Activ Plătitor TVA

BĂNICANU S.R.L.

CUI: 32451270
CIF: RO32451270
Reg. Com.: J2013000362258
CAEN: 4631
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 8 noiembrie 2013 · 12 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 20:13

Despre BĂNICANU S.R.L.

BĂNICANU S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Copăcioasa Com. Floreşti, judetul MEHEDINŢI, infiintata in 2013 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor" (cod CAEN 4631), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BĂNICANU S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 171.412 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+189.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 1.860 RON in 2015 la 171.412 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
171.412 RON
Venituri totale
171.412 RON
Cheltuieli totale
173.189 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
125.433 RON
Stocuri
32.839 RON
Creanțe
4 RON
Casa & conturi bănci
92.590 RON
Capital propriu
88.704 RON

Contact

AdresaRomania, MEHEDINŢI, Sat Copăcioasa Com. Floreşti, COPĂCIOASA nr. 58, 227201
Telefon0734231090

Adresă sediu social

Romania, MEHEDINŢI, Sat Copăcioasa Com. Floreşti, COPĂCIOASA nr. 58, 227201
Cod poștal: 227201
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MEHEDINŢI, Sat Copăcioasa Com. Floreşti, COPĂCIOASA nr. 58, 227201
Cod postal
227201
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 08.11.2013
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Baia De Aramă
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
171.412 RON
Rezultat net
-1.777 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 An precedent indisponibil
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 171.412 RON Neraportat
Venituri totaleToate veniturile raportate 171.412 RON Neraportat
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 173.189 RON Neraportat
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON Neraportat
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON Neraportat
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 1.777 RON Neraportat
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 1.777 RON Neraportat
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON Neraportat
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 125.433 RON Neraportat
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 125.433 RON Neraportat
StocuriBunuri și materiale în stoc 32.839 RON Neraportat
CreanțeSume de încasat 4 RON Neraportat
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 92.590 RON Neraportat
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 36.729 RON Neraportat
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 88.704 RON Neraportat
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane Neraportat

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active125.433RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

29,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale125.433 RON
Datorii totale36.729 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,42 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
70,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 171.412 +189,6% față de anul precedent 171.412 173.189 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 1.777 1.777
2021 59.196 +16,6% față de anul precedent 59.196 36.777 22.419 -9,5% față de anul precedent 20.644 -11,2% față de anul precedent 0 0
2017 50.771 +614,1% față de anul precedent 50.771 26.009 24.762 +282,1% față de anul precedent 23.238 +270,8% față de anul precedent 0 0
2016 7.110 +282,3% față de anul precedent 7.110 630 6.480 +248,4% față de anul precedent 6.267 +247,4% față de anul precedent 0 0
2015 1.860 1.860 0 1.860 1.804 Neraportat 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 125.433 125.433 32.839 4 92.590
2021 0 65.810 65.810 16.110 0 49.700
2017 0 32.295 32.295 225 0 32.070
2016 0 8.474 8.474 4.091 0 4.383
2015 0 2.060 2.060 401 0 1.659

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 36.729 +181,9% față de anul precedent 88.704 Neraportat 0
2021 13.031 +1.557,9% față de anul precedent 52.779 Neraportat 0
2017 786 +287,2% față de anul precedent 31.509 Neraportat 0
2016 203 +262,5% față de anul precedent 8.271 Neraportat 0
2015 56 2.004 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

25din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
VIVALERICĂ- IONEL JUNCUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2013 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2013 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 35500/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 171.412 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 171.412 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
171.412 RON +189.57% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
1.777 RON
Angajati
0
Datorii
36.729 RON +181.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 59.196 RON. Profit: 20.644 RON

Cifra de afaceri: 59.196 RON. Profit: 20.644 RON

Cifra de afaceri
59.196 RON +16.59% față de anul precedent
Profit net
20.644 RON -11.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
13.031 RON +1557.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 50.771 RON. Profit: 23.238 RON

