Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareActualizat: 15 octombrie 2026 la 00:51
Despre WHITE STAR LINE S.R.L.
WHITE STAR LINE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, WHITE STAR LINE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 625.137 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+143.2%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in crestere fata de anul anterior.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din martie 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 625.137 RON
- Venituri totale
- 625.604 RON
- Cheltuieli totale
- 718.593 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 133.406 RON
- Stocuri
- 97 RON
- Creanțe
- 59.934 RON
- Casa & conturi bănci
- 73.375 RON
- Capital propriu
- -101.794 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Alexandru Lăpuşneanu nr. 89, 900203
- Detalii
- (CAM.1)
- Cod postal
- 900203
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 22.08.2023
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 martie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2023 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 625.137 RON
- Rezultat net
- -111.757 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 625.137 RON | 256.999 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 625.604 RON | 256.999 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 718.593 RON | 244.666 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 12.333 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 9.763 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 92.989 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 111.757 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 367 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 133.406 RON | 93.267 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 133.406 RON | 93.634 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 97 RON | 35.938 RON |
| CreanțeSume de încasat | 59.934 RON | 38.955 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 73.375 RON | 18.374 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 235.209 RON | 83.671 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -101.794 RON | 9.963 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,57 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -76,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 625.137 +143,2% față de anul precedent | 625.604 | 718.593 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 92.989 | 111.757 |
| 2023 | 256.999 | 256.999 | 244.666 | 12.333 | 9.763 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 133.406 | 133.406 | 97 | 59.934 | 73.375 |
| 2023 | 367 | 93.267 | 93.634 | 35.938 | 38.955 | 18.374 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 235.209 +181,1% față de anul precedent | -101.794 | Neraportat | 3 +200,0% față de anul precedent |
| 2023 | 83.671 | 9.963 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
4 repere. O singură cronologie.
Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 625.137 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 625.137 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 625.137 RON +143.24% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 111.757 RON
- Angajati
- 3 +200% față de anul precedent
- Datorii
- 235.209 RON +181.11% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 256.999 RON. Profit: 9.763 RON
Cifra de afaceri: 256.999 RON. Profit: 9.763 RON
- Cifra de afaceri
- 256.999 RON
- Profit net
- 9.763 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 83.671 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataWHITE STAR LINE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)
WHITE STAR LINE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Constanţa
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Constanţa
Alte firme din Constanţa
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul WHITE STAR LINE S.R.L.?
CUI-ul WHITE STAR LINE S.R.L. este 48665378.
Unde este sediul WHITE STAR LINE S.R.L.?
WHITE STAR LINE S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Alexandru Lăpuşneanu nr. 89, 900203, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.
Cand a fost infiintata WHITE STAR LINE S.R.L.?
WHITE STAR LINE S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a WHITE STAR LINE S.R.L. in 2024?
In 2024, WHITE STAR LINE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 625.137 RON.
Cati angajati are WHITE STAR LINE S.R.L.?
WHITE STAR LINE S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are WHITE STAR LINE S.R.L.?
WHITE STAR LINE S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat WHITE STAR LINE S.R.L. in 2024?
WHITE STAR LINE S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 111.757 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 15 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 15 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.