Radiat

MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L.

CUI: 48820722
CIF: 48820722
Reg. Com.: J24/1393/2023
CAEN: 4791
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 septembrie 2023 · 2 ani
Radiată din: 28 mai 2026
Distribuie:

Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 19:24

Despre MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L.

MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Dragomireşti, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2023 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat" (cod CAEN 4791), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din mai 2026).

In 2024, MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 363.478 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+641.5%). Profitul net inregistrat a fost de 82.883 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
363.478 RON
Venituri totale
363.922 RON
Cheltuieli totale
276.896 RON
Profit brut
87.026 RON
Profit net
82.883 RON
Marja profit net
22,80%
Active imobilizate
309 RON
Active circulante
104.590 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
104.479 RON
Casa & conturi bănci
111 RON
Capital propriu
85.304 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Orş. Dragomireşti, Str. Mihai Eminescu nr. 11, 437140

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Orş. Dragomireşti, Str. Mihai Eminescu nr. 11, 437140
Cod poștal: 437140
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Orş. Dragomireşti, Str. Mihai Eminescu nr. 11, 437140
Cod postal
437140
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
28 mai 2026

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Radiere din 28.05.2026
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
363.478 RON
Rezultat net
82.883 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 363.478 RON 49.020 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 363.922 RON 49.020 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 276.896 RON 46.319 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 87.026 RON 2.701 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 82.883 RON 2.221 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 309 RON 309 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 104.590 RON 50.931 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 104.899 RON 51.240 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 32.485 RON
CreanțeSume de încasat 104.479 RON 5.723 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 111 RON 12.723 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 19.595 RON 48.819 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 85.304 RON 2.421 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active104.899RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

18,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale104.899 RON
Datorii totale19.595 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
79,0 %Profit net / active totale
ROE
97,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,34 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
81,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 363.478 +641,5% față de anul precedent 363.922 276.896 87.026 +3.122,0% față de anul precedent 82.883 +3.631,8% față de anul precedent 0 0
2023 49.020 49.020 46.319 2.701 2.221 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 309 104.590 104.899 0 104.479 111
2023 309 50.931 51.240 32.485 5.723 12.723

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 19.595 -59,9% față de anul precedent 85.304 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 48.819 2.421 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
GIGAFIŢA ILBANadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 2 repere

Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.

Compania a fost radiata din Registrul Comertului.

data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 20551/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 363.478 RON. Profit: 82.883 RON

Cifra de afaceri: 363.478 RON. Profit: 82.883 RON

Cifra de afaceri
363.478 RON +641.49% față de anul precedent
Profit net
82.883 RON +3631.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
19.595 RON -59.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 49.020 RON. Profit: 2.221 RON

Cifra de afaceri: 49.020 RON. Profit: 2.221 RON

Cifra de afaceri
49.020 RON
Profit net
2.221 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
48.819 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Orş. Dragomireşti (MARAMUREŞ)

MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Orş. Dragomireşti (MARAMUREŞ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

28.052026Radiere · Buletin 20551/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L.
CUI
48820722
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
28.05.2026
Registrul Comerțului
J24/1393/2023
EUID
ROONRC.J24/1393/2023
Sediu
Oraş Dragomireşti, Jud. Maramureş, Strada MIHAI EMINESCU, Nr. 11
Județ
Maramureş
Număr încheiere
435477
Data încheierii
28.05.2026
Număr dosar
2113171
Data dosarului
25.05.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Gabriela Elena Andronache
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 20551/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 4791, Maramureş

AGROMIR STORE S.R.L.
CUI: 38668415CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2018-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.066.428 RON
Profit
175.835 RON
Angajati
19
CAMSYS RETAIL S.R.L.
CUI: 42397942CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2020-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.565.745 RON
Profit
1.533.906 RON
Angajati
2
STARMOBILEGSM SRL
CUI: 31237377CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2013-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.860.640 RON
Profit
352.782 RON
Angajati
5
VVV HEALTH COMPANY S.R.L.
CUI: 46758101CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Sat Rus Com. Dumbrăviţa2022-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.020.980 RON
Profit
86.530 RON
Angajati
5
BLACK GOAT MEDIA SRL
CUI: 31225151CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Sat Rus Com. Dumbrăviţa2013-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.203.401 RON
Profit
189.058 RON
Angajati
2
DIGITAL MURESAN S.R.L.
CUI: 40682314CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Sat Groşi Com. Groşi2019-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.647.929 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
ARMONIC MOB FAN S.R.L.
CUI: 46128238CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Cavnic2022-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.797.854 RON
Profit
164.671 RON
Angajati
4
AMT HEALTH INVEST S.R.L.
CUI: 41537398CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Sat Rus Com. Dumbrăviţa2019-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.161.479 RON
Profit
91.598 RON
Angajati
1
SPORTERA SRL
CUI: 30982900CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2012-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.127.763 RON
Profit
108.788 RON
Angajati
1
AROUND YOU S.R.L.
CUI: 42922189CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2020-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.646.838 RON
Profit
122.794 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L.?

CUI-ul MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. este 48820722.

Unde este sediul MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L.?

MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Orş. Dragomireşti, Str. Mihai Eminescu nr. 11, 437140, Orş. Dragomireşti, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L.?

MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (2 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. in 2024?

In 2024, MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 363.478 RON.

Cati angajati are MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L.?

MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L.?

MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. are codul CAEN principal 4791 (Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat).

Ce profit a inregistrat MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. in 2024?

MEGA CONCEPT PROJECT S.R.L. a inregistrat un profit net de 82.883 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.