Activ Plătitor TVAe‑Factură

HYPOCRATE SRL

CUI: 835737
CIF: RO835737
Reg. Com.: J1992000157378
CAEN: 4773
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 30 noiembrie 1992 · 33 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 18:46

Despre HYPOCRATE SRL

HYPOCRATE SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bârlad, judetul VASLUI, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice" (cod CAEN 4773), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, HYPOCRATE SRL a raportat o cifra de afaceri de 5.766.685 RON, in crestere fata de anul precedent (+15.9%). Profitul net inregistrat a fost de 505.560 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 10. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 621.600 RON in 2008 la 5.766.685 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din martie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
5.766.685 RON
Venituri totale
5.782.865 RON
Cheltuieli totale
5.182.352 RON
Profit brut
600.513 RON
Profit net
505.560 RON
Marja profit net
8,77%
Active imobilizate
886.291 RON
Active circulante
3.033.125 RON
Stocuri
1.066.241 RON
Creanțe
796.138 RON
Casa & conturi bănci
1.170.746 RON
Capital propriu
623.243 RON

Contact

AdresaRomania, VASLUI, Mun. Bârlad, Bld. Epureanu nr. 44
Telefon0756165823

Adresă sediu social

Romania, VASLUI, Mun. Bârlad, Bld. Epureanu nr. 44
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VASLUI, Mun. Bârlad, Bld. Epureanu nr. 44
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 30.11.1992
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Bârlad
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 martie 2024)
TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 februarie 2014

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
5.766.685 RON
Rezultat net
505.560 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 5.766.685 RON 4.975.505 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 5.782.865 RON 5.004.439 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 5.182.352 RON 4.384.961 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 600.513 RON 619.478 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 505.560 RON 567.599 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 886.291 RON 632.413 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 3.033.125 RON 1.926.065 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 3.919.416 RON 2.558.478 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.066.241 RON 930.829 RON
CreanțeSume de încasat 796.138 RON 652.688 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.170.746 RON 342.548 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 3.296.173 RON 1.761.378 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 623.243 RON 797.100 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 10 persoane 10 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active3.919.416RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

84,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale3.919.416 RON
Datorii totale3.296.173 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
12,9 %Profit net / active totale
ROE
81,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,92 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
15,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 5.766.685 +15,9% față de anul precedent 5.782.865 5.182.352 600.513 -3,1% față de anul precedent 505.560 -10,9% față de anul precedent 0 0
2023 4.975.505 +14,3% față de anul precedent 5.004.439 4.384.961 619.478 +29,1% față de anul precedent 567.599 +29,3% față de anul precedent 0 0
2022 4.352.961 +4,7% față de anul precedent 4.365.643 3.885.765 479.878 +5,0% față de anul precedent 439.055 +3,9% față de anul precedent 0 0
2021 4.159.465 -4,6% față de anul precedent 4.163.387 3.706.209 457.178 -22,5% față de anul precedent 422.564 -24,2% față de anul precedent 0 0
2020 4.360.871 +36,2% față de anul precedent 4.410.044 3.820.192 589.852 +24,9% față de anul precedent 557.775 +25,3% față de anul precedent 0 0
2019 3.202.766 +18,2% față de anul precedent 3.253.026 2.780.804 472.222 +31,2% față de anul precedent 445.100 +33,8% față de anul precedent 0 0
2018 2.710.815 +46,9% față de anul precedent 2.712.845 2.353.012 359.833 +104,8% față de anul precedent 332.681 +124,1% față de anul precedent 0 0
2017 1.845.708 +58,4% față de anul precedent 1.846.544 1.670.877 175.667 +663,6% față de anul precedent 148.473 +668,4% față de anul precedent 0 0
2016 1.165.370 +3,6% față de anul precedent 1.166.279 1.143.275 23.004 -75,8% față de anul precedent 19.323 -76,1% față de anul precedent 0 0
2015 1.124.670 +33,0% față de anul precedent 1.125.853 1.030.987 94.866 +25,1% față de anul precedent 80.973 +23,5% față de anul precedent Neraportat 0
2014 845.903 +4,5% față de anul precedent 847.581 771.726 75.855 -7,1% față de anul precedent 65.570 -7,2% față de anul precedent 0 0
2013 809.716 -4,9% față de anul precedent 811.692 730.007 81.685 +1,0% față de anul precedent 70.644 +1,5% față de anul precedent 0 0
2012 851.163 -4,5% față de anul precedent 852.203 771.348 80.855 -8,9% față de anul precedent 69.598 -9,1% față de anul precedent 0 0
2011 891.134 -4,2% față de anul precedent 891.665 802.915 88.750 -10,3% față de anul precedent 76.570 -7,7% față de anul precedent 0 0
2010 930.529 +6,3% față de anul precedent 931.225 832.251 98.974 -26,1% față de anul precedent 82.963 -26,2% față de anul precedent 0 0
2009 875.716 +40,9% față de anul precedent 875.737 741.818 133.919 +82,2% față de anul precedent 112.364 +81,5% față de anul precedent 0 0
2008 621.600 621.631 548.132 73.499 61.922 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 886.291 3.033.125 3.919.416 1.066.241 796.138 1.170.746
2023 632.413 1.926.065 2.558.478 930.829 652.688 342.548
2022 524.844 2.395.637 2.920.481 857.585 826.975 711.077
2021 496.213 2.669.159 3.165.372 934.998 382.857 1.351.304
2020 516.733 2.279.027 2.795.760 914.378 363.477 1.001.172
2019 232.744 1.986.210 2.218.954 855.746 230.871 899.593
2018 243.500 1.521.964 1.765.464 579.985 345.311 596.668
2017 216.834 1.208.563 1.425.397 443.525 282.495 482.543
2016 202.447 983.008 1.185.455 143.230 58.800 780.978
2015 210.440 697.996 908.436 130.646 105.279 462.071
2014 216.017 492.902 708.919 112.464 104.634 275.804
2013 222.360 412.743 635.103 97.684 61.038 254.021
2012 235.331 332.485 567.816 97.875 152.636 81.974
2011 243.051 316.333 559.384 105.419 158.667 52.247
2010 232.358 304.654 537.012 91.791 176.071 36.792
2009 253.843 226.459 480.302 68.055 111.846 46.558
2008 227.957 143.257 371.214 94.857 23.602 24.798

