Cifra de afaceri
Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 05:57
Despre GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL
GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 1995 (31 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente" (cod CAEN 4664), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL a raportat o cifra de afaceri de 12.299.329 RON, in crestere fata de anul precedent (+13.4%). Profitul net inregistrat a fost de 756.416 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 7. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 2.028.718 RON in 2008 la 12.299.329 RON in 2024.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2014), se afla pe locul 856 din 23755 firme din judetul BRAŞOV, pe locul 2 din 3 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 10 la nivel national in domeniul sau (108 firme).
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 12.299.329 RON
- Venituri totale
- 12.474.917 RON
- Cheltuieli totale
- 11.581.549 RON
- Profit brut
- 893.368 RON
- Profit net
- 756.416 RON
- Marja profit net
- 6,15%
- Active imobilizate
- 996.286 RON
- Active circulante
- 5.716.398 RON
- Stocuri
- 1.213.465 RON
- Creanțe
- 3.387.672 RON
- Casa & conturi bănci
- 1.115.261 RON
- Capital propriu
- 2.922.729 RON
- Cifra de afaceri · CAEN 4664
- Loc 10 din 108
- Profit net · CAEN 4664
- Loc 12 din 108
- Angajati · CAEN 4664
- Loc 11 din 108
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Constantin Brâncoveanu nr. 9, 500117
- Cod postal
- 500117
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 12.01.1995
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 iulie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 12.299.329 RON
- Rezultat net
- 756.416 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 12.299.329 RON | 10.845.472 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 12.474.917 RON | 11.022.015 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 11.581.549 RON | 10.405.628 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 893.368 RON | 616.387 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 756.416 RON | 526.820 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 996.286 RON | 111.140 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 5.716.398 RON | 5.710.554 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 6.712.684 RON | 5.821.694 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 1.213.465 RON | 1.163.997 RON |
| CreanțeSume de încasat | 3.387.672 RON | 2.431.198 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 1.115.261 RON | 2.115.359 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 3.789.955 RON | 2.586.670 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 2.922.729 RON | 3.235.024 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 7 persoane | 7 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 11,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 25,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,51 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 43,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 12.299.329 +13,4% față de anul precedent | 12.474.917 | 11.581.549 | 893.368 +44,9% față de anul precedent | 756.416 +43,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 10.845.472 0,0% față de anul precedent | 11.022.015 | 10.405.628 | 616.387 -31,1% față de anul precedent | 526.820 -30,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 10.845.416 -17,8% față de anul precedent | 11.163.884 | 10.269.837 | 894.047 -41,3% față de anul precedent | 761.647 -41,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 13.192.612 +4,8% față de anul precedent | 13.592.604 | 12.070.774 | 1.521.830 +33,5% față de anul precedent | 1.310.280 +34,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 12.586.658 -12,5% față de anul precedent | 12.891.842 | 11.751.837 | 1.140.005 -2,0% față de anul precedent | 972.804 -2,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 14.388.897 +20,5% față de anul precedent | 14.569.254 | 13.405.857 | 1.163.397 -8,2% față de anul precedent | 999.995 -6,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 11.944.246 +13,1% față de anul precedent | 12.456.638 | 11.189.470 | 1.267.168 +14,7% față de anul precedent | 1.073.062 +13,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 10.563.916 +44,8% față de anul precedent | 10.682.462 | 9.577.764 | 1.104.698 +23,2% față de anul precedent | 948.176 +23,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 7.295.882 +58,8% față de anul precedent | 7.486.113 | 6.589.087 | 897.026 +2.371,7% față de anul precedent | 767.952 +7.478,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 