
CUI: 47934125CAEN: 4719
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Sărata Mun. Bistriţa2023-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.596 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
SERVICII SAW VSP S.R.L.
CUI: 47988095CAEN: 4311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Şanţ Com. Şanţ2023-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.500 RON
Profit
7.281 RON
Angajati
0
SILRIS COMPANY S.R.L.
CUI: 47713914CAEN: 4782
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2023-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.378.925 RON
Profit
67.387 RON
Angajati
0
HIDROIZOLATII MANN S.R.L.
CUI: 48200968CAEN: 4399
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Feldru Com. Feldru2023-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
248.785 RON
Profit
130.961 RON
Angajati
1
AIRA GROUP MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 46227827CAEN: 1812
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2022-05-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.105 RON
Profit
101.935 RON
Angajati
2
RPA AGENCY S.R.L.
CUI: 50105593CAEN: 6831
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Mogoşeni Com. Nimigea2024-05-20
fara e-Factura
STARPOLARIS S.R.L.
CUI: 11983593CAEN: 1082
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Beclean1999-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
903.795 RON
Profit
31.560 RON
Angajati
9

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AUTOMATEK S.R.L.?

CUI-ul AUTOMATEK S.R.L. este 47952172.

Unde este sediul AUTOMATEK S.R.L.?

AUTOMATEK S.R.L. are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Toamnei nr. 15, 420171, Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.

Cand a fost infiintata AUTOMATEK S.R.L.?

AUTOMATEK S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AUTOMATEK S.R.L. in 2024?

In 2024, AUTOMATEK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 117.366 RON.

Ce activitate are AUTOMATEK S.R.L.?

AUTOMATEK S.R.L. are codul CAEN principal 6201.

Ce profit a inregistrat AUTOMATEK S.R.L. in 2024?

AUTOMATEK S.R.L. a inregistrat un profit net de 58.173 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.