Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 08:14
Despre PINGU SOFT S.R.L.
PINGU SOFT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2024 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, PINGU SOFT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 480.898 RON. Profitul net inregistrat a fost de 391.769 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 480.898 RON
- Venituri totale
- 486.064 RON
- Cheltuieli totale
- 79.713 RON
- Profit brut
- 406.351 RON
- Profit net
- 391.769 RON
- Marja profit net
- 81,47%
- Active imobilizate
- 5.850 RON
- Active circulante
- 418.349 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 321.076 RON
- Casa & conturi bănci
- 97.273 RON
- Capital propriu
- 391.969 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Iugoslaviei nr. 73, 400423
- Cod postal
- 400423
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 18.01.2024
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Situația financiară
2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 480.898 RON
- Rezultat net
- 391.769 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | An precedent indisponibil |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 480.898 RON | Neraportat |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 486.064 RON | Neraportat |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 79.713 RON | Neraportat |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 406.351 RON | Neraportat |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 391.769 RON | Neraportat |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | Neraportat |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | Neraportat |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 5.850 RON | Neraportat |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 418.349 RON | Neraportat |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 424.199 RON | Neraportat |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | Neraportat |
| CreanțeSume de încasat | 321.076 RON | Neraportat |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 97.273 RON | Neraportat |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 32.230 RON | Neraportat |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 391.969 RON | Neraportat |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | Neraportat |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 92,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 12,98 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 92,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 1 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 480.898 | 486.064 | 79.713 | 406.351 | 391.769 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.850 | 418.349 | 424.199 | 0 | 321.076 | 97.273 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 32.230 | 391.969 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| CTCRISTIAN TUDOR VULTURAR | fondator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
3 repere. O singură cronologie.
Din 2024 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 12735/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice
capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 480.898 RON. Profit: 391.769 RON
Cifra de afaceri: 480.898 RON. Profit: 391.769 RON
- Cifra de afaceri
- 480.898 RON
- Profit net
- 391.769 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 32.230 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPINGU SOFT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)
PINGU SOFT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
02.042026Mentiune · Buletin 12735/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice
capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 29.01.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- PINGU SOFT S.R.L.
- CUI
- 49432451
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 02.04.2026
- Registrul Comerțului
- J12/331/2024
- EUID
- ROONRC.J12/331/2024
- Sediu
- Jud. Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Strada IUGOSLAVIEI, Nr. 73, Scara II, Etaj I, Ap. 14
- Județ
- Cluj
- Număr încheiere
- 278010
- Data încheierii
- 02.04.2026
- Număr dosar
- 1340103
- Data dosarului
- 27.03.2026
- Tribunal
- Cluj
- Registrator
- Alicia Valeria Oltean
Subiecte
capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice
Documente menționate
- Hotărâre asociat unic din 29.01.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1340103 din 27.03.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Cluj
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Cluj
Alte firme din Cluj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PINGU SOFT S.R.L.?
CUI-ul PINGU SOFT S.R.L. este 49432451.
Unde este sediul PINGU SOFT S.R.L.?
PINGU SOFT S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Iugoslaviei nr. 73, 400423, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.
Cand a fost infiintata PINGU SOFT S.R.L.?
PINGU SOFT S.R.L. a fost infiintata in anul 2024 (2 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PINGU SOFT S.R.L. in 2024?
In 2024, PINGU SOFT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 480.898 RON.
Cati angajati are PINGU SOFT S.R.L.?
PINGU SOFT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are PINGU SOFT S.R.L.?
PINGU SOFT S.R.L. are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).
Ce profit a inregistrat PINGU SOFT S.R.L. in 2024?
PINGU SOFT S.R.L. a inregistrat un profit net de 391.769 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 1 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.