Activ Plătitor TVAe‑Factură

EMILIA TMC S.R.L.

CUI: 43458517
CIF: RO43458517
Reg. Com.: J2020000597256
CAEN: 4631
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 decembrie 2020 · 5 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 13:14

Despre EMILIA TMC S.R.L.

EMILIA TMC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Dudaşu Com. Şimian, judetul MEHEDINŢI, infiintata in 2020 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor" (cod CAEN 4631), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, EMILIA TMC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.750.944 RON, in crestere fata de anul precedent (+16.1%). Profitul net inregistrat a fost de 223.187 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut de la 1.454.373 RON in 2021 la 1.750.944 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din aprilie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.750.944 RON
Venituri totale
1.750.944 RON
Cheltuieli totale
1.479.837 RON
Profit brut
271.107 RON
Profit net
223.187 RON
Marja profit net
12,75%
Active imobilizate
21.300 RON
Active circulante
535.919 RON
Stocuri
10.007 RON
Creanțe
310.521 RON
Casa & conturi bănci
215.391 RON
Capital propriu
546.384 RON

Contact

AdresaRomania, MEHEDINŢI, Sat Dudaşu Com. Şimian, G DUDAŞU nr. 1A, 227449

Adresă sediu social

Romania, MEHEDINŢI, Sat Dudaşu Com. Şimian, G DUDAŞU nr. 1A, 227449
Cod poștal: 227449
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MEHEDINŢI, Sat Dudaşu Com. Şimian, G DUDAŞU nr. 1A, 227449
Cod postal
227449
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 16.12.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 aprilie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.750.944 RON
Rezultat net
223.187 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.750.944 RON 1.508.601 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.750.944 RON 1.508.601 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.479.837 RON 1.441.308 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 271.107 RON 67.293 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 223.187 RON 53.803 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 21.300 RON 21.000 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 535.919 RON 335.505 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 557.219 RON 356.505 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 10.007 RON 11.999 RON
CreanțeSume de încasat 310.521 RON 273.851 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 215.391 RON 49.655 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 10.835 RON 87.311 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 546.384 RON 269.194 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active557.219RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

1,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale557.219 RON
Datorii totale10.835 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
40,1 %Profit net / active totale
ROE
40,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
49,46 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.750.944 +16,1% față de anul precedent 1.750.944 1.479.837 271.107 +302,9% față de anul precedent 223.187 +314,8% față de anul precedent 0 0
2023 1.508.601 -28,6% față de anul precedent 1.508.601 1.441.308 67.293 -53,2% față de anul precedent 53.803 -56,1% față de anul precedent 0 0
2022 2.112.266 +45,2% față de anul precedent 2.112.266 1.968.643 143.623 +15,5% față de anul precedent 122.498 +31,9% față de anul precedent 0 0
2021 1.454.373 1.454.373 1.330.013 124.360 92.893 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 21.300 535.919 557.219 10.007 310.521 215.391
2023 21.000 335.505 356.505 11.999 273.851 49.655
2022 21.000 258.392 279.392 4.512 34.718 219.162
2021 0 128.232 128.232 0 8.636 119.596

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 10.835 -87,6% față de anul precedent 546.384 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 87.311 +36,4% față de anul precedent 269.194 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 64.001 +81,1% față de anul precedent 215.391 Neraportat 2
2021 35.339 92.893 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.750.944 RON. Profit: 223.187 RON

Cifra de afaceri: 1.750.944 RON. Profit: 223.187 RON

Cifra de afaceri
1.750.944 RON +16.06% față de anul precedent
Profit net
223.187 RON +314.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
10.835 RON -87.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.508.601 RON. Profit: 53.803 RON

Cifra de afaceri: 1.508.601 RON. Profit: 53.803 RON

Cifra de afaceri
1.508.601 RON -28.58% față de anul precedent
Profit net
53.803 RON -56.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
87.311 RON +36.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.112.266 RON. Profit: 122.498 RON

Cifra de afaceri: 2.112.266 RON. Profit: 122.498 RON

Cifra de afaceri
2.112.266 RON +45.24% față de anul precedent
Profit net
122.498 RON +31.87% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
64.001 RON +81.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.454.373 RON. Profit: 92.893 RON

Cifra de afaceri: 1.454.373 RON. Profit: 92.893 RON

Cifra de afaceri
1.454.373 RON
Profit net
92.893 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
35.339 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataEMILIA TMC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4631 in Sat Dudaşu Com. Şimian (MEHEDINŢI)

EMILIA TMC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4631 in Sat Dudaşu Com. Şimian (MEHEDINŢI)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4631, Mehedinţi

ELS FLAVIA FRUIT SRL
CUI: 32797348CAEN: 4631
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2014-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.084.674 RON
Profit
41.778 RON
Angajati
10
BĂNICANU S.R.L.
CUI: 32451270CAEN: 4631
Activ
MEHEDINŢI, Sat Copăcioasa Com. Floreşti2013-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.412 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4631, Mehedinţi

Alte firme din Mehedinţi

ROB&CAT WORLD GLASS S.R.L.
CUI: 43458509CAEN: 4520
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2020-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
176.130 RON
Profit
55.076 RON
Angajati
0
CURATARE PASUNI NADANOVA S.R.L.
CUI: 43463688CAEN: 1629
Activ
MEHEDINŢI, Sat Nadanova Com. Isverna2020-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.500 RON
Profit
1.757 RON
Angajati
0
LORENA ANEROL PHAR S.R.L.
CUI: 43417770CAEN: 4773
Activ
MEHEDINŢI, Orş. Baia de Aramă2020-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.528.964 RON
Profit
179.788 RON
Angajati
3
M.V. VINTAGE LINE STORE S.R.L.
CUI: 43500476CAEN: 4779
Activ
MEHEDINŢI, Sat Tismana Com. Devesel2020-12-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
228.651 RON
Profit
100.020 RON
Angajati
1
FOREST GOLD ALPIN S.R.L.
CUI: 42985993CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Sat Bala de Sus Com. Bala2020-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
976.394 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DEZAUTO-BUSINESS S.R.L.
CUI: 43979922CAEN: 4532
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2021-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.896 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
BB WASH S.R.L.
CUI: 47376410CAEN: 4520
Activ
MEHEDINŢI, Sat Pătulele Com. Pătulele2022-12-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.173 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul EMILIA TMC S.R.L.?

CUI-ul EMILIA TMC S.R.L. este 43458517.

Unde este sediul EMILIA TMC S.R.L.?

EMILIA TMC S.R.L. are sediul in Romania, MEHEDINŢI, Sat Dudaşu Com. Şimian, G DUDAŞU nr. 1A, 227449, Sat Dudaşu Com. Şimian, judetul MEHEDINŢI.

Cand a fost infiintata EMILIA TMC S.R.L.?

EMILIA TMC S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a EMILIA TMC S.R.L. in 2024?

In 2024, EMILIA TMC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.750.944 RON.

Cati angajati are EMILIA TMC S.R.L.?

EMILIA TMC S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are EMILIA TMC S.R.L.?

EMILIA TMC S.R.L. are codul CAEN principal 4631 (Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor).

Ce profit a inregistrat EMILIA TMC S.R.L. in 2024?

EMILIA TMC S.R.L. a inregistrat un profit net de 223.187 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.