Activități de consultanță în afaceri și management
Surse și actualizareActualizat: 8 octombrie 2026 la 03:31
Despre SC NEXUS STRATEGIES S.R.L.
SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2025 (1 an de activitate). Activitatea principala este "Activități de consultanță în afaceri și management" (cod CAEN 7020), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2025, SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 191.543 RON. Profitul net inregistrat a fost de 126.649 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 191.543 RON
- Venituri totale
- 191.543 RON
- Cheltuieli totale
- 41.343 RON
- Profit brut
- 150.200 RON
- Profit net
- 126.649 RON
- Marja profit net
- 66,12%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 202.772 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 165.265 RON
- Casa & conturi bănci
- 37.507 RON
- Capital propriu
- 126.849 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Bld. Dimitrie Pompeiu nr. 6C
- Detalii
- CAMERA 2
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 04.04.2025
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Situația financiară
2025 · RON
- An explorat în grafic
- 2025
- Cifră de afaceri
- 191.543 RON
- Rezultat net
- 126.649 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2025 | An precedent indisponibil |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 191.543 RON | Neraportat |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 191.543 RON | Neraportat |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 41.343 RON | Neraportat |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 150.200 RON | Neraportat |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 126.649 RON | Neraportat |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | Neraportat |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | Neraportat |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | Neraportat |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 202.772 RON | Neraportat |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 202.772 RON | Neraportat |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | Neraportat |
| CreanțeSume de încasat | 165.265 RON | Neraportat |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 37.507 RON | Neraportat |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 75.923 RON | Neraportat |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 126.849 RON | Neraportat |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | Neraportat |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2025
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2025
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2025
- ROA
- 62,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,67 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 62,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 1 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 191.543 | 191.543 | 41.343 | 150.200 | 126.649 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | 202.772 | 202.772 | 0 | 165.265 | 37.507 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 75.923 | 126.849 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2025
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
2 repere. O singură cronologie.
Din 2025 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.
2025 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2025Cifra de afaceri: 191.543 RON. Profit: 126.649 RON
Cifra de afaceri: 191.543 RON. Profit: 126.649 RON
- Cifra de afaceri
- 191.543 RON
- Profit net
- 126.649 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 75.923 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2025ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSC NEXUS STRATEGIES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7020, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul SC NEXUS STRATEGIES S.R.L.?
CUI-ul SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. este 51591149.
Unde este sediul SC NEXUS STRATEGIES S.R.L.?
SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Bld. Dimitrie Pompeiu nr. 6C, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata SC NEXUS STRATEGIES S.R.L.?
SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. a fost infiintata in anul 2025 (1 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. in 2025?
In 2025, SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 191.543 RON.
Cati angajati are SC NEXUS STRATEGIES S.R.L.?
SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2025.
Ce activitate are SC NEXUS STRATEGIES S.R.L.?
SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. are codul CAEN principal 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management).
Ce profit a inregistrat SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. in 2025?
SC NEXUS STRATEGIES S.R.L. a inregistrat un profit net de 126.649 RON in 2025.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 1 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 8 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 8 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.