Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei
Surse și actualizareActualizat: 16 octombrie 2026 la 15:40
Despre URBAN ESCU S.R.L.
URBAN ESCU S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Ghiocel Com. Podenii Noi, judetul PRAHOVA, infiintata in 2024 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei" (cod CAEN 4771), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, URBAN ESCU S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.443 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Datoriile raportate (17.639 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 6.443 RON
- Venituri totale
- 6.443 RON
- Cheltuieli totale
- 7.777 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 117 RON
- Active circulante
- 16.272 RON
- Stocuri
- 13.977 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 2.295 RON
- Capital propriu
- -1.134 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, PRAHOVA, Sat Ghiocel Com. Podenii Noi
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 21.08.2024
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Situația financiară
2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 6.443 RON
- Rezultat net
- -1.334 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | An precedent indisponibil |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 6.443 RON | Neraportat |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 6.443 RON | Neraportat |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 7.777 RON | Neraportat |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | Neraportat |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | Neraportat |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 1.334 RON | Neraportat |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 1.334 RON | Neraportat |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 117 RON | Neraportat |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 16.272 RON | Neraportat |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 16.389 RON | Neraportat |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 13.977 RON | Neraportat |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | Neraportat |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 2.295 RON | Neraportat |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 17.639 RON | Neraportat |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -1.134 RON | Neraportat |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | Neraportat |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,92 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -6,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 1 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.443 | 6.443 | 7.777 | 0 | 0 | 1.334 | 1.334 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 117 | 16.272 | 16.389 | 13.977 | 0 | 2.295 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17.639 | -1.134 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| BCBOGDAN- COSTIN GRIGORESCU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
3 repere. O singură cronologie.
Din 2024 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 38273/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 6.443 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 6.443 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 6.443 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 1.334 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 17.639 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataURBAN ESCU S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4771 in Sat Ghiocel Com. Podenii Noi (PRAHOVA)
URBAN ESCU S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4771 in Sat Ghiocel Com. Podenii Noi (PRAHOVA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
16.102026Mentiune · Buletin 38273/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; sedii secundare; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 07.09.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- URBAN ESCU S.R.L.
- CUI
- 50452304
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 16.10.2026
- Registrul Comerțului
- J2024017210003
- EUID
- ROONRC.J2024017210003
- Sediu
- Sat Ghiocel, Comuna Podenii Noi, Jud. Prahova, Nr. 50A
- Județ
- Prahova
- Număr încheiere
- 818402
- Data încheierii
- 15.10.2026
- Număr dosar
- 3584300
- Data dosarului
- 08.09.2026
- Tribunal
- Prahova
- Registrator
- Irina-Simona Nasulea
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 1 din 07.09.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3584300 din 08.09.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4771, Prahova
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4771, Prahova
Alte firme din Prahova
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul URBAN ESCU S.R.L.?
CUI-ul URBAN ESCU S.R.L. este 50452304.
Unde este sediul URBAN ESCU S.R.L.?
URBAN ESCU S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Sat Ghiocel Com. Podenii Noi, Sat Ghiocel Com. Podenii Noi, judetul PRAHOVA.
Cand a fost infiintata URBAN ESCU S.R.L.?
URBAN ESCU S.R.L. a fost infiintata in anul 2024 (2 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a URBAN ESCU S.R.L. in 2024?
In 2024, URBAN ESCU S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.443 RON.
Ce activitate are URBAN ESCU S.R.L.?
URBAN ESCU S.R.L. are codul CAEN principal 4771 (Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei).
Ce profit a inregistrat URBAN ESCU S.R.L. in 2024?
URBAN ESCU S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 1.334 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 1 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 16 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 16 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.