Activ e‑Factură

EXCONT PREST S.R.L.

CUI: 49214813
CIF: 49214813
Reg. Com.: J2023003833222
CAEN: 6920
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 decembrie 2023 · 2 ani
Distribuie:

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 20:47

Despre EXCONT PREST S.R.L.

EXCONT PREST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2023 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal" (cod CAEN 6920), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, EXCONT PREST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 214.400 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+399.8%). Profitul net inregistrat a fost de 55.216 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
214.400 RON
Venituri totale
214.402 RON
Cheltuieli totale
148.669 RON
Profit brut
65.733 RON
Profit net
55.216 RON
Marja profit net
25,75%
Active imobilizate
27.867 RON
Active circulante
49.513 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
33.685 RON
Casa & conturi bănci
15.828 RON
Capital propriu
55.456 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Aleea Sucidava nr. 9
Telefon0740750053

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Aleea Sucidava nr. 9
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Aleea Sucidava nr. 9
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.12.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
214.400 RON
Rezultat net
55.216 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 214.400 RON 42.900 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 214.402 RON 42.900 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 148.669 RON 2.065 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 65.733 RON 40.835 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 55.216 RON 40.406 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 27.867 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 49.513 RON 41.240 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 77.380 RON 41.240 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 33.685 RON 14.600 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 15.828 RON 26.640 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 23.972 RON 634 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 55.456 RON 40.606 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active77.380RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

31,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale77.380 RON
Datorii totale23.972 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
71,4 %Profit net / active totale
ROE
99,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,07 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
71,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 214.400 +399,8% față de anul precedent 214.402 148.669 65.733 +61,0% față de anul precedent 55.216 +36,7% față de anul precedent 0 0
2023 42.900 42.900 2.065 40.835 40.406 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 27.867 49.513 77.380 0 33.685 15.828
2023 0 41.240 41.240 0 14.600 26.640

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 23.972 +3.681,1% față de anul precedent 55.456 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 634 40.606 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 214.400 RON. Profit: 55.216 RON

Cifra de afaceri: 214.400 RON. Profit: 55.216 RON

Cifra de afaceri
214.400 RON +399.77% față de anul precedent
Profit net
55.216 RON +36.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
23.972 RON +3681.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 42.900 RON. Profit: 40.406 RON

Cifra de afaceri: 42.900 RON. Profit: 40.406 RON

Cifra de afaceri
42.900 RON
Profit net
40.406 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
634 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataEXCONT PREST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Mun. Iaşi (IAŞI)

EXCONT PREST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Mun. Iaşi (IAŞI)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6920, Iaşi

SMART CASH S.R.L.
CUI: 44935517CAEN: 6920
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
216.882 RON
Profit
70.684 RON
Angajati
1
SHARP ACCOUNTING SRL
CUI: 36163572CAEN: 6920
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-06-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
212.205 RON
Profit
182.068 RON
Angajati
1
EXPERT ACTION MIND SRL
CUI: 32963726CAEN: 6920
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2014-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
225.490 RON
Profit
75.070 RON
Angajati
2
EXPERT VIODA SRL
CUI: 1955618CAEN: 6920
Activ
IAŞI, Sat Rediu Com. Rediu1992-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
202.550 RON
Profit
13.365 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6920, Iaşi

CTB EXPERT SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 49191450CAEN: 6920
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2023-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.975 RON
Profit
195.422 RON
Angajati
1
CONTFEERIA S.R.L.
CUI: 49241419CAEN: 6920
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2023-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
186.165 RON
Profit
133.067 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

HEREITIS ROMANIA S.R.L.
CUI: 49214821CAEN: 6210
Activ
IAŞI, Sat Vişan Com. Bârnova2023-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
673.240 RON
Profit
516.727 RON
Angajati
2
VAMA INSTALATII S.R.L.
CUI: 49207450CAEN: 4120
Activ
IAŞI, Sat Vama Com. Popeşti2023-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.373.399 RON
Profit
862.510 RON
Angajati
2
DIGITALCRAFT SOFTWARE S.R.L.
CUI: 49217313CAEN: 6201
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2023-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
371.600 RON
Profit
301.013 RON
Angajati
1
BEAUTIFIER S.R.L.
CUI: 49150353CAEN: 9602
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2023-11-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
99.848 RON
Profit
49.669 RON
Angajati
1
MINDMINGLE S.R.L.
CUI: 49266197CAEN: 6201
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2023-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
516.435 RON
Profit
446.798 RON
Angajati
1
MEAT DE BOURG S.R.L.
CUI: 42407752CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.830.722 RON
Profit
54.238 RON
Angajati
15

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul EXCONT PREST S.R.L.?

CUI-ul EXCONT PREST S.R.L. este 49214813.

Unde este sediul EXCONT PREST S.R.L.?

EXCONT PREST S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Aleea Sucidava nr. 9, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata EXCONT PREST S.R.L.?

EXCONT PREST S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (2 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a EXCONT PREST S.R.L. in 2024?

In 2024, EXCONT PREST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 214.400 RON.

Cati angajati are EXCONT PREST S.R.L.?

EXCONT PREST S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are EXCONT PREST S.R.L.?

EXCONT PREST S.R.L. are codul CAEN principal 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal).

Ce profit a inregistrat EXCONT PREST S.R.L. in 2024?

EXCONT PREST S.R.L. a inregistrat un profit net de 55.216 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.