Activ Plătitor TVA

AXINIA IT S.R.L.

CUI: 49182525
CIF: RO49182525
Reg. Com.: J40/22454/2023
CAEN: 6201
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 24 noiembrie 2023 · 2 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Despre AXINIA IT S.R.L.

AXINIA IT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2023 (2 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6201). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AXINIA IT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 490.091 RON. Profitul net inregistrat a fost de 415.628 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
490.091 RON
Venituri totale
490.091 RON
Cheltuieli totale
60.054 RON
Profit brut
430.037 RON
Profit net
415.628 RON
Marja profit net
84,81%
Active imobilizate
6.682 RON
Active circulante
439.667 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
213.950 RON
Casa & conturi bănci
9.662 RON
Capital propriu
413.773 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Aleea Marius Emanoil Buteică nr. 29-33

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Aleea Marius Emanoil Buteică nr. 29-33
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
490.091 RON
Rezultat net
415.628 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 490.091 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 490.091 RON 0 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 60.054 RON 2.055 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 430.037 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 415.628 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 2.055 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 2.055 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 6.682 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 439.667 RON 721 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 446.349 RON 721 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 213.950 RON 76 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 9.662 RON 645 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 32.576 RON 2.576 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 413.773 RON -1.855 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active446.349RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

7,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale446.349 RON
Datorii totale32.576 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
93,1 %Profit net / active totale
ROE
100,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
13,50 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
92,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 490.091 490.091 60.054 430.037 415.628 0 0
2023 0 0 2.055 0 0 2.055 2.055

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 6.682 439.667 446.349 0 213.950 9.662
2023 0 721 721 0 76 645

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 32.576 +1.164,6% față de anul precedent 413.773 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 2.576 -1.855 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 11929/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 490.091 RON. Profit: 415.628 RON

Cifra de afaceri: 490.091 RON. Profit: 415.628 RON

Cifra de afaceri
490.091 RON
Profit net
415.628 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
32.576 RON +1164.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.055 RON
Angajati
1
Datorii
2.576 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAXINIA IT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

AXINIA IT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

27.032026Radiere · Buletin 11929/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
AXINIA IT S.R.L.
CUI
49182525
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
27.03.2026
Registrul Comerțului
J40/22454/2023
EUID
ROONRC.J40/22454/2023
Sediu
Bucureşti Sectorul 3, Aleea MARIUS EMANOIL BUTEICĂ, Nr. 29-33, Scara 1, Etaj 1, Ap.
Județ
București
Număr încheiere
259602
Data încheierii
27.03.2026
Număr dosar
1281620
Data dosarului
24.03.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Gabriela Elena Andronache
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 11929/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6201, Municipiul Bucureşti

NV IT CONS SOFTWARE S.R.L.
CUI: 41905236CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
490.527 RON
Profit
394.534 RON
Angajati
1
QUOVADISINFO S.R.L.
CUI: 46184190CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
489.871 RON
Profit
408.980 RON
Angajati
1
TODOS IT SOLUTIONS SRL
CUI: 37985229CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
490.600 RON
Profit
80.907 RON
Angajati
0
M & M DEVELOPMENT SOLUTIONS SRL
CUI: 36882837CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2016-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
488.137 RON
Profit
349.389 RON
Angajati
1
LUPITO S.R.L.
CUI: 49266707CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2023-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
495.159 RON
Profit
420.222 RON
Angajati
1
TORVALDS SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 50346451CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2024-07-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
483.560 RON
Profit
447.648 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6201, Municipiul Bucureşti

IT CONSULTING SERVICES S.R.L.
CUI: 49181325CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2023-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
395.738 RON
Profit
323.954 RON
Angajati
1
ARIA SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 49188080CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2023-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
353.847 RON
Profit
292.066 RON
Angajati
1
INFINITY CODEFLARE S.R.L.
CUI: 49173527CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2023-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
93.044 RON
Profit
79.922 RON
Angajati
0
GLOBAL PARTS TECHNOLOGY S.R.L.
CUI: 49188455CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
238.823 RON
Profit
158.935 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

ESTATEINTEL S.R.L.
CUI: 49182517CAEN: 6110
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2023-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.292.794 RON
Profit
2.168.547 RON
Angajati
1
ALANA SCENTS S.R.L.
CUI: 49182738CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2023-11-24
fara e-Factura
DMLT S.R.L.
CUI: 49182401CAEN: 4933
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2023-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
499.176 RON
Profit
82.990 RON
Angajati
1
NXTLVL MEDIA S.R.L.
CUI: 49172360CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
630.680 RON
Profit
261.044 RON
Angajati
1
TRM SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 49192952CAEN: 4399
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2023-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
363.558 RON
Profit
2.346 RON
Angajati
2
GLOVE RETAIL S.R.L.
CUI: 49065339CAEN: 4690
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2023-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.881.303 RON
Profit
1.618 RON
Angajati
3
SKILL PROMO DESIGN S.R.L.
CUI: 49280949CAEN: 6312
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2023-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.204 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TAKE FIVE SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 47943301CAEN: 6820
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2023-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
207.452 RON
Profit
64.223 RON
Angajati
1
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2024-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.201 RON
Profit
41.404 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AXINIA IT S.R.L.?

CUI-ul AXINIA IT S.R.L. este 49182525.

Unde este sediul AXINIA IT S.R.L.?

AXINIA IT S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Aleea Marius Emanoil Buteică nr. 29-33, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata AXINIA IT S.R.L.?

AXINIA IT S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (2 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AXINIA IT S.R.L. in 2024?

In 2024, AXINIA IT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 490.091 RON.

Cati angajati are AXINIA IT S.R.L.?

AXINIA IT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are AXINIA IT S.R.L.?

AXINIA IT S.R.L. are codul CAEN principal 6201.

Ce profit a inregistrat AXINIA IT S.R.L. in 2024?

AXINIA IT S.R.L. a inregistrat un profit net de 415.628 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
18 iulie 2025
Următoarea actualizare disponibilă
18 august 2025

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.