Inactiv

ONIONS WORLD S.R.L.

CUI: 49514802
CIF: 49514802
Reg. Com.: J2024000290294
CAEN: 1421
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 februarie 2024 · 2 ani
Inactivă din: 14 februarie 2025
Distribuie:

Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 05:08

Despre ONIONS WORLD S.R.L.

ONIONS WORLD S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Meliceşti Com. Telega, judetul PRAHOVA, infiintata in 2024 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte" (cod CAEN 1421), in sectorul industria prelucratoare. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca inactiv (din februarie 2025).

In 2024, ONIONS WORLD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 32.619 RON. Profitul net inregistrat a fost de 8.758 RON.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
32.619 RON
Venituri totale
32.680 RON
Cheltuieli totale
22.162 RON
Profit brut
10.518 RON
Profit net
8.758 RON
Marja profit net
26,85%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
14.129 RON
Stocuri
472 RON
Creanțe
58 RON
Casa & conturi bănci
13.599 RON
Capital propriu
8.958 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Sat Meliceşti Com. Telega, Str. Poieniţă nr. 79, 107604
Detalii adresatarla 38. parcelele F30.F38
Telefon0722607400

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Sat Meliceşti Com. Telega, Str. Poieniţă nr. 79, 107604
Cod poștal: 107604
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Sat Meliceşti Com. Telega, Str. Poieniţă nr. 79, 107604
Detalii
tarla 38. parcelele F30.F38
Cod postal
107604
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.02.2024
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpina
Platitor TVA
Nu

Stare inactivitate

Status inactiv
Da
Data inactivare
14 februarie 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Situația financiară

2024 · RON

Un singur exercițiu disponibil; nu se poate calcula o tendință.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
32.619 RON
Rezultat net
8.758 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 An precedent indisponibil
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 32.619 RON Neraportat
Venituri totaleToate veniturile raportate 32.680 RON Neraportat
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 22.162 RON Neraportat
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 10.518 RON Neraportat
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 8.758 RON Neraportat
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON Neraportat
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON Neraportat
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON Neraportat
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 14.129 RON Neraportat
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 14.129 RON Neraportat
StocuriBunuri și materiale în stoc 472 RON Neraportat
CreanțeSume de încasat 58 RON Neraportat
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 13.599 RON Neraportat
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 5.171 RON Neraportat
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 8.958 RON Neraportat
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane Neraportat

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active14.129RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

36,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale14.129 RON
Datorii totale5.171 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
62,0 %Profit net / active totale
ROE
97,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,73 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
63,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 1 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

1 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 32.619 32.680 22.162 10.518 8.758 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

1 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 14.129 14.129 472 58 13.599

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

1 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 5.171 8.958 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

13din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare3 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2024 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2024 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 19930/2026alte modificari sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

alte modificari sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 14722/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2025 1 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 32.619 RON. Profit: 8.758 RON

Cifra de afaceri: 32.619 RON. Profit: 8.758 RON

Cifra de afaceri
32.619 RON
Profit net
8.758 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
5.171 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataONIONS WORLD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1421 in Sat Meliceşti Com. Telega (PRAHOVA)

ONIONS WORLD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1421 in Sat Meliceşti Com. Telega (PRAHOVA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

25.052026Mentiune · Buletin 19930/2026alte modificari sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

alte modificari sediu social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 01.11.2025, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
ONIONS WORLD S.R.L.
CUI
49514802
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
25.05.2026
Registrul Comerțului
J29/290/2024
EUID
ROONRC.J29/290/2024
Sediu
Sat Meliceşti, Comuna Telega, Jud. Prahova, Strada Poieniţă, Nr. 79, tarla 38, parcelele
Județ
Prahova
Număr încheiere
419017
Data încheierii
22.05.2026
Număr dosar
1762719
Data dosarului
29.04.2026
Tribunal
Prahova
Registrator
Angelica-Voichiţa Andraş

Subiecte

alte modificari sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 01.11.2025
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1762719 din 29.04.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 19930/2026 (PDF)
20.042026Mentiune · Buletin 14722/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 01.11.2025înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
ONIONS WORLD S.R.L.
CUI
49514802
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
20.04.2026
Registrul Comerțului
J29/290/2024
EUID
ROONRC.J29/290/2024
Sediu
Jud. Prahova, Sat Meliceşti, Comuna Telega, Strada Poieniţă, Nr. 79, tarla 38, parcelele
Județ
Prahova
Număr încheiere
313689
Data încheierii
17.04.2026
Număr dosar
1156741
Data dosarului
17.03.2026
Tribunal
Prahova
Registrator
Victoria Coman

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 1156741 din 17.03.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1156741 din 17.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 14722/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 1421, Prahova

OZTASAR SRL
CUI: 12908530CAEN: 1421
Activ
PRAHOVA, Sat Păuleştii Noi Com. Păuleşti2000-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.882.186 RON
Profit
17.740.557 RON
Angajati
19
BIANCOSPINO SRL
CUI: 11261435CAEN: 1421
Activ
PRAHOVA, Orş. Breaza1998-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.711.059 RON
Profit
6.652.807 RON
Angajati
445
TASAR DESIGN SRL
CUI: 18868230CAEN: 1421
Activ
PRAHOVA, Sat Păuleştii Noi Com. Păuleşti2006-07-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.024.671 RON
Profit
0 RON
Angajati
464
REXTON GRUP SRL
CUI: 21858300CAEN: 1421
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2007-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.306.577 RON
Profit
209.324 RON
Angajati
95
DASPI PRODCOM SRL
CUI: 7418087CAEN: 1421
Activ
PRAHOVA, Mun. Câmpina1995-06-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.380.513 RON
Profit
68.560 RON
Angajati
113
ROMANIAN TRADE GARMENTS SA
CUI: 10624605CAEN: 1421
Activ
PRAHOVA, Mun. Câmpina1998-06-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.406.943 RON
Profit
0 RON
Angajati
120
ASSURA TRADING S.R.L.
CUI: 47479652CAEN: 1421
Activ
PRAHOVA, Orş. Băicoi2023-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.585.082 RON
Profit
0 RON
Angajati
145
ECO GARMENT S.R.L.
CUI: 42063870CAEN: 1421
Activ
PRAHOVA, Sat Păuleştii Noi Com. Păuleşti2019-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.836.375 RON
Profit
263.078 RON
Angajati
20

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ONIONS WORLD S.R.L.?

CUI-ul ONIONS WORLD S.R.L. este 49514802.

Unde este sediul ONIONS WORLD S.R.L.?

ONIONS WORLD S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Sat Meliceşti Com. Telega, Str. Poieniţă nr. 79, 107604, Sat Meliceşti Com. Telega, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata ONIONS WORLD S.R.L.?

ONIONS WORLD S.R.L. a fost infiintata in anul 2024 (2 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ONIONS WORLD S.R.L. in 2024?

In 2024, ONIONS WORLD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 32.619 RON.

Ce activitate are ONIONS WORLD S.R.L.?

ONIONS WORLD S.R.L. are codul CAEN principal 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte).

Ce profit a inregistrat ONIONS WORLD S.R.L. in 2024?

ONIONS WORLD S.R.L. a inregistrat un profit net de 8.758 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 1 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.