Activ Plătitor TVAe‑Factură

MODERN ART CON S.R.L.

CUI: 48486640
CIF: RO48486640
Reg. Com.: J2023000639526
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 14 iulie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 00:08

Despre MODERN ART CON S.R.L.

MODERN ART CON S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, judetul GIURGIU, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MODERN ART CON S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 569.489 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+92.4%). Profitul net inregistrat a fost de 348.597 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din septembrie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
569.489 RON
Venituri totale
569.792 RON
Cheltuieli totale
206.909 RON
Profit brut
362.883 RON
Profit net
348.597 RON
Marja profit net
61,21%
Active imobilizate
11.885 RON
Active circulante
405.075 RON
Stocuri
1.907 RON
Creanțe
393.624 RON
Casa & conturi bănci
9.544 RON
Capital propriu
348.797 RON

Contact

AdresaRomania, GIURGIU, Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, MALU SPART nr. 338, 85102

Adresă sediu social

Romania, GIURGIU, Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, MALU SPART nr. 338, 85102
Cod poștal: 85102
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GIURGIU, Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, MALU SPART nr. 338, 85102
Cod postal
85102
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 13.07.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 septembrie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
569.489 RON
Rezultat net
348.597 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 569.489 RON 296.026 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 569.792 RON 296.350 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 206.909 RON 62.193 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 362.883 RON 234.157 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 348.597 RON 231.253 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 11.885 RON 15.960 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 405.075 RON 266.435 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 416.960 RON 282.395 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.907 RON 1.685 RON
CreanțeSume de încasat 393.624 RON 186.864 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 9.544 RON 77.886 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 68.163 RON 50.942 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 348.797 RON 231.453 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active416.960RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

16,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale416.960 RON
Datorii totale68.163 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
83,6 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,94 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
83,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 569.489 +92,4% față de anul precedent 569.792 206.909 362.883 +55,0% față de anul precedent 348.597 +50,7% față de anul precedent 0 0
2023 296.026 296.350 62.193 234.157 231.253 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 11.885 405.075 416.960 1.907 393.624 9.544
2023 15.960 266.435 282.395 1.685 186.864 77.886

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 68.163 +33,8% față de anul precedent 348.797 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 50.942 231.453 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MMMARIAN- MĂDĂLIN DRAGNEadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 36922/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 569.489 RON. Profit: 348.597 RON

Cifra de afaceri: 569.489 RON. Profit: 348.597 RON

Cifra de afaceri
569.489 RON +92.38% față de anul precedent
Profit net
348.597 RON +50.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
68.163 RON +33.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 296.026 RON. Profit: 231.253 RON

Cifra de afaceri: 296.026 RON. Profit: 231.253 RON

Cifra de afaceri
296.026 RON
Profit net
231.253 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
50.942 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMODERN ART CON S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale (GIURGIU)

MODERN ART CON S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale (GIURGIU)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

07.102026Mentiune · Buletin 36922/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
MODERN ART CON S.R.L.
CUI
48486640
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
07.10.2026
Registrul Comerțului
J52/639/2023
EUID
ROONRC.J52/639/2023
Sediu
Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu, Nr. 338
Județ
Giurgiu
Număr încheiere
789530
Data încheierii
06.10.2026
Număr dosar
3556183
Data dosarului
07.09.2026
Tribunal
Giurgiu
Registrator
Nicoleta BENŢA

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 3556183 din 07.09.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 36922/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Giurgiu