4.594.238 +3,3% față de anul precedent | 4.805.936 | 4.769.644 | 36.292 -93,5% față de anul precedent | 10.134 -97,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2014 | 4.447.261 +30,5% față de anul precedent | 4.880.489 | 4.324.709 | 555.780 +368,0% față de anul precedent | 461.592 +379,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 3.408.209 -13,3% față de anul precedent | 3.680.490 | 3.561.733 | 118.757 -79,4% față de anul precedent | 96.273 -80,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 3.929.592 +88,7% față de anul precedent | 4.387.072 | 3.811.311 | 575.761 +336,1% față de anul precedent | 482.187 +362,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2011 | 2.082.094 +0,9% față de anul precedent | 2.170.974 | 2.038.947 | 132.027 +76,4% față de anul precedent | 104.367 +83,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2010 | 2.062.754 +5,6% față de anul precedent | 2.080.031 | 2.005.165 | 74.866 -43,2% față de anul precedent | 56.778 -43,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2009 | 1.954.050 -3,7% față de anul precedent | 1.975.058 | 1.843.326 | 131.732 +209,2% față de anul precedent | 100.801 +231,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2008 | 2.028.718 | 2.041.834 | 1.999.233 | 42.601 | 30.427 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 996.286 | 5.716.398 | 6.712.684 | 1.213.465 | 3.387.672 | 1.115.261 |
| 2023 | 111.140 | 5.710.554 | 5.821.694 | 1.163.997 | 2.431.198 | 2.115.359 |
| 2022 | 101.084 | 6.607.726 | 6.708.810 | 1.370.121 | 2.567.487 | 2.670.118 |
| 2021 | 117.508 | 6.517.005 | 6.634.513 | 1.336.269 | 2.924.084 | 2.256.652 |
| 2020 | 150.720 | 6.217.000 | 6.367.720 | 1.428.955 | 3.610.158 | 1.177.887 |
| 2019 | 191.208 | 6.818.166 | 7.009.374 | 1.617.383 | 4.455.210 | 745.573 |
| 2018 | 101.987 | 6.623.112 | 6.725.099 | 1.273.312 | 4.316.506 | 1.033.294 |
| 2017 | 28.477 | 4.950.938 | 4.979.415 | 973.262 | 3.290.175 | 687.501 |
| 2016 | 50.788 | 3.430.673 | 3.481.461 | 648.737 | 2.311.194 | 470.742 |
| 2015 | 160.002 | 2.654.785 | 2.814.787 | 478.261 | 1.374.554 | 801.970 |
| 2014 | 237.918 | 2.690.544 | 2.928.462 | 312.726 | 1.785.108 | 592.710 |
| 2013 | 202.716 | 1.711.810 | 1.914.526 | 98.730 | 1.288.456 | 324.624 |
| 2012 | 241.576 | 1.657.757 | 1.899.333 | 119.346 | 1.127.483 | 410.928 |
| 2011 | 86.529 | 992.332 | 1.078.861 | 100.054 | 801.000 | 91.278 |
| 2010 | 54.592 | 824.855 | 879.447 | 60.247 | 745.450 | 19.158 |
| 2009 | 88.727 | 926.247 | 1.014.974 | 54.359 | 684.220 | 87.668 |
| 2008 | 136.928 | 515.076 | 652.004 | 57.356 | 407.797 | 49.923 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.789.955 +46,5% față de anul precedent | 2.922.729 | Neraportat | 7 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 2.586.670 -35,3% față de anul precedent | 3.235.024 | Neraportat | 7 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 4.000.606 +102,6% față de anul precedent | 2.708.204 | Neraportat | 7 -30,0% față de anul precedent |
| 2021 | 1.974.878 -20,8% față de anul precedent | 4.659.635 | Neraportat | 10 -16,7% față de anul precedent |
| 2020 | 2.492.049 -30,4% față de anul precedent | 3.875.671 | Neraportat | 12 -7,7% față de anul precedent |
| 2019 | 3.580.191 -5,0% față de anul precedent | 3.429.183 | Neraportat | 13 +18,2% față de anul precedent |
| 2018 | 3.769.596 +21,7% față de anul precedent | 2.955.503 | Neraportat | 11 +10,0% față de anul precedent |
| 2017 | 3.096.974 +21,6% față de anul precedent | 1.882.441 | Neraportat | 10 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 2.547.196 +61,2% față de anul precedent | 934.265 | Neraportat | 10 -9,1% față de anul precedent |
| 2015 | 1.580.227 +4,4% față de anul precedent | 1.234.560 | Neraportat | 11 +37,5% față de anul precedent |
| 2014 | 1.513.259 +69,1% față de anul precedent | 1.415.203 | Neraportat | 8 +33,3% față de anul precedent |
| 2013 | 894.872 -8,3% față de anul precedent | 1.019.654 | Neraportat | 6 +20,0% față de anul precedent |
| 2012 | 975.952 +47,8% față de anul precedent | 923.381 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2011 | 660.538 +16,3% față de anul precedent | 441.194 | Neraportat | 5 -28,6% față de anul precedent |
| 2010 | 568.173 -25,1% față de anul precedent | 336.826 | Neraportat | 7 0,0% față de anul precedent |
| 2009 | 758.299 +53,3% față de anul precedent | 281.951 | Neraportat | 7 0,0% față de anul precedent |
| 2008 | 494.573 | 181.150 | Neraportat | 7 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| MVMiruna Valentina Bombescu Eana | împuternicit | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
22 repere. O singură cronologie.
