Activ Plătitor TVA

GREEN STAL FIX S.R.L.

CUI: 49012199
CIF: RO49012199
Reg. Com.: J2023003562131
CAEN: 4752
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 26 octombrie 2023 · 2 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 01:25

Despre GREEN STAL FIX S.R.L.

GREEN STAL FIX S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2023 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit" (cod CAEN 4752), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GREEN STAL FIX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.031.293 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+560.9%). Profitul net inregistrat a fost de 110.850 RON (in crestere puternica).

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.031.293 RON
Venituri totale
1.031.812 RON
Cheltuieli totale
895.727 RON
Profit brut
136.085 RON
Profit net
110.850 RON
Marja profit net
10,75%
Active imobilizate
254.374 RON
Active circulante
137.458 RON
Stocuri
36.704 RON
Creanțe
66.155 RON
Casa & conturi bănci
34.599 RON
Capital propriu
152.584 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Int. Câmpinei nr. 8, 900056
Telefon0745919505

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Int. Câmpinei nr. 8, 900056
Cod poștal: 900056
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Int. Câmpinei nr. 8, 900056
Cod postal
900056
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 26.10.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.031.293 RON
Rezultat net
110.850 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.031.293 RON 156.035 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.031.812 RON 156.035 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 895.727 RON 130.844 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 136.085 RON 25.191 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 110.850 RON 20.395 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 254.374 RON 4.900 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 137.458 RON 32.051 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 391.832 RON 36.951 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 36.704 RON 3.849 RON
CreanțeSume de încasat 66.155 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 34.599 RON 28.202 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 239.548 RON 16.356 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 152.584 RON 20.595 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active391.832RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

61,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale391.832 RON
Datorii totale239.548 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
28,3 %Profit net / active totale
ROE
72,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,57 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
38,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.031.293 +560,9% față de anul precedent 1.031.812 895.727 136.085 +440,2% față de anul precedent 110.850 +443,5% față de anul precedent 0 0
2023 156.035 156.035 130.844 25.191 20.395 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 254.374 137.458 391.832 36.704 66.155 34.599
2023 4.900 32.051 36.951 3.849 0 28.202

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 239.548 +1.364,6% față de anul precedent 152.584 Neraportat 0
2023 16.356 20.595 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

23din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare13 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.031.293 RON. Profit: 110.850 RON

Cifra de afaceri: 1.031.293 RON. Profit: 110.850 RON

Cifra de afaceri
1.031.293 RON +560.94% față de anul precedent
Profit net
110.850 RON +443.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
239.548 RON +1364.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 156.035 RON. Profit: 20.395 RON

Cifra de afaceri: 156.035 RON. Profit: 20.395 RON

Cifra de afaceri
156.035 RON
Profit net
20.395 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
16.356 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGREEN STAL FIX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4752 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

GREEN STAL FIX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4752 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4752, Constanţa

EUROPAN DECOR SRL
CUI: 16323105CAEN: 4752
Activ
CONSTANŢA, Sat Agigea Com. Agigea2004-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.041.755 RON
Profit
61.764 RON
Angajati
1
AUTO PAINT S.R.L.
CUI: 48969032CAEN: 4752
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
943.030 RON
Profit
76.994 RON
Angajati
2
GEO ACTIV SRL
CUI: 30653290CAEN: 4752
Activ
CONSTANŢA, Sat Topraisar Com. Topraisar2012-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.145.606 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
MODERN ROOF SOLUTION S.R.L.
CUI: 49400743CAEN: 4752
Activ
CONSTANŢA, Sat Făclia Com. Saligny2024-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
938.129 RON
Profit
119.272 RON
Angajati
1
MONDO TEHNICUS SRL
CUI: 4475592CAEN: 4752
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa1993-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.570.731 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
IOANA CRISTINA SRL
CUI: 24259712CAEN: 4752
Activ
CONSTANŢA, Sat Adamclisi Com. Adamclisi2008-07-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
754.121 RON
Profit
78.411 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4752, Constanţa

TNU EVENTS AND DECO S.R.L.
CUI: 48662266CAEN: 4752
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
842.836 RON
Profit
322.482 RON
Angajati
1
ACS TEAM S.R.L.
CUI: 49638967CAEN: 4752
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2024-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.270.551 RON
Profit
85.123 RON
Angajati
2

Alte firme din Constanţa

AGS MAYA CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 49012180CAEN: 4312
Activ
CONSTANŢA, Sat 23 August Com. 23 August2023-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
133.163 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MASTEBI AVANTAJ S.R.L.
CUI: 49012202CAEN: 7732
Activ
CONSTANŢA, Sat Tuzla Com. Tuzla2023-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
147.680 RON
Profit
66.672 RON
Angajati
1
UNION GROUP CONSULT S.R.L.
CUI: 49024002CAEN: 6831
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
340.373 RON
Profit
101.386 RON
Angajati
1
MAE ACTIV S.R.L.
CUI: 48939350CAEN: 4722
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
335.328 RON
Profit
28.387 RON
Angajati
0
ZAINA BRAND S.R.L.
CUI: 48295020CAEN: 4791
Activ
CONSTANŢA, Sat Izvoru Mare Com. Peştera2023-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
965 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ALGOBASE S.R.L.
CUI: 49693341CAEN: 7112
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2024-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.517 RON
Profit
101.105 RON
Angajati
1
XTRA FOOD & DRINKS S.R.L.
CUI: 41304996CAEN: 5611
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2019-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.449.363 RON
Profit
331.340 RON
Angajati
17

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GREEN STAL FIX S.R.L.?

CUI-ul GREEN STAL FIX S.R.L. este 49012199.

Unde este sediul GREEN STAL FIX S.R.L.?

GREEN STAL FIX S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Int. Câmpinei nr. 8, 900056, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata GREEN STAL FIX S.R.L.?

GREEN STAL FIX S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (2 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GREEN STAL FIX S.R.L. in 2024?

In 2024, GREEN STAL FIX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.031.293 RON.

Ce activitate are GREEN STAL FIX S.R.L.?

GREEN STAL FIX S.R.L. are codul CAEN principal 4752 (Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit).

Ce profit a inregistrat GREEN STAL FIX S.R.L. in 2024?

GREEN STAL FIX S.R.L. a inregistrat un profit net de 110.850 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.