Activ Plătitor TVA

PRODUCŢION CAPITAL S.R.L.

CUI: 48749584
CIF: RO48749584
Reg. Com.: J2023001921037
CAEN: 2553
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 septembrie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Operațiuni de mecanică generală

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 01:16

Despre PRODUCŢION CAPITAL S.R.L.

PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Mioveni, judetul ARGEŞ, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Operațiuni de mecanică generală" (cod CAEN 2553), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 377.091 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+344.1%). Profitul net inregistrat a fost de 42.300 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
377.091 RON
Venituri totale
432.841 RON
Cheltuieli totale
385.019 RON
Profit brut
47.822 RON
Profit net
42.300 RON
Marja profit net
11,22%
Active imobilizate
146.481 RON
Active circulante
109.157 RON
Stocuri
55.750 RON
Creanțe
18.700 RON
Casa & conturi bănci
34.707 RON
Capital propriu
43.750 RON

Contact

AdresaRomania, ARGEŞ, Orş. Mioveni, Str. Muntenia nr. 5, 115400
Telefon0731066888

Adresă sediu social

Romania, ARGEŞ, Orş. Mioveni, Str. Muntenia nr. 5, 115400
Cod poștal: 115400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ARGEŞ, Orş. Mioveni, Str. Muntenia nr. 5, 115400
Cod postal
115400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 07.09.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mioveni
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
377.091 RON
Rezultat net
42.300 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 377.091 RON 84.914 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 432.841 RON 84.914 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 385.019 RON 54.571 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 47.822 RON 30.343 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 42.300 RON 29.511 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 146.481 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 109.157 RON 67.801 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 255.638 RON 67.801 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 55.750 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 18.700 RON 59.838 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 34.707 RON 7.963 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 211.888 RON 38.090 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 43.750 RON 29.711 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active255.638RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

82,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale255.638 RON
Datorii totale211.888 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
16,5 %Profit net / active totale
ROE
96,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,52 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
17,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 377.091 +344,1% față de anul precedent 432.841 385.019 47.822 +57,6% față de anul precedent 42.300 +43,3% față de anul precedent 0 0
2023 84.914 84.914 54.571 30.343 29.511 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 146.481 109.157 255.638 55.750 18.700 34.707
2023 0 67.801 67.801 0 59.838 7.963

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 211.888 +456,3% față de anul precedent 43.750 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 38.090 29.711 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

27din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 377.091 RON. Profit: 42.300 RON

Cifra de afaceri: 377.091 RON. Profit: 42.300 RON

Cifra de afaceri
377.091 RON +344.09% față de anul precedent
Profit net
42.300 RON +43.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
211.888 RON +456.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 84.914 RON. Profit: 29.511 RON

Cifra de afaceri: 84.914 RON. Profit: 29.511 RON

Cifra de afaceri
84.914 RON
Profit net
29.511 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
38.090 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPRODUCŢION CAPITAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2553 in Orş. Mioveni (ARGEŞ)

PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2553 in Orş. Mioveni (ARGEŞ)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2553, Argeş

OPTIMUM TOOL MAKERS S.R.L.
CUI: 41046722CAEN: 2553
Activ
ARGEŞ, Mun. Piteşti2019-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
380.563 RON
Profit
148.319 RON
Angajati
1
DUBLU D DIVERS SRL
CUI: 16875401CAEN: 2553
Activ
ARGEŞ, Orş. Mioveni2004-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
448.281 RON
Profit
176.564 RON
Angajati
3
I.V.26 SDV SRL
CUI: 14614108CAEN: 2553
Activ
ARGEŞ, Mun. Curtea de Argeş2002-04-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
322.515 RON
Profit
99.210 RON
Angajati
2
METALICA LEORDENI SRL
CUI: 26128276CAEN: 2553
Activ
ARGEŞ, Sat Leordeni Com. Leordeni2009-10-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.296.130 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EXPRESIV PROMET INDUSTRY SRL
CUI: 32559141CAEN: 2553
Activ
ARGEŞ, Sat Dârmăneşti Com. Dârmăneşti2013-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
92.306 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2553, Argeş

HOMER STEEL S.R.L.
CUI: 47977053CAEN: 2553
Activ
ARGEŞ, Sat Bascov Com. Bascov2023-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.786 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
OVI TECH SOLUTION S.R.L.
CUI: 49584506CAEN: 2553
Activ
ARGEŞ, Sat Şerboeni Com. Buzoeşti2024-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.642 RON
Profit
32.393 RON
Angajati
1

Alte firme din Argeş

DRAFT.TZ DESIGN S.R.L.
CUI: 48738038CAEN: 7112
Activ
ARGEŞ, Orş. Mioveni2023-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.777 RON
Profit
67.379 RON
Angajati
1
AGRO COR UNIVERSAL S.R.L.
CUI: 48628078CAEN: 4120
Activ
ARGEŞ, Sat Urecheşti Com. Cicăneşti2023-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.400 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SMILE FOTBAL CENTER S.R.L.
CUI: 48841768CAEN: 4100
Activ
ARGEŞ, Mun. Câmpulung2023-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.720.369 RON
Profit
164.505 RON
Angajati
1
KARACA MAP S.R.L.
CUI: 47633378CAEN: 2594
Activ
ARGEŞ, Sat Albota Com. Albota2023-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
412.502 RON
Profit
52.522 RON
Angajati
2
RMIXTGREEN CONSULTING S.R.L.
CUI: 49693821CAEN: 7330
Activ
ARGEŞ, Sat Păcioiu Com. Coşeşti2024-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
504 RON
Profit
49 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PRODUCŢION CAPITAL S.R.L.?

CUI-ul PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. este 48749584.

Unde este sediul PRODUCŢION CAPITAL S.R.L.?

PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. are sediul in Romania, ARGEŞ, Orş. Mioveni, Str. Muntenia nr. 5, 115400, Orş. Mioveni, judetul ARGEŞ.

Cand a fost infiintata PRODUCŢION CAPITAL S.R.L.?

PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. in 2024?

In 2024, PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 377.091 RON.

Cati angajati are PRODUCŢION CAPITAL S.R.L.?

PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are PRODUCŢION CAPITAL S.R.L.?

PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. are codul CAEN principal 2553 (Operațiuni de mecanică generală).

Ce profit a inregistrat PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. in 2024?

PRODUCŢION CAPITAL S.R.L. a inregistrat un profit net de 42.300 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.