Din 1995 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 14289/2026sedii secundare
sedii secundare
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 12.299.329 RON. Profit: 756.416 RON
Cifra de afaceri: 12.299.329 RON. Profit: 756.416 RON
- Cifra de afaceri
- 12.299.329 RON +13.41% față de anul precedent
- Profit net
- 756.416 RON +43.58% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 0% față de anul precedent
- Datorii
- 3.789.955 RON +46.52% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 10.845.472 RON. Profit: 526.820 RON
Cifra de afaceri: 10.845.472 RON. Profit: 526.820 RON
- Cifra de afaceri
- 10.845.472 RON 0% față de anul precedent
- Profit net
- 526.820 RON -30.83% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.586.670 RON -35.34% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 10.845.416 RON. Profit: 761.647 RON
Cifra de afaceri: 10.845.416 RON. Profit: 761.647 RON
- Cifra de afaceri
- 10.845.416 RON -17.79% față de anul precedent
- Profit net
- 761.647 RON -41.87% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 -30% față de anul precedent
- Datorii
- 4.000.606 RON +102.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 13.192.612 RON. Profit: 1.310.280 RON
Cifra de afaceri: 13.192.612 RON. Profit: 1.310.280 RON
- Cifra de afaceri
- 13.192.612 RON +4.81% față de anul precedent
- Profit net
- 1.310.280 RON +34.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 10 -16.67% față de anul precedent
- Datorii
- 1.974.878 RON -20.75% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 12.586.658 RON. Profit: 972.804 RON
Cifra de afaceri: 12.586.658 RON. Profit: 972.804 RON
- Cifra de afaceri
- 12.586.658 RON -12.53% față de anul precedent
- Profit net
- 972.804 RON -2.72% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 12 -7.69% față de anul precedent
- Datorii
- 2.492.049 RON -30.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 14.388.897 RON. Profit: 999.995 RON
Cifra de afaceri: 14.388.897 RON. Profit: 999.995 RON
- Cifra de afaceri
- 14.388.897 RON +20.47% față de anul precedent
- Profit net
- 999.995 RON -6.81% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 13 +18.18% față de anul precedent
- Datorii
- 3.580.191 RON -5.02% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 11.944.246 RON. Profit: 1.073.062 RON
Cifra de afaceri: 11.944.246 RON. Profit: 1.073.062 RON
- Cifra de afaceri
- 11.944.246 RON +13.07% față de anul precedent
- Profit net
- 1.073.062 RON +13.17% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 11 +10% față de anul precedent
- Datorii
- 3.769.596 RON +21.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 10.563.916 RON. Profit: 948.176 RON
Cifra de afaceri: 10.563.916 RON. Profit: 948.176 RON
- Cifra de afaceri
- 10.563.916 RON +44.79% față de anul precedent
- Profit net
- 948.176 RON +23.47% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 10 0% față de anul precedent
- Datorii
- 3.096.974 RON +21.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 7.295.882 RON. Profit: 767.952 RON
Cifra de afaceri: 7.295.882 RON. Profit: 767.952 RON
- Cifra de afaceri
- 7.295.882 RON +58.81% față de anul precedent
- Profit net
- 767.952 RON +7477.98% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 10 -9.09% față de anul precedent
- Datorii
- 2.547.196 RON +61.19% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 4.594.238 RON. Profit: 10.134 RON
Cifra de afaceri: 4.594.238 RON. Profit: 10.134 RON
- Cifra de afaceri
- 4.594.238 RON +3.3% față de anul precedent
- Profit net
- 10.134 RON -97.8% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 11 +37.5% față de anul precedent
- Datorii
- 1.580.227 RON +4.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 4.447.261 RON. Profit: 461.592 RON
Cifra de afaceri: 4.447.261 RON. Profit: 461.592 RON
- Cifra de afaceri
- 4.447.261 RON +30.49% față de anul precedent
- Profit net
- 461.592 RON +379.46% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 8 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 1.513.259 RON +69.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014reper anualClasamentePremii si distinctii 2014Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 3.408.209 RON. Profit: 96.273 RON
Cifra de afaceri: 3.408.209 RON. Profit: 96.273 RON
- Cifra de afaceri
- 3.408.209 RON -13.27% față de anul precedent
- Profit net
- 96.273 RON -80.03% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 +20% față de anul precedent
- Datorii
- 894.872 RON -8.31% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 3.929.592 RON. Profit: 482.187 RON
Cifra de afaceri: 3.929.592 RON. Profit: 482.187 RON
- Cifra de afaceri
- 3.929.592 RON +88.73% față de anul precedent
- Profit net