Cifra de afaceri: 50.771 RON. Profit: 23.238 RON

Cifra de afaceri
50.771 RON +614.08% față de anul precedent
Profit net
23.238 RON +270.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
786 RON +287.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 7.110 RON. Profit: 6.267 RON

Cifra de afaceri: 7.110 RON. Profit: 6.267 RON

Cifra de afaceri
7.110 RON +282.26% față de anul precedent
Profit net
6.267 RON +247.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
203 RON +262.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 1.860 RON. Profit: 1.804 RON

Cifra de afaceri: 1.860 RON. Profit: 1.804 RON

Cifra de afaceri
1.860 RON
Profit net
1.804 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
56 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2013 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBĂNICANU S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4631 in Sat Copăcioasa Com. Floreşti (MEHEDINŢI)

BĂNICANU S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4631 in Sat Copăcioasa Com. Floreşti (MEHEDINŢI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

25.092026Mentiune · Buletin 35500/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
BĂNICANU S.R.L.
CUI
32451270
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
25.09.2026
Registrul Comerțului
J25/362/2013
EUID
ROONRC.J25/362/2013
Sediu
Sat Copăcioasa, Comuna Floreşti, Jud. Mehedinţi, Nr. 58
Județ
Mehedinţi
Număr încheiere
757807
Data încheierii
25.09.2026
Număr dosar
3464428
Data dosarului
01.09.2026
Tribunal
Mehedinti
Registrator
Diana-Adriana Arion

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 3464428 din 01.09.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 35500/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4631, Mehedinţi

EMILIA TMC S.R.L.
CUI: 43458517CAEN: 4631
Activ
MEHEDINŢI, Sat Dudaşu Com. Şimian2020-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.750.944 RON
Profit
223.187 RON
Angajati
1
ELS FLAVIA FRUIT SRL
CUI: 32797348CAEN: 4631
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2014-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.084.674 RON
Profit
41.778 RON
Angajati
10

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4631, Mehedinţi

Alte firme din Mehedinţi

ALESANCO SENS SERVICE SRL
CUI: 32445040CAEN: 9531
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2013-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.514 RON
Profit
7.686 RON
Angajati
1
MAGRO LISARD SRL
CUI: 32466476CAEN: 4711
Activ
MEHEDINŢI, Sat Rogova Com. Rogova2013-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
122.022 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SUN SPEDITION SRL
CUI: 32379671CAEN: 5226
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2013-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
560.794 RON
Profit
401.123 RON
Angajati
3
MORE THAN C SRL
CUI: 32556455CAEN: 7022
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2013-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
179.499 RON
Profit
31.146 RON
Angajati
1
GF TRUCK-MAN 2012 SRL
CUI: 31161767CAEN: 4221
Activ
MEHEDINŢI, Sat Gornoviţa Com. Balta2013-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.433.205 RON
Profit
220.847 RON
Angajati
11
SANDD SOFT WORKS SRL
CUI: 33535396CAEN: 4791
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2014-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
243.350 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HIGEEA FARM SRL
CUI: 17805480CAEN: 4773
Activ
MEHEDINŢI, Sat Cujmir Com. Cujmir2005-07-22
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BĂNICANU S.R.L.?

CUI-ul BĂNICANU S.R.L. este 32451270.

Unde este sediul BĂNICANU S.R.L.?

BĂNICANU S.R.L. are sediul in Romania, MEHEDINŢI, Sat Copăcioasa Com. Floreşti, COPĂCIOASA nr. 58, 227201, Sat Copăcioasa Com. Floreşti, judetul MEHEDINŢI.

Cand a fost infiintata BĂNICANU S.R.L.?

BĂNICANU S.R.L. a fost infiintata in anul 2013 (12 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BĂNICANU S.R.L. in 2024?

In 2024, BĂNICANU S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 171.412 RON.

Ce activitate are BĂNICANU S.R.L.?

BĂNICANU S.R.L. are codul CAEN principal 4631 (Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor).

Ce profit a inregistrat BĂNICANU S.R.L. in 2024?

BĂNICANU S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 1.777 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.