Activ Plătitor TVAe‑Factură

XDATA CONSULTING SRL

CUI: 6564360
CIF: RO6564360
Reg. Com.: J1994001257260
CAEN: 6210
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 decembrie 1994 · 31 ani
Distribuie:

Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 23:05

Despre XDATA CONSULTING SRL

XDATA CONSULTING SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ, infiintata in 1994 (31 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, XDATA CONSULTING SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.860.374 RON, in crestere fata de anul precedent (+34.5%). Profitul net inregistrat a fost de 913.902 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 161.030 RON in 2008 la 1.860.374 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.860.374 RON
Venituri totale
1.885.815 RON
Cheltuieli totale
916.493 RON
Profit brut
969.322 RON
Profit net
913.902 RON
Marja profit net
49,12%
Active imobilizate
152.819 RON
Active circulante
807.054 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
194.032 RON
Casa & conturi bănci
613.022 RON
Capital propriu
914.288 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Primăverii nr. 28, 540174
Telefon0265-266010

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Primăverii nr. 28, 540174
Cod poștal: 540174
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Primăverii nr. 28, 540174
Cod postal
540174
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.12.1994
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)
TVA la incasare
1 ianuarie 2013

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.860.374 RON
Rezultat net
913.902 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.860.374 RON 1.383.655 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.885.815 RON 1.411.265 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 916.493 RON 744.774 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 969.322 RON 666.491 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 913.902 RON 652.697 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 152.819 RON 30.405 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 807.054 RON 651.446 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 959.873 RON 681.851 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 194.032 RON 76.803 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 613.022 RON 574.643 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 50.565 RON 41.246 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 914.288 RON 653.083 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active959.873RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

5,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale959.873 RON
Datorii totale50.565 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
95,2 %Profit net / active totale
ROE
100,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
15,96 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
95,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.860.374 +34,5% față de anul precedent 1.885.815 916.493 969.322 +45,4% față de anul precedent 913.902 +40,0% față de anul precedent 0 0
2023 1.383.655 +28,2% față de anul precedent 1.411.265 744.774 666.491 +70,8% față de anul precedent 652.697 +71,9% față de anul precedent 0 0
2022 1.078.927 +17,9% față de anul precedent 1.090.333 700.033 390.300 +10,6% față de anul precedent 379.656 +10,3% față de anul precedent 0 0
2021 915.448 +7,0% față de anul precedent 920.677 567.657 353.020 +3,1% față de anul precedent 344.085 +2,9% față de anul precedent 0 0
2020 855.507 +4,7% față de anul precedent 858.931 516.583 342.348 +8,8% față de anul precedent 334.429 +9,1% față de anul precedent 0 0
2019 817.093 +19,1% față de anul precedent 819.212 504.626 314.586 +5,6% față de anul precedent 306.414 +5,3% față de anul precedent 0 0
2018 686.270 +18,9% față de anul precedent 688.272 390.265 298.007 +9,5% față de anul precedent 291.130 +28,7% față de anul precedent 0 0
2017 577.025 +27,1% față de anul precedent 580.350 308.302 272.048 +39,7% față de anul precedent 226.153 +38,9% față de anul precedent 0 0
2016 453.985 +64,5% față de anul precedent 455.750 261.005 194.745 +169,7% față de anul precedent 162.775 +172,4% față de anul precedent 0 0
2015 275.941 +21,2% față de anul precedent 276.897 204.690 72.207 +23,7% față de anul precedent 59.765 +24,3% față de anul precedent Neraportat 0
2014 227.750 +2,6% față de anul precedent 228.187 169.799 58.388 +0,4% față de anul precedent 48.071 +0,4% față de anul precedent 0 0
2013 221.890 -7,8% față de anul precedent 222.583 164.414 58.169 -13,6% față de anul precedent 47.890 -13,9% față de anul precedent 0 0
2012 240.729 +12,3% față de anul precedent 240.381 173.076 67.305 +194,5% față de anul precedent 55.616 +197,9% față de anul precedent 0 0
2011 214.380 -0,8% față de anul precedent 217.238 194.382 22.856 -53,0% față de anul precedent 18.667 -53,8% față de anul precedent 0 0
2010 216.064 +0,5% față de anul precedent 218.193 169.613 48.580 +115,5% față de anul precedent 40.367 +151,3% față de anul precedent 0 0
2009 214.996 +33,5% față de anul precedent 215.427 192.886 22.541 +15,6% față de anul precedent 16.065 +1,7% față de anul precedent 0 0
2008 161.030 163.281 143.786 19.495 15.801 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 152.819 807.054 959.873 0 194.032 613.022
2023 30.405 651.446 681.851 0 76.803 574.643
2022 5.174 392.763 397.937 0 63.444 329.319
2021 35.175 330.578 365.753 0 34.652 295.926
2020 73.390 276.995 350.385 0 3.144 273.851
2019 105.442 214.413 319.855 0 29.754 184.659
2018 132.940 169.969 302.909 0 29.122 140.847
2017 158.064 146.597 304.661 0 28.589 118.008
2016 10.374 168.226 178.600 0 5.256 162.970
2015 8.467 55.706 64.173 0 924 54.782
2014 5.242 53.639 58.881 0 3.006 50.633
2013 6.128 50.786 56.914 0 1.145 49.641
2012 9.867 53.260 63.127 0 2.350 50.910
2011 19.031 19.273 38.304 1.415 6.182 11.676
2010 26.895 45.359 72.254 472 9.219 35.668
2009 30.412 17.988 48.400 0 8.688 9.300
2008 4.826 15.388 20.214 0 5.172 10.216