- 482.187 RON +362.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 975.952 RON +47.75% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012reper anualClasamentePremii si distinctii 2012Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in judet la Angajati
Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in judet la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 2.082.094 RON. Profit: 104.367 RON
Cifra de afaceri: 2.082.094 RON. Profit: 104.367 RON
- Cifra de afaceri
- 2.082.094 RON +0.94% față de anul precedent
- Profit net
- 104.367 RON +83.82% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 -28.57% față de anul precedent
- Datorii
- 660.538 RON +16.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 2.062.754 RON. Profit: 56.778 RON
Cifra de afaceri: 2.062.754 RON. Profit: 56.778 RON
- Cifra de afaceri
- 2.062.754 RON +5.56% față de anul precedent
- Profit net
- 56.778 RON -43.67% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 0% față de anul precedent
- Datorii
- 568.173 RON -25.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 1.954.050 RON. Profit: 100.801 RON
Cifra de afaceri: 1.954.050 RON. Profit: 100.801 RON
- Cifra de afaceri
- 1.954.050 RON -3.68% față de anul precedent
- Profit net
- 100.801 RON +231.29% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 0% față de anul precedent
- Datorii
- 758.299 RON +53.32% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2009Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
16.042026Mentiune · Buletin 14289/2026sedii secundare
sedii secundare
- Companie
- GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL
- CUI
- 6816610
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 16.04.2026
- Registrul Comerțului
- J1994004085082
- EUID
- ROONRC.J1994004085082
- Sediu
- Jud. Braşov, Municipiul Braşov, Str. C-TIN BRINCOVEANU, Nr. 9
- Județ
- Braşov
- Număr încheiere
- 311600
- Data încheierii
- 16.04.2026
- Număr dosar
- 1312653
- Data dosarului
- 26.03.2026
- Tribunal
- Brasov
- Registrator
- Alexandru-Ioan Balaciu
Subiecte
sedii secundare
Documente menționate
- Act adiţional nr. 21 din 05.03.2026 la contract de închiriere nr. 131 din 18.01.2013
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Distincții 2014
Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.
Cifra de afaceri
Profit net
Profit net
Angajati
Angajati
| An / indicator | Județ | Localitate | CAEN | CAEN în județ | CAEN în localitate |
|---|---|---|---|---|---|
| 2014Cifra de afaceri | 856din 23.755 · BRAŞOV | 528din 14.624 · Mun. Braşov | 10din 108 · CAEN 4664 | 2din 3 · CAEN 4664 - BRAŞOV | 1din 1 · CAEN 4664 - Mun. Braşov |
| 2014Profit net | 517din 23.771 · BRAŞOV | 321din 14.636 · Mun. Braşov | 12din 108 · CAEN 4664 | 2din 3 · CAEN 4664 - BRAŞOV | 1din 1 · CAEN 4664 - Mun. Braşov |
| 2014Angajati | 2.256din 23.771 · BRAŞOV | 1.374din 14.636 · Mun. Braşov | 11din 108 · CAEN 4664 | 2din 3 · CAEN 4664 - BRAŞOV | 1din 1 · CAEN 4664 - Mun. Braşov |
| 2012Cifra de afaceri | 910din 24.471 · BRAŞOV | 572din 15.309 · Mun. Braşov | 12din 120 · CAEN 4664 | 1din 2 · CAEN 4664 - BRAŞOV | Neraportat |
| 2012Profit net | 412din 24.492 · BRAŞOV | 261din 15.327 · Mun. Braşov | 10din 120 · CAEN 4664 | 1din 2 · CAEN 4664 - BRAŞOV | Neraportat |
| 2012Angajati | 3.484din 24.487 · BRAŞOV | 2.112din 15.322 · Mun. Braşov | 16din 120 · CAEN 4664 | 2din 2 · CAEN 4664 - BRAŞOV | Neraportat |
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4664, Braşov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4664, Braşov
Alte firme din Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL?
CUI-ul GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL este 6816610.
Unde este sediul GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL?
GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Constantin Brâncoveanu nr. 9, 500117, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL?
GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL a fost infiintata in anul 1995 (31 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL in 2024?
In 2024, GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL a raportat o cifra de afaceri de 12.299.329 RON.
Cati angajati are GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL?
GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL a raportat un numar mediu de 7 salariati in 2024.
Ce activitate are GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL?
GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL are codul CAEN principal 4664 (Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente).
Ce profit a inregistrat GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL in 2024?
GRAPHIC OPEN SYSTEMS SRL a inregistrat un profit net de 756.416 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.