Activ e‑Factură

AMOS-MC S.R.L.

CUI: 49233858
CIF: 49233858
Reg. Com.: J2023001841263
CAEN: 1089
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 decembrie 2023 · 2 ani
Distribuie:

Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:09

Despre AMOS-MC S.R.L.

AMOS-MC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târnăveni, judetul MUREŞ, infiintata in 2023 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea altor produse alimentare n.c.a." (cod CAEN 1089), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2025, AMOS-MC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 202.757 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+441.4%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
202.757 RON
Venituri totale
295.359 RON
Cheltuieli totale
347.910 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
14.251 RON
Stocuri
2.611 RON
Creanțe
3.362 RON
Casa & conturi bănci
8.278 RON
Capital propriu
-133.797 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Mun. Târnăveni, Str. Republicii nr. 13
Telefon0772271454

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Mun. Târnăveni, Str. Republicii nr. 13
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Mun. Târnăveni, Str. Republicii nr. 13
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.12.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târnăveni
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 septembrie 2024)

Stare inactivitate

Data inactivare
17 iunie 2025
Data reactivare
20 aprilie 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2024 –2025 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2025
Cifră de afaceri
202.757 RON
Rezultat net
-52.551 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2025 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2025 2024
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 202.757 RON 37.449 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 295.359 RON 53.546 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 347.910 RON 134.892 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 52.551 RON 81.346 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 52.551 RON 81.346 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 2.521 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 14.251 RON 19.081 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 14.251 RON 21.602 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.611 RON 3.286 RON
CreanțeSume de încasat 3.362 RON 231 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 8.278 RON 15.564 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 148.048 RON 102.848 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -133.797 RON -81.246 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2025

Total active14.251RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2025

1.038,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale14.251 RON
Datorii totale148.048 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2025

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,10 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-938,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2025 202.757 +441,4% față de anul precedent 295.359 347.910 0 0 52.551 52.551
2024 37.449 53.546 134.892 0 0 81.346 81.346

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2025 0 14.251 14.251 2.611 3.362 8.278
2024 2.521 19.081 21.602 3.286 231 15.564

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2025 148.048 +44,0% față de anul precedent -133.797 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2024 102.848 -81.246 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2025

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
HVHORAŢIU- VALENTIN TUŞINEANadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 3 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28925/2026retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 10887/2026prelungire valabilitate acte sediu social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

prelungire valabilitate acte sediu social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2025 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2025Cifra de afaceri: 202.757 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 202.757 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
202.757 RON +441.42% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
52.551 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
148.048 RON +43.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2025
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 37.449 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 37.449 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
37.449 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
81.346 RON
Angajati
2
Datorii
102.848 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAMOS-MC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1089 in Mun. Târnăveni (MUREŞ)

AMOS-MC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1089 in Mun. Târnăveni (MUREŞ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

31.072026Mentiune · Buletin 28925/2026retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

retragere, adăugare asociaţi persoane fizice; Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 15.07.2026

Companie
AMOS-MC S.R.L.
CUI
49233858
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
31.07.2026
Registrul Comerțului
J2023001841263
EUID
ROONRC.J2023001841263
Sediu
Municipiul Târnăveni, Jud. Mureş, Strada REPUBLICII, Nr. 13
Județ
Mureş
Număr încheiere
609725
Data încheierii
31.07.2026
Număr dosar
2923134
Data dosarului
23.07.2026
Tribunal
Mures
Registrator
Carmen-Ionela Macarescu

Subiecte

retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 2 din 15.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 28925/2026 (PDF)
20.032026Mentiune · Buletin 10887/2026prelungire valabilitate acte sediu social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

prelungire valabilitate acte sediu social; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
AMOS-MC S.R.L.
CUI
49233858
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
20.03.2026
Registrul Comerțului
J2023001841263
EUID
ROONRC.J2023001841263
Sediu
Jud. Mureş, Municipiul Târnăveni, Strada REPUBLICII, Nr. 13
Județ
Mureş
Număr încheiere
232492
Data încheierii
19.03.2026
Număr dosar
1135699
Data dosarului
16.03.2026
Tribunal
Mures
Registrator
Nicolae Octavian Rusu

Subiecte

prelungire valabilitate acte sediu social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 12.03.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1135699 din 16.03.2026
  • Act adiţional nr. 2 din 17.02.2026 la contract de închiriere din 01.03.2024
Vezi Buletinul ONRC nr. 10887/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1089, Mureş

DIPONT S.R.L.
CUI: 11010662CAEN: 1089
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1998-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.121 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
KUKURUZ POPCORN S.R.L.
CUI: 28411235CAEN: 1089
Activ
MUREŞ, Sat Neagra Com. Lunca Bradului2011-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.800 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
COUNTRY KITCHEN S.R.L.-D.
CUI: 39709033CAEN: 1089
Activ
MUREŞ, Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş2018-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
158.100 RON
Profit
32.871 RON
Angajati
2
BEEHAPPY BIOHONEY S.R.L.
CUI: 45492400CAEN: 1089
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.970 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1089, Mureş

PIZZERIA TOMMY CAPONE S.R.L.
CUI: 45928666CAEN: 1089
Activ
MUREŞ, Sat Sânpaul Com. Sânpaul2022-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.162 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
INTEGROFOOD S.R.L.
CUI: 51181327CAEN: 1089
Activ
MUREŞ, Sat Ceuaşu de Câmpie Com. Ceuaşu de Câmpie2025-01-28
fara e-Factura

Alte firme din Mureş

BRAO INOX S.R.L.
CUI: 49233840CAEN: 2511
Activ
MUREŞ, Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş2023-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.800 RON
Profit
37.271 RON
Angajati
0
ARTHURKOM S.R.L.
CUI: 49233874CAEN: 5630
Activ
MUREŞ, Sat Roteni Com. Acăţari2023-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.616 RON
Profit
19.398 RON
Angajati
0
SENDMACHINE S.R.L.
CUI: 49224949CAEN: 6310
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2023-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
939.526 RON
Profit
280.334 RON
Angajati
3
LUNFA S.R.L.
CUI: 49252302CAEN: 7430
Activ
MUREŞ, Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie2023-12-08
fara e-Factura
FOTOVIDEOTIM S.R.L.
CUI: 49391890CAEN: 5911
Activ
MUREŞ, Sat Ceuaşu de Câmpie Com. Ceuaşu de Câmpie2024-01-11
fara e-Factura
DRAGOŞEL LASLEA S.R.L.
CUI: 47830876CAEN: 3512
Activ
MUREŞ, Sat Daneş Com. Daneş2023-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.000 RON
Profit
1.631 RON
Angajati
1
LOGINSPECT SRL
CUI: 35765375CAEN: 7112
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2016-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
238.180 RON
Profit
47.172 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AMOS-MC S.R.L.?

CUI-ul AMOS-MC S.R.L. este 49233858.

Unde este sediul AMOS-MC S.R.L.?

AMOS-MC S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Târnăveni, Str. Republicii nr. 13, Mun. Târnăveni, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata AMOS-MC S.R.L.?

AMOS-MC S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (2 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AMOS-MC S.R.L. in 2025?

In 2025, AMOS-MC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 202.757 RON.

Cati angajati are AMOS-MC S.R.L.?

AMOS-MC S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2025.

Ce activitate are AMOS-MC S.R.L.?

AMOS-MC S.R.L. are codul CAEN principal 1089 (Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.).

Ce profit a inregistrat AMOS-MC S.R.L. in 2025?

AMOS-MC S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 52.551 RON in 2025.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.