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 50.565 +22,6% față de anul precedent 914.288 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2023 41.246 +49,2% față de anul precedent 653.083 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 27.647 +18,0% față de anul precedent 380.042 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 23.433 +40,1% față de anul precedent 344.471 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2020 16.724 +4,0% față de anul precedent 334.815 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2019 16.082 +13,9% față de anul precedent 306.800 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2018 14.125 -82,2% față de anul precedent 291.516 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2017 79.475 +395,4% față de anul precedent 226.539 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2016 16.044 +270,8% față de anul precedent 163.161 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2015 4.327 -60,4% față de anul precedent 60.151 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2014 10.931 +20,1% față de anul precedent 48.457 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2013 9.099 +19,6% față de anul precedent 48.276 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2012 7.610 -61,2% față de anul precedent 56.002 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2011 19.610 -39,2% față de anul precedent 19.053 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2010 32.243 -1,1% față de anul precedent 40.753 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2009 32.603 +709,6% față de anul precedent 16.451 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2008 4.027 16.187 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
APANDREI POPAadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

21 repere. O singură cronologie.

Din 1994 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

1994 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
21 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28927/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.860.374 RON. Profit: 913.902 RON

Cifra de afaceri: 1.860.374 RON. Profit: 913.902 RON

Cifra de afaceri
1.860.374 RON +34.45% față de anul precedent
Profit net
913.902 RON +40.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
50.565 RON +22.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.383.655 RON. Profit: 652.697 RON

Cifra de afaceri: 1.383.655 RON. Profit: 652.697 RON

Cifra de afaceri
1.383.655 RON +28.24% față de anul precedent
Profit net
652.697 RON +71.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
41.246 RON +49.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.078.927 RON. Profit: 379.656 RON

Cifra de afaceri: 1.078.927 RON. Profit: 379.656 RON

Cifra de afaceri
1.078.927 RON +17.86% față de anul precedent
Profit net
379.656 RON +10.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
27.647 RON +17.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 915.448 RON. Profit: 344.085 RON

Cifra de afaceri: 915.448 RON. Profit: 344.085 RON

Cifra de afaceri
915.448 RON +7.01% față de anul precedent
Profit net
344.085 RON +2.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
23.433 RON +40.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 855.507 RON. Profit: 334.429 RON

Cifra de afaceri: 855.507 RON. Profit: 334.429 RON

Cifra de afaceri
855.507 RON +4.7% față de anul precedent
Profit net
334.429 RON +9.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
16.724 RON +3.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 817.093 RON. Profit: 306.414 RON

Cifra de afaceri: 817.093 RON. Profit: 306.414 RON

Cifra de afaceri
817.093 RON +19.06% față de anul precedent
Profit net
306.414 RON +5.25% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
16.082 RON +13.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 686.270 RON. Profit: 291.130 RON

Cifra de afaceri: 686.270 RON. Profit: 291.130 RON

Cifra de afaceri
686.270 RON +18.93% față de anul precedent
Profit net
291.130 RON +28.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
14.125 RON -82.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 577.025 RON. Profit: 226.153 RON

Cifra de afaceri: 577.025 RON. Profit: 226.153 RON

Cifra de afaceri
577.025 RON +27.1% față de anul precedent
Profit net
226.153 RON +38.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
79.475 RON +395.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 453.985 RON. Profit: 162.775 RON

Cifra de afaceri: 453.985 RON. Profit: 162.775 RON

Cifra de afaceri
453.985 RON +64.52% față de anul precedent
Profit net
162.775 RON +172.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
16.044 RON +270.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 275.941 RON. Profit: 59.765 RON

Cifra de afaceri: 275.941 RON. Profit: 59.765 RON

Cifra de afaceri
275.941 RON +21.16% față de anul precedent
Profit net
59.765 RON +24.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
4.327 RON -60.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 227.750 RON. Profit: 48.071 RON

Cifra de afaceri: 227.750 RON. Profit: 48.071 RON

Cifra de afaceri
227.750 RON +2.64% față de anul precedent
Profit net
48.071 RON +0.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
10.931 RON +20.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 221.890 RON. Profit: 47.890 RON

Cifra de afaceri: 221.890 RON. Profit: 47.890 RON

Cifra de afaceri
221.890 RON -7.83% față de anul precedent
Profit net
47.890 RON -13.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
9.099 RON +19.57% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 240.729 RON. Profit: 55.616 RON

