Activ Plătitor TVAe‑Factură

STEEL INSPECTION S.R.L.

CUI: 48943695
CIF: RO48943695
Reg. Com.: J2023003428132
CAEN: 7120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 13 octombrie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Activități de testări și analize tehnice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 00:27

Despre STEEL INSPECTION S.R.L.

STEEL INSPECTION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Mangalia, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de testări și analize tehnice" (cod CAEN 7120), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, STEEL INSPECTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 289.111 RON, in crestere fata de anul precedent (+17.2%). Profitul net inregistrat a fost de 188.655 RON (in scadere).

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
289.111 RON
Venituri totale
289.111 RON
Cheltuieli totale
97.562 RON
Profit brut
191.549 RON
Profit net
188.655 RON
Marja profit net
65,25%
Active imobilizate
48.397 RON
Active circulante
291.635 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
10.723 RON
Casa & conturi bănci
280.912 RON
Capital propriu
310.736 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Mangalia, Bld. 1 Decembrie 1918 nr. 38, 905500
Telefon0749998250

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Mangalia, Bld. 1 Decembrie 1918 nr. 38, 905500
Cod poștal: 905500
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Mangalia, Bld. 1 Decembrie 1918 nr. 38, 905500
Cod postal
905500
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 13.10.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mangalia
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
289.111 RON
Rezultat net
188.655 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 289.111 RON 246.614 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 289.111 RON 246.614 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 97.562 RON 12.068 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 191.549 RON 234.546 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 188.655 RON 232.080 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 48.397 RON 578 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 291.635 RON 246.684 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 340.032 RON 247.262 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 10.723 RON 98.492 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 280.912 RON 148.192 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 29.296 RON 14.982 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 310.736 RON 232.280 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active340.032RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

8,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale340.032 RON
Datorii totale29.296 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
55,5 %Profit net / active totale
ROE
60,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
9,95 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
91,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 289.111 +17,2% față de anul precedent 289.111 97.562 191.549 -18,3% față de anul precedent 188.655 -18,7% față de anul precedent 0 0
2023 246.614 246.614 12.068 234.546 232.080 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 48.397 291.635 340.032 0 10.723 280.912
2023 578 246.684 247.262 0 98.492 148.192

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 29.296 +95,5% față de anul precedent 310.736 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 14.982 232.280 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
VLVASILE-LUCIAN LUPESCUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 35973/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 289.111 RON. Profit: 188.655 RON

Cifra de afaceri: 289.111 RON. Profit: 188.655 RON

Cifra de afaceri
289.111 RON +17.23% față de anul precedent
Profit net
188.655 RON -18.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
29.296 RON +95.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 246.614 RON. Profit: 232.080 RON

Cifra de afaceri: 246.614 RON. Profit: 232.080 RON

Cifra de afaceri
246.614 RON
Profit net
232.080 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
14.982 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTEEL INSPECTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7120 in Mun. Mangalia (CONSTANŢA)

STEEL INSPECTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7120 in Mun. Mangalia (CONSTANŢA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

30.092026Mentiune · Buletin 35973/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 28.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
STEEL INSPECTION S.R.L.
CUI
48943695
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
30.09.2026
Registrul Comerțului
J13/3428/2023
EUID
ROONRC.J13/3428/2023
Sediu
Municipiul Mangalia, Jud. Constanţa, Bulevardul 1 Decembrie 1918, Nr. 38, Bl. A140, Scara
Județ
Constanţa
Număr încheiere
767137
Data încheierii
29.09.2026
Număr dosar
3484035
Data dosarului
02.09.2026
Tribunal
Constanta
Registrator
Ioana Catalina Florea

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3484035 din 02.09.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 28.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 35973/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7120, Constanţa

EUROCRISS SRL
CUI: 23826622CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2008-05-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
289.270 RON
Profit
77.221 RON
Angajati
2
RACH MARINE SERVICES S.R.L.
CUI: 47832117CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Sat Poarta Albă Com. Poarta Albă2023-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
287.992 RON
Profit
67.399 RON
Angajati
1
Q&I GLOBAL SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 49594828CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Sud Orş. Eforie2024-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.348 RON
Profit
235.128 RON
Angajati
1
VIMALDTERM SRL
CUI: 36021047CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2016-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
286.005 RON
Profit
63.477 RON
Angajati
1
AUTO CHECK S.R.L.
CUI: 38654436CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-01-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
315.737 RON
Profit
27.322 RON
Angajati
2
TESTROM EXPERT S.R.L.
CUI: 49554831CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2024-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
268.303 RON
Profit
219.352 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7120, Constanţa

ANA WELD CONSULTING S.R.L.
CUI: 48943679CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
378.754 RON
Profit
299.958 RON
Angajati
1
ANTONIOS S.R.L.
CUI: 49059507CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.269 RON
Profit
6.304 RON
Angajati
1
AISA SOLUTION S.R.L.
CUI: 48902717CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Sat Cumpăna Com. Cumpăna2023-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.300 RON
Profit
6.955 RON
Angajati
0
WKN RSVTI ONE S.R.L.
CUI: 49111362CAEN: 7120
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.321 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Constanţa

GT CONSULTING S.R.L.
CUI: 48953982CAEN: 7020
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
283.320 RON
Profit
4.780 RON
Angajati
2
EMM STRATEGY S.R.L.
CUI: 48863391CAEN: 4511
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.070 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
NINJA BUCATARUL S.R.L.
CUI: 49022001CAEN: 5610
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2023-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
983.644 RON
Profit
153.484 RON
Angajati
5
I H M POWER S.R.L.
CUI: 48227475CAEN: 7711
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2023-05-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
175.088 RON
Profit
42.886 RON
Angajati
0
ECOCNG GARAGE S.R.L.
CUI: 49629225CAEN: 9531
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2024-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.775 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EXPEDICO S.R.L.
CUI: 41242710CAEN: 5229
Activ
CONSTANŢA, Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian2019-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
821.136 RON
Profit
79.339 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul STEEL INSPECTION S.R.L.?

CUI-ul STEEL INSPECTION S.R.L. este 48943695.

Unde este sediul STEEL INSPECTION S.R.L.?

STEEL INSPECTION S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Mangalia, Bld. 1 Decembrie 1918 nr. 38, 905500, Mun. Mangalia, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata STEEL INSPECTION S.R.L.?

STEEL INSPECTION S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a STEEL INSPECTION S.R.L. in 2024?

In 2024, STEEL INSPECTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 289.111 RON.

Ce activitate are STEEL INSPECTION S.R.L.?

STEEL INSPECTION S.R.L. are codul CAEN principal 7120 (Activități de testări și analize tehnice).

Ce profit a inregistrat STEEL INSPECTION S.R.L. in 2024?

STEEL INSPECTION S.R.L. a inregistrat un profit net de 188.655 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.