Activ

SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L.

CUI: 47979844
CIF: 47979844
Reg. Com.: J2023006996405
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 11 aprilie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 23:03

Despre SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L.

SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 224.691 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+72.8%). Profitul net inregistrat a fost de 95.138 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
224.691 RON
Venituri totale
224.691 RON
Cheltuieli totale
127.352 RON
Profit brut
97.339 RON
Profit net
95.138 RON
Marja profit net
42,34%
Active imobilizate
15.036 RON
Active circulante
100.705 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
70.297 RON
Casa & conturi bănci
30.408 RON
Capital propriu
95.378 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Cal. Vitan nr. 225, 31292
Telefon.

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Cal. Vitan nr. 225, 31292
Cod poștal: 31292
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Cal. Vitan nr. 225, 31292
Cod postal
31292
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 11.04.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
224.691 RON
Rezultat net
95.138 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 224.691 RON 130.048 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 224.691 RON 130.048 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 127.352 RON 43.441 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 97.339 RON 86.607 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 95.138 RON 85.332 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 15.036 RON 5.454 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 100.705 RON 85.997 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 115.741 RON 91.451 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 70.297 RON 35.326 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 30.408 RON 50.671 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 30.012 RON 6.309 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 95.378 RON 85.532 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active115.741RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

25,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale115.741 RON
Datorii totale30.012 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
82,2 %Profit net / active totale
ROE
99,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,36 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
82,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 224.691 +72,8% față de anul precedent 224.691 127.352 97.339 +12,4% față de anul precedent 95.138 +11,5% față de anul precedent 0 0
2023 130.048 130.048 43.441 86.607 85.332 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 15.036 100.705 115.741 0 70.297 30.408
2023 5.454 85.997 91.451 0 35.326 50.671

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 30.012 +375,7% față de anul precedent 95.378 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 6.309 85.532 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
VDVLAD DIACONUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 5620/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 224.691 RON. Profit: 95.138 RON

Cifra de afaceri: 224.691 RON. Profit: 95.138 RON

Cifra de afaceri
224.691 RON +72.78% față de anul precedent
Profit net
95.138 RON +11.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
30.012 RON +375.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 130.048 RON. Profit: 85.332 RON

Cifra de afaceri: 130.048 RON. Profit: 85.332 RON

Cifra de afaceri
130.048 RON
Profit net
85.332 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
6.309 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

12.022026Mentiune · Buletin 5620/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L.
CUI
47979844
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
12.02.2026
Registrul Comerțului
J40/6996/2023
EUID
ROONRC.J40/6996/2023
Sediu
Bucureşti Sectorul 3, Calea VITAN, Nr. 225, Bl. 2, Scara 2, Etaj 7, Ap. 93
Județ
București
Număr încheiere
119263
Data încheierii
12.02.2026
Număr dosar
536332
Data dosarului
05.02.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Mihaela Bolintiru

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 536332 din 05.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 5620/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Municipiul Bucureşti

DYNAMIC TECHNOLOGY BUILDING SRL
CUI: 31993125CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2013-07-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
225.226 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
STRUCTO DAV S.R.L.
CUI: 48980510CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2023-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
223.950 RON
Profit
45.685 RON
Angajati
1
MDG SIGMA CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 50988699CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2024-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
225.526 RON
Profit
222.117 RON
Angajati
1
CHELBA CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 44302124CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
223.113 RON
Profit
118.690 RON
Angajati
1
MARYN GLOBAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 49087736CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2023-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
230.000 RON
Profit
145.498 RON
Angajati
1
VIKING ENGINEER S.R.L.
CUI: 39727382CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.911 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Municipiul Bucureşti

GHERACHINI S.R.L.
CUI: 47988907CAEN: 4100
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.840 RON
Profit
90.852 RON
Angajati
4
GILMAR EXPERT S.R.L.
CUI: 47977789CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
514.100 RON
Profit
358.086 RON
Angajati
1
M&C INOVATIVE DESIGN S.R.L.
CUI: 48004732CAEN: 4100
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-04-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.931 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

MODIFICĂRI S.R.L.
CUI: 47979828CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2023-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
353.191 RON
Profit
162.310 RON
Angajati
1
INFOPROIECT FIRE S.R.L.
CUI: 47979860CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2023-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.302 RON
Profit
33.150 RON
Angajati
0
INK SESSION S.R.L.
CUI: 47978660CAEN: 9609
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.697 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PITBULL SECURITY SYSTEMS S.R.L.
CUI: 47981542CAEN: 8009
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2023-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
306.356 RON
Profit
225.989 RON
Angajati
1
PROADMIN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47966712CAEN: 6832
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2023-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.021 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PRO LEARNING MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 47995521CAEN: 7020
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2023-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
175.000 RON
Profit
144.137 RON
Angajati
0
3M-FOOD STATION S.R.L.
CUI: 47839662CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2023-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.982.206 RON
Profit
0 RON
Angajati
7
AG TECH S.R.L.
CUI: 48138289CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2023-05-10
fara e-Factura
SQUARE SAIL S.R.L.
CUI: 46614815CAEN: 5222
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.561 RON
Profit
29.056 RON
Angajati
0
FARMALEX INSTAL SERVICE S.R.L.
CUI: 49212863CAEN: 4322
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2023-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L.?

CUI-ul SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. este 47979844.

Unde este sediul SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L.?

SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Cal. Vitan nr. 225, 31292, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L.?

SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. in 2024?

In 2024, SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 224.691 RON.

Cati angajati are SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L.?

SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L.?

SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. in 2024?

SMART BUILD & ENGINEERING S.R.L. a inregistrat un profit net de 95.138 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.