Activ Plătitor TVA

MCC S.R.L.

CUI: 48827453
CIF: RO48827453
Reg. Com.: J2023000279144
CAEN: 4211
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 septembrie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 18:27

Despre MCC S.R.L.

MCC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Zălan Com. Bodoc, judetul COVASNA, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor" (cod CAEN 4211), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MCC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.131.143 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+4.7%). Profitul net inregistrat a fost de 613.177 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Datoriile raportate (1.261.192 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.131.143 RON
Venituri totale
1.131.143 RON
Cheltuieli totale
488.831 RON
Profit brut
642.312 RON
Profit net
613.177 RON
Marja profit net
54,21%
Active imobilizate
706.492 RON
Active circulante
1.182.581 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
1.006.804 RON
Casa & conturi bănci
175.777 RON
Capital propriu
627.881 RON

Contact

AdresaRomania, COVASNA, Sat Zălan Com. Bodoc, ZĂLAN nr. 8A, 527037
Telefon0725332979

Adresă sediu social

Romania, COVASNA, Sat Zălan Com. Bodoc, ZĂLAN nr. 8A, 527037
Cod poștal: 527037
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, COVASNA, Sat Zălan Com. Bodoc, ZĂLAN nr. 8A, 527037
Cod postal
527037
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.09.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 noiembrie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.131.143 RON
Rezultat net
613.177 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.131.143 RON 1.080.731 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.131.143 RON 1.080.731 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 488.831 RON 86.089 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 642.312 RON 994.642 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 613.177 RON 984.051 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 706.492 RON 930.208 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.182.581 RON 362.936 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.889.073 RON 1.293.144 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 1.006.804 RON 260.130 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 175.777 RON 102.806 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.261.192 RON 299.093 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 627.881 RON 994.051 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.889.073RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

66,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.889.073 RON
Datorii totale1.261.192 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
32,5 %Profit net / active totale
ROE
97,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,94 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
33,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.131.143 +4,7% față de anul precedent 1.131.143 488.831 642.312 -35,4% față de anul precedent 613.177 -37,7% față de anul precedent 0 0
2023 1.080.731 1.080.731 86.089 994.642 984.051 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 706.492 1.182.581 1.889.073 0 1.006.804 175.777
2023 930.208 362.936 1.293.144 0 260.130 102.806

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.261.192 +321,7% față de anul precedent 627.881 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 299.093 994.051 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

29din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare14 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
DJDÁLMA JENEIadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 24021/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.131.143 RON. Profit: 613.177 RON

Cifra de afaceri: 1.131.143 RON. Profit: 613.177 RON

Cifra de afaceri
1.131.143 RON +4.66% față de anul precedent
Profit net
613.177 RON -37.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
1.261.192 RON +321.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.080.731 RON. Profit: 984.051 RON

Cifra de afaceri: 1.080.731 RON. Profit: 984.051 RON

Cifra de afaceri
1.080.731 RON
Profit net
984.051 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
299.093 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMCC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4211 in Sat Zălan Com. Bodoc (COVASNA)

MCC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4211 in Sat Zălan Com. Bodoc (COVASNA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

24.062026Mentiune · Buletin 24021/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 16.06.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
MCC S.R.L.
CUI
48827453
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
24.06.2026
Registrul Comerțului
J14/279/2023
EUID
ROONRC.J14/279/2023
Sediu
Sat Zălan, Comuna Bodoc, Jud. Covasna, Nr. 8A
Județ
Covasna
Număr încheiere
504339
Data încheierii
23.06.2026
Număr dosar
2453883
Data dosarului
18.06.2026
Tribunal
Covasna
Registrator
Daniela Balint

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 2602 din 16.06.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2453883 din 18.06.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 24021/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4211, Covasna

COMERT "G-GECO" SRL
CUI: 7508686CAEN: 4211
Activ
COVASNA, Orş. Întorsura Buzăului1995-07-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.038.725 RON
Profit
413.860 RON
Angajati
5
EUROBUILDING SRL
CUI: 17613379CAEN: 4211
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2005-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.124.221 RON
Profit
482.242 RON
Angajati
4
VERO TRANS-BUILDING S.R.L.
CUI: 30566673CAEN: 4211
Activ
COVASNA, Sat Dobârlău Com. Dobârlău2012-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.063.157 RON
Profit
889.681 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4211, Covasna

VANERCON S.R.L.
CUI: 45877953CAEN: 4211
Activ
COVASNA, Orş. Întorsura Buzăului2022-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
802.313 RON
Profit
152.249 RON
Angajati
2
SEPSI ÚT-ÉPÍTŐ S.R.L.
CUI: 39716308CAEN: 4211
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2018-08-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.947.482 RON
Profit
1.110.753 RON
Angajati
28
P-INVEST S.R.L.
CUI: 53552502CAEN: 4211
Activ
COVASNA, Orş. Covasna2026-01-28
fara e-Factura

Alte firme din Covasna

DACONEL LOGISTIC S.R.L.
CUI: 48812185CAEN: 4941
Activ
COVASNA, Sat Zagon Com. Zagon2023-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
487.829 RON
Profit
93.118 RON
Angajati
2
FERI FINISAJ CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 48827470CAEN: 4100
Activ
COVASNA, Sat Chichiş Com. Chichiş2023-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.695 RON
Profit
30.331 RON
Angajati
0
WITLOOP S.R.L.
CUI: 48759391CAEN: 6312
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2023-09-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
39.055 RON
Profit
13.163 RON
Angajati
0
MAR-CON PARTNER S.R.L.
CUI: 48850715CAEN: 4120
Activ
COVASNA, Sat Brădet Orş. Întorsura Buzăului2023-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.070 RON
Profit
21.531 RON
Angajati
3
COVASNA CLEAN S.R.L.
CUI: 48159354CAEN: 8122
Activ
COVASNA, Sat Arcuş Com. Arcuş2023-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
172.018 RON
Profit
31.443 RON
Angajati
3
POLART SIGHT S.R.L.
CUI: 49436348CAEN: 5819
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2024-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.061 RON
Profit
7.666 RON
Angajati
0
SPECTACULAR ZONE S.R.L.
CUI: 43012351CAEN: 8210
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2020-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.312 RON
Profit
99.754 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MCC S.R.L.?

CUI-ul MCC S.R.L. este 48827453.

Unde este sediul MCC S.R.L.?

MCC S.R.L. are sediul in Romania, COVASNA, Sat Zălan Com. Bodoc, ZĂLAN nr. 8A, 527037, Sat Zălan Com. Bodoc, judetul COVASNA.

Cand a fost infiintata MCC S.R.L.?

MCC S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MCC S.R.L. in 2024?

In 2024, MCC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.131.143 RON.

Cati angajati are MCC S.R.L.?

MCC S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are MCC S.R.L.?

MCC S.R.L. are codul CAEN principal 4211 (Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor).

Ce profit a inregistrat MCC S.R.L. in 2024?

MCC S.R.L. a inregistrat un profit net de 613.177 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.