Activ e‑Factură

THE GREEN FINGERS S.R.L.

CUI: 48821493
CIF: 48821493
Reg. Com.: J2023001759328
CAEN: 0113
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 septembrie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor

Surse și actualizare

Actualizat: 17 octombrie 2026 la 14:09

Despre THE GREEN FINGERS S.R.L.

THE GREEN FINGERS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor" (cod CAEN 0113), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, THE GREEN FINGERS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 42.871 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+823.0%). Profitul net inregistrat a fost de 14.446 RON.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
42.871 RON
Venituri totale
42.871 RON
Cheltuieli totale
27.965 RON
Profit brut
14.906 RON
Profit net
14.446 RON
Marja profit net
33,70%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
15.132 RON
Stocuri
7.211 RON
Creanțe
1.373 RON
Casa & conturi bănci
6.548 RON
Capital propriu
2.505 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Sibiu, Ale IASOMIEI nr. 5
Telefon0731991748

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Ale IASOMIEI nr. 5
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Ale IASOMIEI nr. 5
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.09.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
42.871 RON
Rezultat net
14.446 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 42.871 RON 4.645 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 42.871 RON 4.645 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 27.965 RON 16.786 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 14.906 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 14.446 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 12.141 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 12.141 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 15.132 RON 10.726 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 15.132 RON 10.726 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 7.211 RON 7.689 RON
CreanțeSume de încasat 1.373 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 6.548 RON 3.037 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 12.627 RON 22.667 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 2.505 RON -11.941 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active15.132RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

83,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale15.132 RON
Datorii totale12.627 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
95,5 %Profit net / active totale
ROE
576,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,20 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
16,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 42.871 +823,0% față de anul precedent 42.871 27.965 14.906 14.446 0 0
2023 4.645 4.645 16.786 0 0 12.141 12.141

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 15.132 15.132 7.211 1.373 6.548
2023 0 10.726 10.726 7.689 0 3.037

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 12.627 -44,3% față de anul precedent 2.505 Neraportat 0
2023 22.667 -11.941 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

22din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
VAVIOREL ANGHELUŢĂadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2025
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2025 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 32989/2025actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 42.871 RON. Profit: 14.446 RON

Cifra de afaceri: 42.871 RON. Profit: 14.446 RON

Cifra de afaceri
42.871 RON +822.95% față de anul precedent
Profit net
14.446 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
12.627 RON -44.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.645 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.645 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.645 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
12.141 RON
Angajati
0
Datorii
22.667 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTHE GREEN FINGERS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0113 in Mun. Sibiu (SIBIU)

THE GREEN FINGERS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0113 in Mun. Sibiu (SIBIU)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

14.082025Mentiune · Buletin 32989/2025actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
THE GREEN FINGERS S.R.L.
CUI
48821493
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
14.08.2025
Registrul Comerțului
J32/1759/2023
EUID
ROONRC.J32/1759/2023
Sediu
Jud. Sibiu, Municipiul Sibiu, Aleea IASOMIEI, Nr. 5, Scara B, Etaj 4, Ap. 20
Județ
Sibiu
Număr încheiere
660634
Data încheierii
13.08.2025
Număr dosar
3084430
Data dosarului
12.08.2025
Tribunal
Sibiu
Registrator
Simona Daria Marinca

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 3084430 din 12.08.2025
Vezi Buletinul ONRC nr. 32989/2025 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0113, Sibiu

AGROFERMA NACHE SRL
CUI: 37065670CAEN: 0113
Activ
SIBIU, Sat Veştem Com. Şelimbăr2017-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.495 RON
Profit
5.252 RON
Angajati
1
GRADINILE MALANCRAV SRL
CUI: 37167602CAEN: 0113
Activ
SIBIU, Sat Mălâncrav Com. Laslea2017-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.326 RON
Profit
8.777 RON
Angajati
0
FRESH FOOD & FUN SRL
CUI: 36116090CAEN: 0113
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2016-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.049 RON
Profit
13.555 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0113, Sibiu

Alte firme din Sibiu

MINITARTA MOLINPAN S.R.L.
CUI: 48813490CAEN: 1071
Activ
SIBIU, Sat Nemşa Com. Moşna2023-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
76.406 RON
Profit
17.227 RON
Angajati
0
CSA STAR CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 48706125CAEN: 4312
Activ
SIBIU, Sat Axente Sever Com. Axente Sever2023-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
200 RON
Profit
169 RON
Angajati
0
MIRABELLE CREATIVE S.R.L.
CUI: 47606730CAEN: 9621
Activ
SIBIU, Orş. Avrig2023-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
167.426 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PASIMA S.R.L.
CUI: 49870184CAEN: 4712
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2024-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.349 RON
Profit
34.778 RON
Angajati
1
TEMPERSO SRL
CUI: 35375232CAEN: 7810
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
80.291 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul THE GREEN FINGERS S.R.L.?

CUI-ul THE GREEN FINGERS S.R.L. este 48821493.

Unde este sediul THE GREEN FINGERS S.R.L.?

THE GREEN FINGERS S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Ale IASOMIEI nr. 5, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata THE GREEN FINGERS S.R.L.?

THE GREEN FINGERS S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a THE GREEN FINGERS S.R.L. in 2024?

In 2024, THE GREEN FINGERS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 42.871 RON.

Ce activitate are THE GREEN FINGERS S.R.L.?

THE GREEN FINGERS S.R.L. are codul CAEN principal 0113 (Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor).

Ce profit a inregistrat THE GREEN FINGERS S.R.L. in 2024?

THE GREEN FINGERS S.R.L. a inregistrat un profit net de 14.446 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
17 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
17 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.