Activ Plătitor TVAe‑Factură

GERSERAMIC S.R.L.

CUI: 48934778
CIF: RO48934778
Reg. Com.: J35/3913/2023
CAEN: 4712
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 octombrie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 01:12

Despre GERSERAMIC S.R.L.

GERSERAMIC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ, judetul TIMIŞ, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare" (cod CAEN 4712), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GERSERAMIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 861.155 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+2357.4%). Profitul net inregistrat a fost de 78.897 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024. In ultimele 12 luni au fost publicate 2 modificari in Monitorul Oficial pentru aceasta firma. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
861.155 RON
Venituri totale
861.155 RON
Cheltuieli totale
768.404 RON
Profit brut
92.751 RON
Profit net
78.897 RON
Marja profit net
9,16%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
352.563 RON
Stocuri
241.403 RON
Creanțe
20.861 RON
Casa & conturi bănci
90.299 RON
Capital propriu
65.960 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ, 307351
Telefon0752311491

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ, 307351
Cod poștal: 307351
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ, 307351
Cod postal
307351
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 12.10.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
861.155 RON
Rezultat net
78.897 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 861.155 RON 35.043 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 861.155 RON 35.043 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 768.404 RON 47.830 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 92.751 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 78.897 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 12.787 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 13.137 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 352.563 RON 54.598 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 352.563 RON 54.598 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 241.403 RON 1.321 RON
CreanțeSume de încasat 20.861 RON 4.562 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 90.299 RON 48.715 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 286.603 RON 67.535 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 65.960 RON -12.937 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active352.563RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

81,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale352.563 RON
Datorii totale286.603 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
22,4 %Profit net / active totale
ROE
119,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,23 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
18,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 861.155 +2.357,4% față de anul precedent 861.155 768.404 92.751 78.897 0 0
2023 35.043 35.043 47.830 0 0 12.787 13.137

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 352.563 352.563 241.403 20.861 90.299
2023 0 54.598 54.598 1.321 4.562 48.715

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 286.603 +324,4% față de anul precedent 65.960 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 67.535 -12.937 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

27din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
STSERGIU TEPEIadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 3 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 5776/2026sedii secundare
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 5587/2026capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 3889/2026sedii secundare

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 861.155 RON. Profit: 78.897 RON

Cifra de afaceri: 861.155 RON. Profit: 78.897 RON

Cifra de afaceri
861.155 RON +2357.42% față de anul precedent
Profit net
78.897 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
286.603 RON +324.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 35.043 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 35.043 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
35.043 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
13.137 RON
Angajati
1
Datorii
67.535 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGERSERAMIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ (TIMIŞ)

GERSERAMIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ (TIMIŞ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

3 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

13.022026Mentiune · Buletin 5776/2026sedii secundare

sedii secundare, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
GERSERAMIC S.R.L.
CUI
48934778
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
13.02.2026
Registrul Comerțului
J2023003913355
EUID
ROONRC.J2023003913355
Sediu
Jud. Timiş, Sat Bazoşu Nou, Comuna Bucovăţ, Nr. 138
Județ
Timiş
Număr încheiere
123493
Data încheierii
13.02.2026
Număr dosar
368069
Data dosarului
27.01.2026
Tribunal
Timis
Registrator
Noel Flavius Toader

Subiecte

sedii secundare

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 368069 din 27.01.2026
  • Decizie asociat unic din 26.01.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 5776/2026 (PDF)
12.022026Mentiune · Buletin 5587/2026capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social; modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 06.02.2026

Companie
GERSERAMIC S.R.L.
CUI
48934778
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
12.02.2026
Registrul Comerțului
J2023003913355
EUID
ROONRC.J2023003913355
Sediu
Jud. Timiş, Sat Bazoşu Nou, Comuna Bucovăţ, Nr. 138
Județ
Timiş
Număr încheiere
117793
Data încheierii
12.02.2026
Număr dosar
557238
Data dosarului
06.02.2026
Tribunal
Timis
Registrator
Irina Georgeta Berci

