Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 09:40
Despre ROS CONSTRUCT SRL
ROS CONSTRUCT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Mintiu Com. Nimigea, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2006 (20 ani de activitate). Activeaza in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul (cod CAEN 4521). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ROS CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 0 RON
- Venituri totale
- 0 RON
- Cheltuieli totale
- 0 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Active imobilizate
- 1.900 RON
- Active circulante
- 35.450 RON
- Stocuri
- 5.000 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 30.450 RON
- Capital propriu
- 35.096 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Mintiu Com. Nimigea, 427182
- Cod postal
- 427182
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 10.03.2006
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Năsăud
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 0 RON
- Rezultat net
- 0 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 0 RON | 0 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.900 RON | 1.900 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 35.450 RON | 35.450 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 37.350 RON | 37.350 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 5.000 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | 5.000 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 30.450 RON | 30.450 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 2.254 RON | 2.254 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 35.096 RON | 35.096 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 15,73 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 94,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2016 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2015 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 28.650 +473,0% față de anul precedent | 28.650 | 0 | 28.650 | 27.790 | 0 | 0 |
| 2012 | 5.000 -87,5% față de anul precedent | 5.000 | 6.174 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 1.174 | 1.174 |
| 2011 | 40.000 +128,6% față de anul precedent | 40.000 | 39.700 | 300 -88,2% față de anul precedent | 225 -74,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2010 | 17.500 +191,7% față de anul precedent | 17.500 | 14.962 | 2.538 | 888 | 0 | 0 |
| 2009 | 6.000 -83,2% față de anul precedent | 6.000 | 7.823 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 1.823 | 3.290 |
| 2008 | 35.610 | 35.610 | 29.910 | 5.700 | 4.275 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 5.000 | 0 | 30.450 |
| 2023 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2022 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2021 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2020 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2019 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2018 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2017 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2016 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2015 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2014 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2013 | 1.900 | 35.450 | 37.350 | 0 | 5.000 | 30.450 |
| 2012 | 1.900 | 21.079 | 22.979 | 0 | 5.000 | 16.079 |
| 2011 | 1.900 | 19.679 | 21.579 | 0 | 0 | 19.679 |
| 2010 | 1.900 | 37.865 | 39.765 | 0 | 34.000 | 3.865 |
| 2009 | 1.900 | 41.932 | 43.832 | 0 | 39.000 | 2.932 |
| 2008 | 1.900 | 43.286 | 45.186 | 0 | 39.000 | 4.286 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 2.254 0,0% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 |
| 2013 | 2.254 -85,6% față de anul precedent | 35.096 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2012 | 15.673 +19,7% față de anul precedent | 7.306 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2011 | 13.099 -58,4% față de anul precedent | 8.480 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2010 | 31.510 -13,6% față de anul precedent | 8.255 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2009 | 36.465 +5,6% față de anul precedent | 7.367 | Neraportat | 2 -33,3% față de anul precedent |
| 2008 | 34.529 | 10.657 | Neraportat | 3 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
18 repere. O singură cronologie.
Din 2006 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.254 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 28.650 RON. Profit: 27.790 RON
Cifra de afaceri: 28.650 RON. Profit: 27.790 RON
- Cifra de afaceri
- 28.650 RON +473% față de anul precedent
- Profit net
- 27.790 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 2.254 RON -85.62% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 5.000 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 5.000 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 5.000 RON -87.5% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 1.174 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 15.673 RON +19.65% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 40.000 RON. Profit: 225 RON
Cifra de afaceri: 40.000 RON. Profit: 225 RON
- Cifra de afaceri
- 40.000 RON +128.57% față de anul precedent
- Profit net
- 225 RON -74.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 13.099 RON -58.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 17.500 RON. Profit: 888 RON
Cifra de afaceri: 17.500 RON. Profit: 888 RON
- Cifra de afaceri
- 17.500 RON +191.67% față de anul precedent
- Profit net
- 888 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 31.510 RON -13.59% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 6.000 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 6.000 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 6.000 RON -83.15% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 3.290 RON
- Angajati
- 2 -33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 36.465 RON +5.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20092008 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 35.610 RON. Profit: 4.275 RON
Cifra de afaceri: 35.610 RON. Profit: 4.275 RON
- Cifra de afaceri
- 35.610 RON
- Profit net
- 4.275 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 34.529 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20082006 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataROS CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4521 in Sat Mintiu Com. Nimigea (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
ROS CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4521 in Sat Mintiu Com. Nimigea (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4521, Bistriţa-Năsăud
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ROS CONSTRUCT SRL?
CUI-ul ROS CONSTRUCT SRL este 18467603.
Unde este sediul ROS CONSTRUCT SRL?
ROS CONSTRUCT SRL are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Mintiu Com. Nimigea, 427182, Sat Mintiu Com. Nimigea, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.
Cand a fost infiintata ROS CONSTRUCT SRL?
ROS CONSTRUCT SRL a fost infiintata in anul 2006 (20 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ROS CONSTRUCT SRL in 2024?
In 2024, ROS CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.
Ce activitate are ROS CONSTRUCT SRL?
ROS CONSTRUCT SRL are codul CAEN principal 4521.
Ce profit a inregistrat ROS CONSTRUCT SRL in 2024?
ROS CONSTRUCT SRL a inregistrat un profit net de 0 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.