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 3.296.173 +87,1% față de anul precedent 623.243 Neraportat 10 0,0% față de anul precedent
2023 1.761.378 -25,5% față de anul precedent 797.100 Neraportat 10 -9,1% față de anul precedent
2022 2.363.743 +45,7% față de anul precedent 556.738 Neraportat 11 +10,0% față de anul precedent
2021 1.622.333 -3,2% față de anul precedent 1.543.039 Neraportat 10 +11,1% față de anul precedent
2020 1.675.202 +44,2% față de anul precedent 1.120.558 Neraportat 9 0,0% față de anul precedent
2019 1.161.694 +0,7% față de anul precedent 1.057.260 Neraportat 9 +12,5% față de anul precedent
2018 1.153.304 +0,6% față de anul precedent 612.160 Neraportat 8
2017 1.145.918 +5,7% față de anul precedent 279.479 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2016 1.084.352 +677,4% față de anul precedent 101.103 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2015 139.481 +520,4% față de anul precedent 768.955 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2014 22.482 +90,7% față de anul precedent 686.437 Neraportat 4 -20,0% față de anul precedent
2013 11.789 +29,4% față de anul precedent 623.314 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2012 9.113 -87,0% față de anul precedent 558.703 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2011 69.901 -51,1% față de anul precedent 489.483 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2010 142.934 -8,6% față de anul precedent 394.078 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2009 156.373 -17,1% față de anul precedent 323.929 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2008 188.582 182.632 Neraportat 4

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

32din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
CRCRISTINA ROXANA GIURGIUfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

23 repere. O singură cronologie.

Din 1992 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

1992 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
23 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28143/2026cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator, revocare administrator persoane împuternicite, durată societate

cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator, revocare administrator persoane împuternicite, durată societate

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 6874/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 5.766.685 RON. Profit: 505.560 RON

Cifra de afaceri: 5.766.685 RON. Profit: 505.560 RON

Cifra de afaceri
5.766.685 RON +15.9% față de anul precedent
Profit net
505.560 RON -10.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10 0% față de anul precedent
Datorii
3.296.173 RON +87.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.975.505 RON. Profit: 567.599 RON

Cifra de afaceri: 4.975.505 RON. Profit: 567.599 RON

Cifra de afaceri
4.975.505 RON +14.3% față de anul precedent
Profit net
567.599 RON +29.28% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10 -9.09% față de anul precedent
Datorii
1.761.378 RON -25.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.352.961 RON. Profit: 439.055 RON

