Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 23:54
Despre HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L.
HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2024 (2 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul" (cod CAEN 6220), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 202.337 RON. Profitul net inregistrat a fost de 11.089 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din octombrie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 202.337 RON
- Venituri totale
- 202.337 RON
- Cheltuieli totale
- 188.535 RON
- Profit brut
- 13.802 RON
- Profit net
- 11.089 RON
- Marja profit net
- 5,48%
- Active imobilizate
- 4.500 RON
- Active circulante
- 82.975 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 82.975 RON
- Capital propriu
- 11.289 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Cal. Dumbrăvii nr. 30A
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 06.09.2024
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 octombrie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Situația financiară
2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 202.337 RON
- Rezultat net
- 11.089 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | An precedent indisponibil |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 202.337 RON | Neraportat |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 202.337 RON | Neraportat |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 188.535 RON | Neraportat |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 13.802 RON | Neraportat |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 11.089 RON | Neraportat |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | Neraportat |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | Neraportat |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 4.500 RON | Neraportat |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 82.975 RON | Neraportat |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 87.475 RON | Neraportat |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | Neraportat |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | Neraportat |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 82.975 RON | Neraportat |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 76.186 RON | Neraportat |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 11.289 RON | Neraportat |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | Neraportat |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 12,7 %Profit net / active totale
- ROE
- 98,2 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,09 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 12,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 1 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 202.337 | 202.337 | 188.535 | 13.802 | 11.089 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.500 | 82.975 | 87.475 | 0 | 0 | 82.975 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 76.186 | 11.289 | Neraportat | 2 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| OBOLIVIU-VASILE BENDEA | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
4 repere. O singură cronologie.
Din 2024 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 26647/2026modificare date sediu social, capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice
modificare date sediu social, capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice
Deschide înregistrarea completă2024 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 202.337 RON. Profit: 11.089 RON
Cifra de afaceri: 202.337 RON. Profit: 11.089 RON
- Cifra de afaceri
- 202.337 RON
- Profit net
- 11.089 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 76.186 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6220 in Mun. Sibiu (SIBIU)
HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6220 in Mun. Sibiu (SIBIU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
14.072026Mentiune · Buletin 26647/2026modificare date sediu social, capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice
modificare date sediu social; capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 06.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L.
- CUI
- 50517624
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 14.07.2026
- Registrul Comerțului
- J2024020812005
- EUID
- ROONRC.J2024020812005
- Sediu
- Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, Calea DUMBRĂVII, Nr. 101, birou 7, Etaj 2, Ap. VI
- Județ
- Sibiu
- Număr încheiere
- 562961
- Data încheierii
- 14.07.2026
- Număr dosar
- 2721771
- Data dosarului
- 08.07.2026
- Tribunal
- Sibiu
- Registrator
- Mihaela Claudia Ninoiu
Subiecte
modificare date sediu social, capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice
Documente menționate
- Decizie asociat unic din 06.07.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 08.07.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6220, Sibiu
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6220, Sibiu
Alte firme din Sibiu
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L.?
CUI-ul HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. este 50517624.
Unde este sediul HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L.?
HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Cal. Dumbrăvii nr. 30A, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.
Cand a fost infiintata HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L.?
HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2024 (2 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. in 2024?
In 2024, HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 202.337 RON.
Cati angajati are HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L.?
HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L.?
HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. are codul CAEN principal 6220 (Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul).
Ce profit a inregistrat HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. in 2024?
HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 11.089 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 1 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.