Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Surse și actualizareActualizat: 15 octombrie 2026 la 02:16
Despre IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L.
IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Tuluceşti Com. Tuluceşti, judetul GALAŢI, infiintata in 2024 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare" (cod CAEN 4712), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 263.078 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 263.078 RON
- Venituri totale
- 263.254 RON
- Cheltuieli totale
- 271.699 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 166.450 RON
- Stocuri
- 149.681 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 16.769 RON
- Capital propriu
- -10.885 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, GALAŢI, Sat Tuluceşti Com. Tuluceşti, Str. Stejarului nr. 28 bis, 807300
- Cod postal
- 807300
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 19.01.2024
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Situația financiară
2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 263.078 RON
- Rezultat net
- -11.085 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | An precedent indisponibil |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 263.078 RON | Neraportat |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 263.254 RON | Neraportat |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 271.699 RON | Neraportat |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | Neraportat |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | Neraportat |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 8.445 RON | Neraportat |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 11.085 RON | Neraportat |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | Neraportat |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 166.450 RON | Neraportat |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 166.450 RON | Neraportat |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 149.681 RON | Neraportat |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | Neraportat |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 16.769 RON | Neraportat |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 177.335 RON | Neraportat |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -10.885 RON | Neraportat |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | Neraportat |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,94 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -6,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 1 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 263.078 | 263.254 | 271.699 | 0 | 0 | 8.445 | 11.085 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 166.450 | 166.450 | 149.681 | 0 | 16.769 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 177.335 | -10.885 | Neraportat | 2 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| IIIONUŢ IONAŞCU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
3 repere. O singură cronologie.
Din 2024 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 12261/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 263.078 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 263.078 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 263.078 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 11.085 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 177.335 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Sat Tuluceşti Com. Tuluceşti (GALAŢI)
IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Sat Tuluceşti Com. Tuluceşti (GALAŢI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
31.032026Mentiune · Buletin 12261/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 26.02.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L.
- CUI
- 49448105
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 31.03.2026
- Registrul Comerțului
- J17/121/2024
- EUID
- ROONRC.J17/121/2024
- Sediu
- Jud. Galaţi, Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Strada Stejarului, Nr. 28 bis
- Județ
- Galaţi
- Număr încheiere
- 265788
- Data încheierii
- 30.03.2026
- Număr dosar
- 903320
- Data dosarului
- 27.02.2026
- Tribunal
- Galati
- Registrator
- Daniela Oprisan
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate
Documente menționate
- Decizie asociat unic din 26.02.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 903320 din 27.02.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4712, Galaţi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4712, Galaţi
Alte firme din Galaţi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. este 49448105.
Unde este sediul IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L.?
IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, GALAŢI, Sat Tuluceşti Com. Tuluceşti, Str. Stejarului nr. 28 bis, 807300, Sat Tuluceşti Com. Tuluceşti, judetul GALAŢI.
Cand a fost infiintata IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L.?
IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2024 (2 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. in 2024?
In 2024, IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 263.078 RON.
Cati angajati are IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L.?
IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L.?
IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4712 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare).
Ce profit a inregistrat IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. in 2024?
IONASCU STIL CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 11.085 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 1 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 15 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 15 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.