Cifra de afaceri: 4.352.961 RON. Profit: 439.055 RON

Cifra de afaceri
4.352.961 RON +4.65% față de anul precedent
Profit net
439.055 RON +3.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 +10% față de anul precedent
Datorii
2.363.743 RON +45.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.159.465 RON. Profit: 422.564 RON

Cifra de afaceri: 4.159.465 RON. Profit: 422.564 RON

Cifra de afaceri
4.159.465 RON -4.62% față de anul precedent
Profit net
422.564 RON -24.24% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10 +11.11% față de anul precedent
Datorii
1.622.333 RON -3.16% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 4.360.871 RON. Profit: 557.775 RON

Cifra de afaceri: 4.360.871 RON. Profit: 557.775 RON

Cifra de afaceri
4.360.871 RON +36.16% față de anul precedent
Profit net
557.775 RON +25.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 0% față de anul precedent
Datorii
1.675.202 RON +44.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 3.202.766 RON. Profit: 445.100 RON

Cifra de afaceri: 3.202.766 RON. Profit: 445.100 RON

Cifra de afaceri
3.202.766 RON +18.15% față de anul precedent
Profit net
445.100 RON +33.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 +12.5% față de anul precedent
Datorii
1.161.694 RON +0.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 2.710.815 RON. Profit: 332.681 RON

Cifra de afaceri: 2.710.815 RON. Profit: 332.681 RON

Cifra de afaceri
2.710.815 RON +46.87% față de anul precedent
Profit net
332.681 RON +124.07% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8
Datorii
1.153.304 RON +0.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.845.708 RON. Profit: 148.473 RON

Cifra de afaceri: 1.845.708 RON. Profit: 148.473 RON

Cifra de afaceri
1.845.708 RON +58.38% față de anul precedent
Profit net
148.473 RON +668.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
1.145.918 RON +5.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 1.165.370 RON. Profit: 19.323 RON

Cifra de afaceri: 1.165.370 RON. Profit: 19.323 RON

Cifra de afaceri
1.165.370 RON +3.62% față de anul precedent
Profit net
19.323 RON -76.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
1.084.352 RON +677.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 1.124.670 RON. Profit: 80.973 RON

Cifra de afaceri: 1.124.670 RON. Profit: 80.973 RON

Cifra de afaceri
1.124.670 RON +32.95% față de anul precedent
Profit net
80.973 RON +23.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
139.481 RON +520.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 845.903 RON. Profit: 65.570 RON

Cifra de afaceri: 845.903 RON. Profit: 65.570 RON

Cifra de afaceri
845.903 RON +4.47% față de anul precedent
Profit net
65.570 RON -7.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 -20% față de anul precedent
Datorii
22.482 RON +90.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 809.716 RON. Profit: 70.644 RON

Cifra de afaceri: 809.716 RON. Profit: 70.644 RON

Cifra de afaceri
809.716 RON -4.87% față de anul precedent
Profit net
70.644 RON +1.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
11.789 RON +29.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 851.163 RON. Profit: 69.598 RON

Cifra de afaceri: 851.163 RON. Profit: 69.598 RON

Cifra de afaceri
851.163 RON -4.49% față de anul precedent
Profit net
69.598 RON -9.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
9.113 RON -86.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 891.134 RON. Profit: 76.570 RON

Cifra de afaceri: 891.134 RON. Profit: 76.570 RON

Cifra de afaceri
891.134 RON -4.23% față de anul precedent
Profit net
76.570 RON -7.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
69.901 RON -51.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 930.529 RON. Profit: 82.963 RON

Cifra de afaceri: 930.529 RON. Profit: 82.963 RON

Cifra de afaceri
930.529 RON +6.26% față de anul precedent
Profit net
82.963 RON -26.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
142.934 RON -8.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 23 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

27.072026Mentiune · Buletin 28143/2026cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator, revocare administrator persoane împuternicite, durată societate

cod obiect de activitate; sedii secundare; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator, revocare administrator persoane împuternicite; durată societate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 09.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
HYPOCRATE SRL
CUI
835737
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
27.07.2026
Registrul Comerțului
J1992000157378
EUID
ROONRC.J1992000157378
Sediu
Municipiul Bârlad, Jud. Vaslui, B-dul EPUREANU, Nr. 44
Județ
Vaslui
Număr încheiere
590115
Data încheierii
24.07.2026
Număr dosar
2787585
Data dosarului
14.07.2026
Tribunal
Vaslui
Registrator
Nicoleta Marin

