Activ

PETRA VISION S.R.L.

CUI: 48425391
CIF: 48425391
Reg. Com.: J2023002845123
CAEN: 7020
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 iulie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Activități de consultanță în afaceri și management

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 21:28

Despre PETRA VISION S.R.L.

PETRA VISION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de consultanță în afaceri și management" (cod CAEN 7020), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PETRA VISION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 292.214 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+0.5%). Profitul net inregistrat a fost de 196.226 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
292.214 RON
Venituri totale
292.214 RON
Cheltuieli totale
93.123 RON
Profit brut
199.091 RON
Profit net
196.226 RON
Marja profit net
67,15%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
200.286 RON
Stocuri
31 RON
Creanțe
179.195 RON
Casa & conturi bănci
21.060 RON
Capital propriu
196.426 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Salcâmului nr. 37, 400377
Telefon0743030285

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Salcâmului nr. 37, 400377
Cod poștal: 400377
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Salcâmului nr. 37, 400377
Cod postal
400377
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.07.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
292.214 RON
Rezultat net
196.226 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 292.214 RON 290.703 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 292.214 RON 290.703 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 93.123 RON 26.859 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 199.091 RON 263.844 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 196.226 RON 260.995 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 396 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 200.286 RON 276.250 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 200.286 RON 276.646 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 31 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 179.195 RON 148.993 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 21.060 RON 127.257 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 3.860 RON 15.451 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 196.426 RON 261.195 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active200.286RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

1,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale200.286 RON
Datorii totale3.860 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
98,0 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
51,89 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 292.214 +0,5% față de anul precedent 292.214 93.123 199.091 -24,5% față de anul precedent 196.226 -24,8% față de anul precedent 0 0
2023 290.703 290.703 26.859 263.844 260.995 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 200.286 200.286 31 179.195 21.060
2023 396 276.250 276.646 0 148.993 127.257

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 3.860 -75,0% față de anul precedent 196.426 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 15.451 261.195 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 292.214 RON. Profit: 196.226 RON

Cifra de afaceri: 292.214 RON. Profit: 196.226 RON

Cifra de afaceri
292.214 RON +0.52% față de anul precedent
Profit net
196.226 RON -24.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.860 RON -75.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 290.703 RON. Profit: 260.995 RON

Cifra de afaceri: 290.703 RON. Profit: 260.995 RON

Cifra de afaceri
290.703 RON
Profit net
260.995 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
15.451 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPETRA VISION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

PETRA VISION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7020, Cluj

SUPERCARS TRADE S.R.L.
CUI: 44650412CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
292.665 RON
Profit
231.823 RON
Angajati
0
CREATIVE EDGE ADVISORS S.R.L.
CUI: 34936299CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-08-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.000 RON
Profit
180.301 RON
Angajati
0
SIMPLE MEDIA NETWORK S.R.L.
CUI: 37670336CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-05-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.344 RON
Profit
1.544 RON
Angajati
1
BH MEDIA S.R.L.
CUI: 37919764CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
289.430 RON
Profit
170.139 RON
Angajati
1
NAPOCA EXPERT SRL
CUI: 17177830CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2005-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.698 RON
Profit
123.807 RON
Angajati
1
RAS INVESTMENTS SRL
CUI: 31460343CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Sat Copăceni Com. Sănduleşti2013-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
283.705 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7020, Cluj

V ATIPIC F S.R.L.
CUI: 48406632CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
143.438 RON
Profit
37.815 RON
Angajati
1
COPELAND S.R.L.
CUI: 48493841CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.675.287 RON
Profit
285.532 RON
Angajati
192
BPO WELL SERVICES S.R.L.
CUI: 48348230CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
779.157 RON
Profit
551.354 RON
Angajati
0

Alte firme din Cluj

SPIRIT EXPRESS S.R.L.
CUI: 48425383CAEN: 5630
Activ
CLUJ, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu2023-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.125 RON
Profit
18.312 RON
Angajati
1
DMYLOGISTIC S.R.L.
CUI: 48425936CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Luna de Sus Com. Floreşti2023-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
396.829 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CM TOOLING SOLUTION S.R.L.
CUI: 48425227CAEN: 4690
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2023-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.492.362 RON
Profit
276.257 RON
Angajati
1
AUTO ARCDAN S.R.L.
CUI: 48365621CAEN: 9531
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
207.347 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALPHA ENERGY BALAN S.R.L.
CUI: 48474092CAEN: 3512
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CODALITY S.R.L.
CUI: 47885189CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Sat Dezmir Com. Apahida2023-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
507.362 RON
Profit
318.174 RON
Angajati
1
SPECIAL STEEL & WIRE S.R.L.
CUI: 44017144CAEN: 4682
Activ
CLUJ, Mun. Câmpia Turzii2021-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.151.638 RON
Profit
2.009 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PETRA VISION S.R.L.?

CUI-ul PETRA VISION S.R.L. este 48425391.

Unde este sediul PETRA VISION S.R.L.?

PETRA VISION S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Salcâmului nr. 37, 400377, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata PETRA VISION S.R.L.?

PETRA VISION S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PETRA VISION S.R.L. in 2024?

In 2024, PETRA VISION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 292.214 RON.

Cati angajati are PETRA VISION S.R.L.?

PETRA VISION S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are PETRA VISION S.R.L.?

PETRA VISION S.R.L. are codul CAEN principal 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management).

Ce profit a inregistrat PETRA VISION S.R.L. in 2024?

PETRA VISION S.R.L. a inregistrat un profit net de 196.226 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.