Activ Plătitor TVA

BAF TRANS S.R.L.

CUI: 47976120
CIF: RO47976120
Reg. Com.: J2023001661128
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 aprilie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 23:32

Despre BAF TRANS S.R.L.

BAF TRANS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BAF TRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 127.387 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+393.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
127.387 RON
Venituri totale
128.270 RON
Cheltuieli totale
170.072 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
3.012 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
19.175 RON
Casa & conturi bănci
-16.163 RON
Capital propriu
-66.441 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Olteniei nr. 11, 400236
Telefon0742808005

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Olteniei nr. 11, 400236
Cod poștal: 400236
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Olteniei nr. 11, 400236
Cod postal
400236
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.04.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 octombrie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
127.387 RON
Rezultat net
-43.084 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 127.387 RON 25.838 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 128.270 RON 25.838 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 170.072 RON 49.136 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 41.802 RON 23.298 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 43.084 RON 23.557 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 3.012 RON 32.909 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 3.012 RON 32.909 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 19.175 RON 1.950 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești -16.163 RON 30.959 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 69.453 RON 56.266 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -66.441 RON -23.357 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active3.012RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2.305,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale3.012 RON
Datorii totale69.453 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,04 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-2.205,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 127.387 +393,0% față de anul precedent 128.270 170.072 0 0 41.802 43.084
2023 25.838 25.838 49.136 0 0 23.298 23.557

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 3.012 3.012 0 19.175 -16.163
2023 0 32.909 32.909 0 1.950 30.959

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 69.453 +23,4% față de anul precedent -66.441 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 56.266 -23.357 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
ABAURORA BUTNARUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 36954/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 127.387 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 127.387 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
127.387 RON +393.02% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
43.084 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
69.453 RON +23.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 25.838 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 25.838 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
25.838 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
23.557 RON
Angajati
1
Datorii
56.266 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBAF TRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

BAF TRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

07.102026Mentiune · Buletin 36954/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
BAF TRANS S.R.L.
CUI
47976120
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
07.10.2026
Registrul Comerțului
J12/1661/2023
EUID
ROONRC.J12/1661/2023
Sediu
Municipiul Cluj-Napoca, Jud. Cluj, Strada OLTENIEI, Nr. 11
Județ
Cluj
Număr încheiere
789003
Data încheierii
06.10.2026
Număr dosar
3542503
Data dosarului
04.09.2026
Tribunal
Cluj
Registrator
Mihaela Ileana Radu

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 3542503 din 04.09.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 36954/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Cluj

INGRAF BOOKING S.R.L.
CUI: 36251003CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.652 RON
Profit
18.055 RON
Angajati
0
DECODAN SERV SRL
CUI: 32042101CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2013-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.008 RON
Profit
30.883 RON
Angajati
1
ZEFIRIS TRANS SRL
CUI: 18003840CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2005-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.455 RON
Profit
34.513 RON
Angajati
1
VLADICIP SPEDITION SRL
CUI: 35886407CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Hodişu Com. Poieni2016-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.975 RON
Profit
4.155 RON
Angajati
1
MEM FOREVER CLASS S.R.L.
CUI: 46093237CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Turda2022-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
131.172 RON
Profit
38.171 RON
Angajati
0
GABY & GRYG S.R.L.
CUI: 49388712CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Chiuieşti Com. Chiuieşti2024-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
120.838 RON
Profit
11.908 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Cluj

BVO TRANSSERVICE S.R.L.
CUI: 47967521CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Turda2023-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
211.591 RON
Profit
24.536 RON
Angajati
1
CNC TRANSPORTSERV S.R.L.
CUI: 47984026CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Giurcuţa de Sus Com. Beliş2023-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
80.625 RON
Profit
1.245 RON
Angajati
1
NSA INSOTIRI TRANS S.R.L.
CUI: 47956921CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Dej2023-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
202.873 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MARCELTEC S.R.L.
CUI: 48014400CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
150.831 RON
Profit
4.741 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

GREEN SPA CENTER S.R.L.
CUI: 47976112CAEN: 9623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
956.659 RON
Profit
89.939 RON
Angajati
3
VIVIEN LORENA BEAUTY S.R.L.
CUI: 47975982CAEN: 9609
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.702 RON
Profit
34.184 RON
Angajati
1
NEURORI PRAX S.R.L.
CUI: 47984093CAEN: 8622
Activ
CLUJ, Sat Feleacu Com. Feleacu2023-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.900 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PANDA DELIFOOD S.R.L.
CUI: 47939840CAEN: 1085
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.910 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
KAIZEN TATTOO S.R.L.
CUI: 48036122CAEN: 9609
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2023-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AMA TRAVEL TRIO S.R.L.
CUI: 47471373CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Mun. Turda2023-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
139.689 RON
Profit
22.248 RON
Angajati
0
XTRANS ROCK S.R.L.
CUI: 48530702CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.769 RON
Profit
1.625 RON
Angajati
1
HCC ELECTRIC NORD S.R.L.
CUI: 43618723CAEN: 4321
Activ
CLUJ, Sat Copăceni Com. Sănduleşti2021-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
379.407 RON
Profit
199.625 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BAF TRANS S.R.L.?

CUI-ul BAF TRANS S.R.L. este 47976120.

Unde este sediul BAF TRANS S.R.L.?

BAF TRANS S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Olteniei nr. 11, 400236, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata BAF TRANS S.R.L.?

BAF TRANS S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BAF TRANS S.R.L. in 2024?

In 2024, BAF TRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 127.387 RON.

Cati angajati are BAF TRANS S.R.L.?

BAF TRANS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are BAF TRANS S.R.L.?

BAF TRANS S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat BAF TRANS S.R.L. in 2024?

BAF TRANS S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 43.084 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.