Subiecte

capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 3 din 06.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 5587/2026 (PDF)
02.022026Mentiune · Buletin 3889/2026sedii secundare

sedii secundare, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
GERSERAMIC S.R.L.
CUI
48934778
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
02.02.2026
Registrul Comerțului
J2023003913355
EUID
ROONRC.J2023003913355
Sediu
Jud. Timiş, Sat Bazoşu Nou, Comuna Bucovăţ, Nr. 138
Județ
Timiş
Număr încheiere
80703
Data încheierii
02.02.2026
Număr dosar
425272
Data dosarului
29.01.2026
Tribunal
Timis
Registrator
Constanţa-Florentina Popovici

Subiecte

sedii secundare

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 425272 din 29.01.2026
  • Act adiţional nr. 1 din 28.09.2025 la contract de închiriere nr. 02 din 28.09.2023, Decizie asociat unic nr. 1 din 26.01.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 3889/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4712, Timiş

ALDEEA CASĂ ŞI GRĂDINĂ SRL
CUI: 37271858CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Sat Lovrin Com. Lovrin2017-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
867.998 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DECOFELICE SRL
CUI: 29591460CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2012-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
859.161 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
AVR TEXATRADE SRL
CUI: 29377700CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ2011-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
956.061 RON
Profit
102.710 RON
Angajati
2
MESTERUL CASEI SRL
CUI: 13526644CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2000-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
837.033 RON
Profit
16.497 RON
Angajati
3
BGF COLOR SRL
CUI: 22259813CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2007-08-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.180.612 RON
Profit
70.778 RON
Angajati
3
DOMAIN SYSTEMS S.R.L.
CUI: 45311813CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
735.441 RON
Profit
201.787 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4712, Timiş

VIVE PRO S.R.L.
CUI: 48826903CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.854.291 RON
Profit
1.394.868 RON
Angajati
10
ONEPATH INVESTMENTS S.R.L.
CUI: 49110642CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.173 RON
Profit
126.531 RON
Angajati
1
BARNY STAR S.R.L.
CUI: 48800865CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc2023-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
139.158 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
XEPHYRA GROUP S.R.L.
CUI: 49244415CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Sat Traian Vuia Com. Traian Vuia2023-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.969 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Timiş

MEDIAVERSE S.R.L.
CUI: 48934760CAEN: 7311
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
287.006 RON
Profit
68.509 RON
Angajati
1
C.G.T.MEGA OPTICA S.R.L.
CUI: 48934786CAEN: 4778
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
437.888 RON
Profit
180.165 RON
Angajati
0
GENUINE & SAFE S.R.L.
CUI: 48928873CAEN: 4689
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.375.182 RON
Profit
338.023 RON
Angajati
1
AZA&CAT CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 48936493CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Sat Beregsău Mare Com. Săcălaz2023-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.500 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MRS ENERGETIX TEAM S.R.L.
CUI: 48981265CAEN: 4321
Activ
TIMIŞ, Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român2023-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.784 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CURĂŢĂTOT S.R.L.
CUI: 48353376CAEN: 8121
Activ
TIMIŞ, Sat Uliuc Com. Sacoşu Turcesc2023-06-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.666 RON
Profit
2.131 RON
Angajati
1
SYNERGY PROJECTS S.R.L.
CUI: 49471566CAEN: 8211
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2024-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
401.653 RON
Profit
332.797 RON
Angajati
1
KWTANA-TRANS S.R.L.
CUI: 43000667CAEN: 7430
Activ
TIMIŞ, Sat Giarmata-Vii Com. Ghiroda2020-09-03
fara e-Factura
RUBEN & EVELYN S.R.L.
CUI: 54395449CAEN: 6832
Activ
TIMIŞ, Sat Utvin Com. Sânmihaiu Român2026-03-31
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GERSERAMIC S.R.L.?

CUI-ul GERSERAMIC S.R.L. este 48934778.

Unde este sediul GERSERAMIC S.R.L.?

GERSERAMIC S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ, 307351, Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata GERSERAMIC S.R.L.?

GERSERAMIC S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GERSERAMIC S.R.L. in 2024?

In 2024, GERSERAMIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 861.155 RON.

Cati angajati are GERSERAMIC S.R.L.?

GERSERAMIC S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are GERSERAMIC S.R.L.?

GERSERAMIC S.R.L. are codul CAEN principal 4712 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare).

Ce profit a inregistrat GERSERAMIC S.R.L. in 2024?

GERSERAMIC S.R.L. a inregistrat un profit net de 78.897 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
3 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.