Suspendat

SORALI BUILDING SRL

CUI: 26307867
CIF: 26307867
Reg. Com.: J08/1697/2009
CAEN: 4673
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 decembrie 2009 · 16 ani
Suspendată din: 29 august 2018
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 16:26

Despre SORALI BUILDING SRL

SORALI BUILDING SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2009 (16 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete" (cod CAEN 4673), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca suspendat (din august 2018).

In 2017, SORALI BUILDING SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata).

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
0 RON
Cheltuieli totale
0 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
0 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
0 RON
Capital propriu
-14.574 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Traian nr. 49, 500332
Telefon0268548088

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Traian nr. 49, 500332
Cod poștal: 500332
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Traian nr. 49, 500332
Cod postal
500332
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
29 august 2018
Data suspendării
29 august 2018

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Suspendare activitate din 29.08.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 februarie 2013

Stare inactivitate

Status inactiv
Da
Data inactivare
12 septembrie 2018

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2010 –2017 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2017
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
0 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2017 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2017 2016
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 0 RON 370 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 0 RON 281 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 89 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 89 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 0 RON 0 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 0 RON 0 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 0 RON 0 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 14.574 RON 14.574 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -14.574 RON -14.574 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2017

Totalul raportat este zero.

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2017

Neraportat

Datorii totale / active totale afișate

Active totale0 RON
Datorii totale14.574 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2017

ROA
Neraportat Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,00 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
Neraportat Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2017 0 0 0 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 0 0
2016 0 370 281 89 89 0 0
2015 0 0 1.848 0 0 Neraportat 1.848
2014 0 0 3.804 0 0 3.804 3.804
2013 0 -100,0% față de anul precedent 0 3.540 0 0 3.540 3.540
2012 3.135 +202,9% față de anul precedent 3.135 5.104 0 0 1.969 1.969
2011 -3.048 -114,4% față de anul precedent -3.048 -1.845 0 0 1.203 1.203
2010 21.211 21.211 23.076 0 0 1.865 3.515

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2017 0 0 0 0 0 0
2016 0 0 0 0 0 0
2015 0 512 512 0 281 231
2014 0 575 575 0 281 294
2013 0 575 575 0 281 294
2012 0 512 512 0 281 231
2011 0 486 486 0 453 33
2010 0 8.180 8.180 220 7.933 27

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2017 14.574 0,0% față de anul precedent -14.574 Neraportat 0
2016 14.574 -4,0% față de anul precedent -14.574 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2015 15.175 +13,3% față de anul precedent -14.663 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2014 13.390 +39,7% față de anul precedent -12.815 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2013 9.586 +47,5% față de anul precedent -9.011 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2012 6.499 +44,3% față de anul precedent -5.987 Neraportat 1
2011 4.504 -60,8% față de anul precedent -4.018 Neraportat 0
2010 11.495 -3.315 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2017

55din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
ALALINA- LĂCRĂMIOARA IUHASfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

14 repere. O singură cronologie.

Din 2009 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2009 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
14 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 3890/2026dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2018 2 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Stare companieStare companieActivitatea firmei a fost suspendataActivitatea companiei a fost suspendata temporar.

Activitatea companiei a fost suspendata temporar.

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
14.574 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 89 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 89 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
89 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
14.574 RON -3.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.848 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
15.175 RON +13.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.804 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
13.390 RON +39.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.540 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
9.586 RON +47.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 3.135 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 3.135 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
3.135 RON +202.85% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.969 RON
Angajati
1
Datorii
6.499 RON +44.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: -3.048 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: -3.048 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
-3.048 RON -114.37% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.203 RON
Angajati
0
Datorii
4.504 RON -60.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 21.211 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 21.211 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
21.211 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.515 RON
Angajati
0
Datorii
11.495 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSORALI BUILDING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4673 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

SORALI BUILDING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4673 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

14 din 14 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

02.022026Dizolvare · Buletin 3890/2026dizolvare_si_lichidare
Companie
SORALI BUILDING SRL
CUI
26307867
Tip în sursă
Dissolution
Data buletinului
02.02.2026
Registrul Comerțului
J08/1697/2009
EUID
ROONRC.J08/1697/2009
Sediu
Jud. Braşov, Municipiul Braşov, Str. TRAIAN, Nr. 49, Ap. biroul 1
Județ
Braşov
Număr încheiere
81710
Data încheierii
02.02.2026
Număr dosar
417485
Data dosarului
29.01.2026
Tribunal
Brasov
Registrator
Mihaela Ileana Radu
Tip dizolvare
dizolvare_si_lichidare
Temei legal
art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 3890/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 4673, Braşov

LAPROM TRADING SRL
CUI: 15824930CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2003-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.036.412 RON
Profit
0 RON
Angajati
13
TERWA CONSTRUCTION CEE S.R.L.
CUI: 42140514CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Orş. Ghimbav2020-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.205.508 RON
Profit
4.856.588 RON
Angajati
4
STAR MULTITRADE S.R.L.
CUI: 16625146CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2004-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.029.786 RON
Profit
1.534.390 RON
Angajati
27
IRON ZONE SRL
CUI: 30435341CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Sat Hălchiu Com. Hălchiu2012-07-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.926.818 RON
Profit
332.290 RON
Angajati
4
PROVENTUSS SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 39247384CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Sat Cristian Com. Cristian2018-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.435.369 RON
Profit
5.675 RON
Angajati
6
CONIN-SERV S.R.L.
CUI: 14029783CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2001-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.400.906 RON
Profit
135.768 RON
Angajati
7
BIMICAT CONSTRUCT SRL
CUI: 36701388CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Sat Hărman Com. Hărman2016-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.586.621 RON
Profit
89.808 RON
Angajati
4
112 EVENTS S.R.L.
CUI: 25031606CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2009-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.911.802 RON
Profit
193.936 RON
Angajati
10
SAMMAX S.R.L.
CUI: 22128656CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2007-07-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.156.903 RON
Profit
379.173 RON
Angajati
4
METECNO TRADING SRL
CUI: 18865641CAEN: 4673
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2006-07-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.222.990 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SORALI BUILDING SRL?

CUI-ul SORALI BUILDING SRL este 26307867.

Unde este sediul SORALI BUILDING SRL?

SORALI BUILDING SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Traian nr. 49, 500332, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata SORALI BUILDING SRL?

SORALI BUILDING SRL a fost infiintata in anul 2009 (16 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SORALI BUILDING SRL in 2017?

In 2017, SORALI BUILDING SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Ce activitate are SORALI BUILDING SRL?

SORALI BUILDING SRL are codul CAEN principal 4673 (Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete).

Ce profit a inregistrat SORALI BUILDING SRL in 2017?

SORALI BUILDING SRL a inregistrat un profit net de 0 RON in 2017.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.