Activ Plătitor TVA

MICOM PRESS S.R.L.

CUI: 49172068
CIF: RO49172068
Reg. Com.: J2023003903130
CAEN: 4762
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 noiembrie 2023 · 2 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 01:59

Despre MICOM PRESS S.R.L.

MICOM PRESS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2023 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie" (cod CAEN 4762), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MICOM PRESS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 852.253 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+888.7%). Profitul net inregistrat a fost de 105.564 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
852.253 RON
Venituri totale
852.253 RON
Cheltuieli totale
725.722 RON
Profit brut
126.531 RON
Profit net
105.564 RON
Marja profit net
12,39%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
134.293 RON
Stocuri
51.670 RON
Creanțe
45.000 RON
Casa & conturi bănci
37.623 RON
Capital propriu
105.804 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Badea Cârţan nr. 24, 900507
Telefon0723209068

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Badea Cârţan nr. 24, 900507
Cod poștal: 900507
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Badea Cârţan nr. 24, 900507
Cod postal
900507
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.11.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
852.253 RON
Rezultat net
105.564 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 852.253 RON 86.200 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 852.253 RON 86.200 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 725.722 RON 79.474 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 126.531 RON 6.726 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 105.564 RON 5.864 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 134.293 RON 45.743 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 134.293 RON 45.743 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 51.670 RON 20.628 RON
CreanțeSume de încasat 45.000 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 37.623 RON 25.115 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 28.489 RON 39.679 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 105.804 RON 6.064 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active134.293RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

21,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale134.293 RON
Datorii totale28.489 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
78,6 %Profit net / active totale
ROE
99,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,71 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
78,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 852.253 +888,7% față de anul precedent 852.253 725.722 126.531 +1.781,2% față de anul precedent 105.564 +1.700,2% față de anul precedent 0 0
2023 86.200 86.200 79.474 6.726 5.864 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 134.293 134.293 51.670 45.000 37.623
2023 0 45.743 45.743 20.628 0 25.115

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 28.489 -28,2% față de anul precedent 105.804 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2023 39.679 6.064 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 852.253 RON. Profit: 105.564 RON

Cifra de afaceri: 852.253 RON. Profit: 105.564 RON

Cifra de afaceri
852.253 RON +888.69% față de anul precedent
Profit net
105.564 RON +1700.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
28.489 RON -28.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 26164/2024sedii secundare, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

sedii secundare, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

Deschide înregistrarea completă

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 86.200 RON. Profit: 5.864 RON

Cifra de afaceri: 86.200 RON. Profit: 5.864 RON

Cifra de afaceri
86.200 RON
Profit net
5.864 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
39.679 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMICOM PRESS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4762 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

MICOM PRESS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4762 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

19.062024Mentiune · Buletin 26164/2024sedii secundare, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

sedii secundare, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

Companie
MICOM PRESS S.R.L.
CUI
49172068
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
19.06.2024
Registrul Comerțului
J13/3903/2023
EUID
ROONRC.J13/3903/2023
Sediu
Municipiul Constanţa, Strada BADEA CÂRŢAN, Nr. 24, Bloc BC4, Scara D, Etaj 2, Ap.
Număr încheiere
16213
Data încheierii
17.06.2024
Număr dosar
57286
Data dosarului
14.06.2024
Tribunal
Constanța

Subiecte

sedii secundare, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

Documente menționate

  • Declarație pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționare/desfășurare a activității nr. 57286 din 14.06.2024
  • Hotărâre nr. 4 din 14.06.2024
Vezi Buletinul ONRC nr. 26164/2024 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4762, Constanţa

NOELA SRL
CUI: 4302362CAEN: 4762
Activ
CONSTANŢA, Sat Mihail Kogălniceanu Com. Mihail Kogălniceanu1993-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
889.303 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
UNIVERSALIA S.R.L.
CUI: 1885024CAEN: 4762
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa1992-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
670.750 RON
Profit
22.713 RON
Angajati
2
FLORION PRESS S.R.L.
CUI: 15154890CAEN: 4762
Activ
CONSTANŢA, Sat Limanu Com. Limanu2003-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.042.750 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
GXG BIROTICA 2001 SRL
CUI: 13687659CAEN: 4762
Activ
CONSTANŢA, Sat Cobadin Com. Cobadin2001-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
642.674 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
SYR PRESTCOM SRL
CUI: 22205163CAEN: 4762
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2007-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
198.532 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4762, Constanţa

AQUADAG BLUE S.R.L.
CUI: 39834540CAEN: 4762
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-09-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.366 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SRG PRESS S.R.L.
CUI: 49172076CAEN: 4762
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
635.975 RON
Profit
43.300 RON
Angajati
2
BEST PICTURE FRANGU S.R.L.
CUI: 49295362CAEN: 4762
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.452 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Constanţa

GRUP SPEEN NAVAL S.R.L.
CUI: 49172050CAEN: 3011
Activ
CONSTANŢA, Sat 23 August Com. 23 August2023-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
472.955 RON
Profit
237.348 RON
Angajati
4
Activ
CONSTANŢA, Sat Satu Nou Com. Mircea Vodă2023-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.516 RON
Profit
47.156 RON
Angajati
1
PETRE EUROSIM S.R.L.
CUI: 49097390CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.785 RON
Profit
13.065 RON
Angajati
1
CAFEHAUS.RO S.R.L.
CUI: 49846321CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2024-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
113.519 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MICOM PRESS S.R.L.?

CUI-ul MICOM PRESS S.R.L. este 49172068.

Unde este sediul MICOM PRESS S.R.L.?

MICOM PRESS S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Badea Cârţan nr. 24, 900507, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata MICOM PRESS S.R.L.?

MICOM PRESS S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (2 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MICOM PRESS S.R.L. in 2024?

In 2024, MICOM PRESS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 852.253 RON.

Cati angajati are MICOM PRESS S.R.L.?

MICOM PRESS S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are MICOM PRESS S.R.L.?

MICOM PRESS S.R.L. are codul CAEN principal 4762 (Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie).

Ce profit a inregistrat MICOM PRESS S.R.L. in 2024?

MICOM PRESS S.R.L. a inregistrat un profit net de 105.564 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.