BRICK SMART ESTATES S.R.L.
CUI: 46848530CAEN: 4100
Activ
GIURGIU, Sat Floreşti Com. Floreşti-Stoeneşti2022-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
569.980 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ŞERBAN IDEAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40781920CAEN: 4100
Activ
GIURGIU, Sat Stoeneşti Com. Floreşti-Stoeneşti2019-03-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
569.485 RON
Profit
291.279 RON
Angajati
2
DYR CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47500851CAEN: 4100
Activ
GIURGIU, Sat Palanca Com. Floreşti-Stoeneşti2023-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
571.333 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VALY & FLORIN DESIGN SRL
CUI: 28477116CAEN: 4100
Activ
GIURGIU, Sat Icoana Com. Ulmi2011-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
569.320 RON
Profit
425.081 RON
Angajati
4
MEGADAN GENERAL CONSTRUCT SRL
CUI: 29384538CAEN: 4100
Activ
GIURGIU, Sat Clejani Com. Clejani2011-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
684.164 RON
Profit
86.125 RON
Angajati
6
IVANART CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 49946053CAEN: 4100
Activ
GIURGIU, Sat Găiseni Com. Găiseni2024-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
527.725 RON
Profit
32.461 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Giurgiu

YUCO IMPERIAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 48456070CAEN: 4100
Activ
GIURGIU, Sat Icoana Com. Ulmi2023-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.077.241 RON
Profit
663.668 RON
Angajati
3
VILLES CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 48493051CAEN: 4100
Activ
GIURGIU, Mun. Giurgiu2023-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.124 RON
Profit
53.000 RON
Angajati
1
TOP SANDU CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 48194700CAEN: 4100
Activ
GIURGIU, Sat Suseni Orş. Bolintin-Vale2023-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
516.267 RON
Profit
288.734 RON
Angajati
2

Alte firme din Giurgiu

KIND FAMILY S.R.L.
CUI: 48486631CAEN: 0130
Activ
GIURGIU, Sat Hulubeşti Com. Călugăreni2023-07-14
fara e-Factura
LA BALCON S.R.L.
CUI: 48486666CAEN: 4711
Activ
GIURGIU, Mun. Giurgiu2023-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
898.126 RON
Profit
36.636 RON
Angajati
1
GRECIANO BARBER SHOP S.R.L.
CUI: 48456088CAEN: 9621
Activ
GIURGIU, Sat Buturugeni Com. Buturugeni2023-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
31.421 RON
Profit
14.342 RON
Angajati
0
ADG CRISAB CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 48531651CAEN: 4120
Activ
GIURGIU, Orş. Bolintin-Vale2023-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
255.164 RON
Profit
168.290 RON
Angajati
2
GO FOR GREEN S.R.L.
CUI: 48202497CAEN: 4711
Activ
GIURGIU, Sat Roata de Jos Com. Roata de Jos2023-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
572.614 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
LUCKY HOMES & TOOLS S.R.L.
CUI: 48735910CAEN: 4120
Activ
GIURGIU, Sat Palanca Com. Floreşti-Stoeneşti2023-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
443.665 RON
Profit
299.553 RON
Angajati
1
PSIHOWEB S.R.L.
CUI: 45754934CAEN: 6311
Activ
GIURGIU, Orş. Mihăileşti2022-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.777 RON
Profit
33.619 RON
Angajati
0
PROVOCATIVE EXPERT S.R.L.
CUI: 50773312CAEN: 4778
Activ
GIURGIU, Sat Moşteni Com. Ulmi2024-10-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
35.701 RON
Profit
657 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MODERN ART CON S.R.L.?

CUI-ul MODERN ART CON S.R.L. este 48486640.

Unde este sediul MODERN ART CON S.R.L.?

MODERN ART CON S.R.L. are sediul in Romania, GIURGIU, Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, MALU SPART nr. 338, 85102, Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, judetul GIURGIU.

Cand a fost infiintata MODERN ART CON S.R.L.?

MODERN ART CON S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MODERN ART CON S.R.L. in 2024?

In 2024, MODERN ART CON S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 569.489 RON.

Cati angajati are MODERN ART CON S.R.L.?

MODERN ART CON S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are MODERN ART CON S.R.L.?

MODERN ART CON S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat MODERN ART CON S.R.L. in 2024?

MODERN ART CON S.R.L. a inregistrat un profit net de 348.597 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.