Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 23:28
Despre BANUTECH INNOVATIONS S.R.L.
BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA, infiintata in 2024 (2 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6201). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 266.439 RON. Profitul net inregistrat a fost de 212.098 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 266.439 RON
- Venituri totale
- 266.439 RON
- Cheltuieli totale
- 46.507 RON
- Profit brut
- 219.932 RON
- Profit net
- 212.098 RON
- Marja profit net
- 79,60%
- Active imobilizate
- 5.205 RON
- Active circulante
- 212.418 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 165.298 RON
- Casa & conturi bănci
- 47.120 RON
- Capital propriu
- 212.298 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Mihai Bravu nr. 235F
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 19.01.2024
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
- Platitor TVA
- Nu
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 24 februarie 2026
- Data reactivare
- 22 aprilie 2026
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Situația financiară
2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 266.439 RON
- Rezultat net
- 212.098 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | An precedent indisponibil |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 266.439 RON | Neraportat |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 266.439 RON | Neraportat |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 46.507 RON | Neraportat |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 219.932 RON | Neraportat |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 212.098 RON | Neraportat |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | Neraportat |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | Neraportat |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 5.205 RON | Neraportat |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 212.418 RON | Neraportat |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 217.623 RON | Neraportat |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | Neraportat |
| CreanțeSume de încasat | 165.298 RON | Neraportat |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 47.120 RON | Neraportat |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 5.325 RON | Neraportat |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 212.298 RON | Neraportat |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | Neraportat |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 97,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 39,89 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 97,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 1 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 266.439 | 266.439 | 46.507 | 219.932 | 212.098 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.205 | 212.418 | 217.623 | 0 | 165.298 | 47.120 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.325 | 212.298 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| MAMARIUS ANDREI BANU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
5 repere. O singură cronologie.
Din 2024 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 3 repere
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 8033/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Deschide înregistrarea completăStare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 266.439 RON. Profit: 212.098 RON
Cifra de afaceri: 266.439 RON. Profit: 212.098 RON
- Cifra de afaceri
- 266.439 RON
- Profit net
- 212.098 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 5.325 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBANUTECH INNOVATIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)
BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
04.032026Mentiune · Buletin 8033/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
- Companie
- BANUTECH INNOVATIONS S.R.L.
- CUI
- 49445001
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 04.03.2026
- Registrul Comerțului
- J29/166/2024
- EUID
- ROONRC.J29/166/2024
- Sediu
- Jud. Prahova, Municipiul Ploieşti, Strada MIHAI BRAVU, Nr. 235F, Ap. 96
- Județ
- Prahova
- Număr încheiere
- 169605
- Data încheierii
- 27.02.2026
- Număr dosar
- 770903
- Data dosarului
- 19.02.2026
- Tribunal
- Prahova
- Registrator
- Mariana-Agnes Ciobanu
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6201, Prahova
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6201, Prahova
Alte firme din Prahova
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul BANUTECH INNOVATIONS S.R.L.?
CUI-ul BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. este 49445001.
Unde este sediul BANUTECH INNOVATIONS S.R.L.?
BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Mihai Bravu nr. 235F, Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA.
Cand a fost infiintata BANUTECH INNOVATIONS S.R.L.?
BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2024 (2 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. in 2024?
In 2024, BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 266.439 RON.
Cati angajati are BANUTECH INNOVATIONS S.R.L.?
BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are BANUTECH INNOVATIONS S.R.L.?
BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. are codul CAEN principal 6201.
Ce profit a inregistrat BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. in 2024?
BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 212.098 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 1 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.