Activ Plătitor TVA

TECHNOID SOFTWARE S.R.L.

CUI: 49242287
CIF: RO49242287
Reg. Com.: J2023005291121
CAEN: 6210
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 decembrie 2023 · 2 ani
Distribuie:

Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Surse și actualizare

Despre TECHNOID SOFTWARE S.R.L.

TECHNOID SOFTWARE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2023 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TECHNOID SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 732.546 RON. Profitul net inregistrat a fost de 661.694 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
732.546 RON
Venituri totale
746.050 RON
Cheltuieli totale
62.599 RON
Profit brut
683.451 RON
Profit net
661.694 RON
Marja profit net
90,33%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
718.336 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
535.935 RON
Casa & conturi bănci
182.401 RON
Capital propriu
660.111 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Vasile Lupu nr. 63, 400423

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Vasile Lupu nr. 63, 400423
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
732.546 RON
Rezultat net
661.694 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 732.546 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 746.050 RON 0 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 62.599 RON 1.783 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 683.451 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 661.694 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 1.783 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 1.783 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 718.336 RON 180 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 718.336 RON 180 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 535.935 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 182.401 RON 180 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 60.048 RON 3.586 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 660.111 RON -1.583 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active718.336RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

8,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale718.336 RON
Datorii totale60.048 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
92,1 %Profit net / active totale
ROE
100,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
11,96 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
91,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 732.546 746.050 62.599 683.451 661.694 0 0
2023 0 0 1.783 0 0 1.783 1.783

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 718.336 718.336 0 535.935 182.401
2023 0 180 180 0 0 180

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 60.048 +1.574,5% față de anul precedent 660.111 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 3.586 -1.583 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 732.546 RON. Profit: 661.694 RON

Cifra de afaceri: 732.546 RON. Profit: 661.694 RON

Cifra de afaceri
732.546 RON
Profit net
661.694 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
60.048 RON +1574.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.783 RON
Angajati
1
Datorii
3.586 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTECHNOID SOFTWARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

TECHNOID SOFTWARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Cluj

MUSEMATRIX S.R.L.
CUI: 49326507CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-12-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
731.584 RON
Profit
624.632 RON
Angajati
1
DATAFLOW DISTRICT S.R.L.
CUI: 47220398CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Dej2022-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
728.537 RON
Profit
615.661 RON
Angajati
2
PLATIPUS GAMING S.R.L.
CUI: 45920611CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
754.168 RON
Profit
64.464 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Cluj

RADICAL SOFTWARE S.R.L.
CUI: 49242210CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Sat Baciu Com. Baciu2023-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
507.429 RON
Profit
436.910 RON
Angajati
1
MARCHIS TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI: 49243053CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
382.170 RON
Profit
316.571 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

DURADIS S.R.L.
CUI: 49242333CAEN: 4631
Activ
CLUJ, Sat Sub Coasta Com. Apahida2023-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.546 RON
Profit
3.273 RON
Angajati
0
YAGNI & DRY S.R.L.
CUI: 49234853CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
228.814 RON
Profit
173.633 RON
Angajati
1
YIN & IANC S.R.L.
CUI: 49243045CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.611 RON
Profit
21.733 RON
Angajati
0
SNOW MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 49276930CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2023-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
158.717 RON
Profit
55.700 RON
Angajati
0
ARON SMK S.R.L.
CUI: 48834078CAEN: 4618
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.322 RON
Profit
39.035 RON
Angajati
1
QUINE S.R.L.
CUI: 49591120CAEN: 6201
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2024-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
293.800 RON
Profit
245.215 RON
Angajati
1
ADIKLAX DODA S.R.L.
CUI: 45177623CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.827 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CYNEFIN S.R.L.
CUI: 53213964CAEN: 6831
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2026-01-09
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TECHNOID SOFTWARE S.R.L.?

CUI-ul TECHNOID SOFTWARE S.R.L. este 49242287.

Unde este sediul TECHNOID SOFTWARE S.R.L.?

TECHNOID SOFTWARE S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Vasile Lupu nr. 63, 400423, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata TECHNOID SOFTWARE S.R.L.?

TECHNOID SOFTWARE S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (2 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TECHNOID SOFTWARE S.R.L. in 2024?

In 2024, TECHNOID SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 732.546 RON.

Cati angajati are TECHNOID SOFTWARE S.R.L.?

TECHNOID SOFTWARE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are TECHNOID SOFTWARE S.R.L.?

TECHNOID SOFTWARE S.R.L. are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).

Ce profit a inregistrat TECHNOID SOFTWARE S.R.L. in 2024?

TECHNOID SOFTWARE S.R.L. a inregistrat un profit net de 661.694 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
18 iulie 2025
Următoarea actualizare disponibilă
18 august 2025

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.