Școli de conducere (pilotaj)
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 21:46
Despre AUTOMIT S.R.L.
AUTOMIT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sarichioi Com. Sarichioi, judetul TULCEA, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Școli de conducere (pilotaj)" (cod CAEN 8553), in sectorul administratie publica si aparare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, AUTOMIT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 399.220 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+230.4%). Profitul net inregistrat a fost de 67.840 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in crestere fata de anul anterior.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 399.220 RON
- Venituri totale
- 418.647 RON
- Cheltuieli totale
- 343.595 RON
- Profit brut
- 75.052 RON
- Profit net
- 67.840 RON
- Marja profit net
- 16,99%
- Active imobilizate
- 41.594 RON
- Active circulante
- 82.440 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 82.440 RON
- Capital propriu
- 70.324 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, TULCEA, Sat Sarichioi Com. Sarichioi, Str PRINCIPALA nr. 177
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 21.06.2023
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Babadag
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2023 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 399.220 RON
- Rezultat net
- 67.840 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 399.220 RON | 120.820 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 418.647 RON | 131.685 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 343.595 RON | 128.110 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 75.052 RON | 3.575 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 67.840 RON | 2.284 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 41.594 RON | 15.925 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 82.440 RON | 42.556 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 124.034 RON | 58.481 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | 0 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 82.440 RON | 42.556 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 53.710 RON | 55.997 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 70.324 RON | 2.484 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 5 persoane | 4 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 54,7 %Profit net / active totale
- ROE
- 96,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,53 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 56,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 399.220 +230,4% față de anul precedent | 418.647 | 343.595 | 75.052 +1.999,4% față de anul precedent | 67.840 +2.870,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 120.820 | 131.685 | 128.110 | 3.575 | 2.284 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 41.594 | 82.440 | 124.034 | 0 | 0 | 82.440 |
| 2023 | 15.925 | 42.556 | 58.481 | 0 | 0 | 42.556 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 53.710 -4,1% față de anul precedent | 70.324 | Neraportat | 5 +25,0% față de anul precedent |
| 2023 | 55.997 | 2.484 | Neraportat | 4 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
3 repere. O singură cronologie.
Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 399.220 RON. Profit: 67.840 RON
Cifra de afaceri: 399.220 RON. Profit: 67.840 RON
- Cifra de afaceri
- 399.220 RON +230.43% față de anul precedent
- Profit net
- 67.840 RON +2870.23% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 53.710 RON -4.08% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 120.820 RON. Profit: 2.284 RON
Cifra de afaceri: 120.820 RON. Profit: 2.284 RON
- Cifra de afaceri
- 120.820 RON
- Profit net
- 2.284 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4
- Datorii
- 55.997 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAUTOMIT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8553 in Sat Sarichioi Com. Sarichioi (TULCEA)
AUTOMIT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8553 in Sat Sarichioi Com. Sarichioi (TULCEA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 8553, Tulcea
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8553, Tulcea
Alte firme din Tulcea
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul AUTOMIT S.R.L.?
CUI-ul AUTOMIT S.R.L. este 48360136.
Unde este sediul AUTOMIT S.R.L.?
AUTOMIT S.R.L. are sediul in Romania, TULCEA, Sat Sarichioi Com. Sarichioi, Str PRINCIPALA nr. 177, Sat Sarichioi Com. Sarichioi, judetul TULCEA.
Cand a fost infiintata AUTOMIT S.R.L.?
AUTOMIT S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a AUTOMIT S.R.L. in 2024?
In 2024, AUTOMIT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 399.220 RON.
Cati angajati are AUTOMIT S.R.L.?
AUTOMIT S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.
Ce activitate are AUTOMIT S.R.L.?
AUTOMIT S.R.L. are codul CAEN principal 8553 (Școli de conducere (pilotaj)).
Ce profit a inregistrat AUTOMIT S.R.L. in 2024?
AUTOMIT S.R.L. a inregistrat un profit net de 67.840 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.