Cifra de afaceri: 240.729 RON. Profit: 55.616 RON

Cifra de afaceri
240.729 RON +12.29% față de anul precedent
Profit net
55.616 RON +197.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
7.610 RON -61.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 214.380 RON. Profit: 18.667 RON

Cifra de afaceri: 214.380 RON. Profit: 18.667 RON

Cifra de afaceri
214.380 RON -0.78% față de anul precedent
Profit net
18.667 RON -53.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
19.610 RON -39.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 216.064 RON. Profit: 40.367 RON

Cifra de afaceri: 216.064 RON. Profit: 40.367 RON

Cifra de afaceri
216.064 RON +0.5% față de anul precedent
Profit net
40.367 RON +151.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
32.243 RON -1.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 214.996 RON. Profit: 16.065 RON

Cifra de afaceri: 214.996 RON. Profit: 16.065 RON

Cifra de afaceri
214.996 RON +33.51% față de anul precedent
Profit net
16.065 RON +1.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
32.603 RON +709.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 161.030 RON. Profit: 15.801 RON

Cifra de afaceri: 161.030 RON. Profit: 15.801 RON

Cifra de afaceri
161.030 RON
Profit net
15.801 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
4.027 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 21 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

31.072026Mentiune · Buletin 28927/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 15.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
XDATA CONSULTING SRL
CUI
6564360
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
31.07.2026
Registrul Comerțului
J26/1257/1994
EUID
ROONRC.J26/1257/1994
Sediu
Municipiul Târgu Mureş, Jud. Mureş, Str. PRIMAVERII, Nr. 28
Județ
Mureş
Număr încheiere
610469
Data încheierii
31.07.2026
Număr dosar
2930943
Data dosarului
24.07.2026
Tribunal
Mures
Registrator
Maria Geamanu

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 15.07.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 24.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 28927/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Mureş

QUADOM SOFT SRL
CUI: 33196192CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2014-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.045.500 RON
Profit
192.855 RON
Angajati
6
CODEKBYTE SRL
CUI: 34528818CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2015-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.849.275 RON
Profit
703.623 RON
Angajati
4
NODASOFT TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI: 45477183CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Sat Corunca Com. Corunca2022-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.083.333 RON
Profit
1.656.503 RON
Angajati
3
DROOT SOLUTIONS SRL
CUI: 31693454CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2013-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.801.902 RON
Profit
1.060.911 RON
Angajati
3
SYNAPSIT CONSULTING SRL
CUI: 28283055CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş2011-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.962.602 RON
Profit
1.571.412 RON
Angajati
2
KREATIVE CONSULTING SRL
CUI: 17407174CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2005-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.145.722 RON
Profit
755.789 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Mureş

DOPIM SRL
CUI: 3094590CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1993-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
981.722 RON
Profit
824.941 RON
Angajati
1
FREEFORM COMPUTERS SRL
CUI: 8076535CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1996-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
194.906 RON
Profit
49.538 RON
Angajati
3
STUDIO 7 SRL
CUI: 1216615CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
185.000 RON
Profit
111.186 RON
Angajati
1
CAD SOFT SRL
CUI: 9048924CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Sat Ernei Com. Ernei1997-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.356 RON
Profit
8.186 RON
Angajati
1

Alte firme din Mureş

NICHE GOLD SRL
CUI: 6564351CAEN: 5610
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1994-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.350.357 RON
Profit
0 RON
Angajati
10
VASILET PRESCOM SRL
CUI: 6564378CAEN: 4932
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1994-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.258 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MILOCOM S.R.L.
CUI: 6525387CAEN: 4711
Activ
MUREŞ, Mun. Târnăveni1994-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
644.049 RON
Profit
45.078 RON
Angajati
1
SAIFAMIM PROD SRL
CUI: 6564793CAEN: 3100
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1994-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.834.035 RON
Profit
180.380 RON
Angajati
35
DUMIMOL EXIM SRL
CUI: 6094020CAEN: 4719
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1994-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
185.813 RON
Profit
52.315 RON
Angajati
0
SIFONARIE SRL
CUI: 1230458CAEN: 5630
Activ
MUREŞ, Orş. Luduş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
116.981 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ROIAMS SRL
CUI: 13152809CAEN: 4752
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara2000-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
820.032 RON
Profit
82.487 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul XDATA CONSULTING SRL?

CUI-ul XDATA CONSULTING SRL este 6564360.

Unde este sediul XDATA CONSULTING SRL?

XDATA CONSULTING SRL are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Primăverii nr. 28, 540174, Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata XDATA CONSULTING SRL?

XDATA CONSULTING SRL a fost infiintata in anul 1994 (31 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a XDATA CONSULTING SRL in 2024?

In 2024, XDATA CONSULTING SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.860.374 RON.

Cati angajati are XDATA CONSULTING SRL?

XDATA CONSULTING SRL a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are XDATA CONSULTING SRL?

XDATA CONSULTING SRL are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).

Ce profit a inregistrat XDATA CONSULTING SRL in 2024?

XDATA CONSULTING SRL a inregistrat un profit net de 913.902 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.