Activ Plătitor TVA

AXA CARGO MOL S.R.L.

CUI: 49436534
CIF: RO49436534
Reg. Com.: J2024000089021
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 ianuarie 2024 · 2 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 22:18

Despre AXA CARGO MOL S.R.L.

AXA CARGO MOL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Arad, judetul ARAD, infiintata in 2024 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AXA CARGO MOL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 899.500 RON. Profitul net inregistrat a fost de 307.522 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
899.500 RON
Venituri totale
1.012.460 RON
Cheltuieli totale
669.780 RON
Profit brut
342.680 RON
Profit net
307.522 RON
Marja profit net
34,19%
Active imobilizate
231.656 RON
Active circulante
355.718 RON
Stocuri
12.700 RON
Creanțe
185.523 RON
Casa & conturi bănci
157.495 RON
Capital propriu
307.722 RON

Contact

AdresaRomania, ARAD, Mun. Arad, Str. Şcoalei nr. 5, 310423

Adresă sediu social

Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. Şcoalei nr. 5, 310423
Cod poștal: 310423
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. Şcoalei nr. 5, 310423
Cod postal
310423
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 18.01.2024
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 octombrie 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Situația financiară

2024 · RON

Un singur exercițiu disponibil; nu se poate calcula o tendință.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
899.500 RON
Rezultat net
307.522 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 An precedent indisponibil
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 899.500 RON Neraportat
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.012.460 RON Neraportat
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 669.780 RON Neraportat
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 342.680 RON Neraportat
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 307.522 RON Neraportat
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON Neraportat
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON Neraportat
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 231.656 RON Neraportat
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 355.718 RON Neraportat
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 587.374 RON Neraportat
StocuriBunuri și materiale în stoc 12.700 RON Neraportat
CreanțeSume de încasat 185.523 RON Neraportat
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 157.495 RON Neraportat
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 279.652 RON Neraportat
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 307.722 RON Neraportat
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane Neraportat

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active587.374RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

47,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale587.374 RON
Datorii totale279.652 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
52,4 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,27 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
52,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 1 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

1 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 899.500 1.012.460 669.780 342.680 307.522 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

1 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 231.656 355.718 587.374 12.700 185.523 157.495

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

1 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 279.652 307.722 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

24din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare9 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2024 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.

2024 → 2025
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2025 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 899.500 RON. Profit: 307.522 RON

Cifra de afaceri: 899.500 RON. Profit: 307.522 RON

Cifra de afaceri
899.500 RON
Profit net
307.522 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
279.652 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAXA CARGO MOL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Arad (ARAD)

AXA CARGO MOL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Arad (ARAD)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Arad

FAUR TRANS INTER SRL
CUI: 32342206CAEN: 4941
Activ
ARAD, Com. Chisindia2013-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
910.068 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ROMY - CORY TRANS S.R.L.
CUI: 26348271CAEN: 4941
Activ
ARAD, Orş. Pâncota2009-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
918.080 RON
Profit
154.147 RON
Angajati
2
EXPERT TEAM LOGISTIC S.R.L.
CUI: 41646964CAEN: 4941
Activ
ARAD, Mun. Arad2019-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
895.245 RON
Profit
168.580 RON
Angajati
4
FANTRANS SAFETY FIDES SRL
CUI: 35037991CAEN: 4941
Activ
ARAD, Mun. Arad2015-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
947.177 RON
Profit
0 RON
Angajati
10
LEMI SYSTEM S.R.L.
CUI: 45892643CAEN: 4941
Activ
ARAD, Sat Zăbrani Com. Zăbrani2022-03-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
866.714 RON
Profit
248.462 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Arad

SPANYIK TRANS S.R.L.
CUI: 49393905CAEN: 4941
Activ
ARAD, Orş. Chişineu-Criş2024-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.970 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TRANSPORT RGC S.R.L.
CUI: 49507554CAEN: 4941
Activ
ARAD, Orş. Sebiş2024-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
312.435 RON
Profit
12.597 RON
Angajati
1

Alte firme din Arad

ZP DESIGN S.R.L.
CUI: 49436526CAEN: 7412
Activ
ARAD, Mun. Arad2024-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.292 RON
Profit
86.543 RON
Angajati
0
FALLING ASTRONAUT S.R.L.
CUI: 49436569CAEN: 5911
Activ
ARAD, Mun. Arad2024-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.850 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TOP WEST SERV S.R.L.
CUI: 49426719CAEN: 5520
Activ
ARAD, Sat Cicir Com. Vladimirescu2024-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
229.894 RON
Profit
37.112 RON
Angajati
2
MARINEX CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 49455897CAEN: 4100
Activ
ARAD, Sat Cruceni Com. Şagu2024-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
800.973 RON
Profit
214.463 RON
Angajati
6
VIVALIA 10 SPV S.A.
CUI: 49322688CAEN: 4110
Activ
ARAD, Mun. Arad2023-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
32.302 RON
Angajati
1
DMBH AGRICULTURA S.R.L.
CUI: 49571638CAEN: 0161
Activ
ARAD, Mun. Arad2024-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LIQUIDLABS S.R.L.
CUI: 48037063CAEN: 4791
Activ
ARAD, Mun. Arad2023-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.861 RON
Profit
256 RON
Angajati
0
ANTIK TRADE CH SRL
CUI: 33467550CAEN: 4619
Activ
ARAD, Mun. Arad2014-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
300.627 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AXA CARGO MOL S.R.L.?

CUI-ul AXA CARGO MOL S.R.L. este 49436534.

Unde este sediul AXA CARGO MOL S.R.L.?

AXA CARGO MOL S.R.L. are sediul in Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. Şcoalei nr. 5, 310423, Mun. Arad, judetul ARAD.

Cand a fost infiintata AXA CARGO MOL S.R.L.?

AXA CARGO MOL S.R.L. a fost infiintata in anul 2024 (2 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AXA CARGO MOL S.R.L. in 2024?

In 2024, AXA CARGO MOL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 899.500 RON.

Cati angajati are AXA CARGO MOL S.R.L.?

AXA CARGO MOL S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are AXA CARGO MOL S.R.L.?

AXA CARGO MOL S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat AXA CARGO MOL S.R.L. in 2024?

AXA CARGO MOL S.R.L. a inregistrat un profit net de 307.522 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 1 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.