Subiecte

cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator, revocare administrator persoane împuternicite, durată societate

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2787585 din 14.07.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 09.07.2026
  • Contract de vânzare cumpărare nr. 2888 din 23.11.2023
Vezi Buletinul ONRC nr. 28143/2026 (PDF)
20.022026Mentiune · Buletin 6874/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
HYPOCRATE SRL
CUI
835737
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
20.02.2026
Registrul Comerțului
J37/157/1992
EUID
ROONRC.J37/157/1992
Sediu
Jud. Vaslui, Municipiul Bârlad, B-dul EPUREANU, Nr. 44
Județ
Vaslui
Număr încheiere
146639
Data încheierii
20.02.2026
Număr dosar
658502
Data dosarului
12.02.2026
Tribunal
Vaslui
Registrator
LARISA MANUELA UNGUREANU

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 658502 din 12.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 6874/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4773, Vaslui

PLANTAGO-TEHNOFARM SRL
CUI: 5560912CAEN: 4773
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui1994-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.664.720 RON
Profit
2.607.766 RON
Angajati
12
PROFARM COMP. SRL
CUI: 13728120CAEN: 4773
Activ
VASLUI, Mun. Huşi2001-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.397.795 RON
Profit
1.289.822 RON
Angajati
3
ELIXIR SRL
CUI: 2808046CAEN: 4773
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad1993-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.838.836 RON
Profit
446.055 RON
Angajati
17
SANTAVIC FARM SRL
CUI: 29236728CAEN: 4773
Activ
VASLUI, Sat Murgeni Orş. Murgeni2011-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.128.409 RON
Profit
398.767 RON
Angajati
8
MENTOGELY SRL
CUI: 5560840CAEN: 4773
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui1994-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.764.337 RON
Profit
145.059 RON
Angajati
6

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4773, Vaslui

RA SRL
CUI: 826097CAEN: 4773
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.031.072 RON
Profit
270.873 RON
Angajati
19
BALSAM SRL
CUI: 842203CAEN: 4773
Activ
VASLUI, Orş. Negreşti1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.154.361 RON
Profit
325.624 RON
Angajati
5

Alte firme din Vaslui

ELBRUS SRL
CUI: 835559CAEN: 4931
Activ
VASLUI, Sat Zorleni Com. Zorleni1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
IONUT IMPEX SRL
CUI: 836260CAEN: 5630
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.321 RON
Profit
1.077 RON
Angajati
1
COSECO SRL
CUI: 833264CAEN: 4211
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad1992-11-30
fara e-Factura
NICOLE SRL
CUI: 837339CAEN: 5590
Activ
VASLUI, Sat Trestiana Com. Griviţa1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.880 RON
Profit
19.248 RON
Angajati
0
AMBIENT SRL
CUI: 825180CAEN: 5630
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.325.809 RON
Profit
261.089 RON
Angajati
5
LOS AMIGOS NANIA SRL
CUI: 3337419CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui1993-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.221.456 RON
Profit
233.032 RON
Angajati
7
DISTON EXPRES SRL
CUI: 15242266CAEN: 5229
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad2003-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.692.573 RON
Profit
246.796 RON
Angajati
21

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul HYPOCRATE SRL?

CUI-ul HYPOCRATE SRL este 835737.

Unde este sediul HYPOCRATE SRL?

HYPOCRATE SRL are sediul in Romania, VASLUI, Mun. Bârlad, Bld. Epureanu nr. 44, Mun. Bârlad, judetul VASLUI.

Cand a fost infiintata HYPOCRATE SRL?

HYPOCRATE SRL a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a HYPOCRATE SRL in 2024?

In 2024, HYPOCRATE SRL a raportat o cifra de afaceri de 5.766.685 RON.

Cati angajati are HYPOCRATE SRL?

HYPOCRATE SRL a raportat un numar mediu de 10 salariati in 2024.

Ce activitate are HYPOCRATE SRL?

HYPOCRATE SRL are codul CAEN principal 4773 (Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice).

Ce profit a inregistrat HYPOCRATE SRL in 2024?

HYPOCRATE SRL a inregistrat un profit net de 505.560 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.