Comerţ cu ridicata nespecializat
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 17:29
Despre ALLOY DISTRIBUTION S.R.L.
ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Domneşti Com. Domneşti, judetul ILFOV, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata nespecializat" (cod CAEN 4690), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 13.549.709 RON, in crestere fata de anul precedent (+33.5%). Profitul net inregistrat a fost de 1.751.060 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 6, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 25.519 RON in 2014 la 13.549.709 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 13.549.709 RON
- Venituri totale
- 13.594.894 RON
- Cheltuieli totale
- 11.541.605 RON
- Profit brut
- 2.053.289 RON
- Profit net
- 1.751.060 RON
- Marja profit net
- 12,92%
- Active imobilizate
- 647.121 RON
- Active circulante
- 7.995.862 RON
- Stocuri
- 5.323.451 RON
- Creanțe
- 1.749.231 RON
- Casa & conturi bănci
- 923.180 RON
- Capital propriu
- 5.339.578 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ILFOV, Sat Domneşti Com. Domneşti, Str. Voroneţ nr. 2, 77090
- Detalii
- camera nr. 1
- Cod postal
- 77090
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 10.06.2014
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 februarie 2017 - 1 februarie 2022
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 13.549.709 RON
- Rezultat net
- 1.751.060 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 13.549.709 RON | 10.151.851 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 13.594.894 RON | 10.155.037 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 11.541.605 RON | 8.609.283 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 2.053.289 RON | 1.545.754 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 1.751.060 RON | 1.334.532 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 647.121 RON | 393.691 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 7.995.862 RON | 6.320.230 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 8.642.983 RON | 6.713.921 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 5.323.451 RON | 4.335.750 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.749.231 RON | 1.632.098 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 923.180 RON | 352.382 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 3.303.405 RON | 2.454.192 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 5.339.578 RON | 4.259.729 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 6 persoane | 5 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 20,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 32,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,42 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 61,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13.549.709 +33,5% față de anul precedent | 13.594.894 | 11.541.605 | 2.053.289 +32,8% față de anul precedent | 1.751.060 +31,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 10.151.851 +12,0% față de anul precedent | 10.155.037 | 8.609.283 | 1.545.754 -3,7% față de anul precedent | 1.334.532 -4,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 9.062.367 +84,4% față de anul precedent | 9.064.395 | 7.458.567 | 1.605.828 +74,9% față de anul precedent | 1.400.783 +60,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 4.914.082 +129,9% față de anul precedent | 4.914.709 | 3.996.355 | 918.354 +183,8% față de anul precedent | 875.149 +188,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 2.137.207 +79,1% față de anul precedent | 2.137.331 | 1.813.787 | 323.544 +33,4% față de anul precedent | 303.147 +31,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 1.193.394 +114,7% față de anul precedent | 1.196.994 | 954.453 | 242.541 +327,2% față de anul precedent | 230.621 +350,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 555.861 +90,9% față de anul precedent | 555.861 | 499.082 | 56.779 +72,8% față de anul precedent | 51.221 +112,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 291.122 +256,3% față de anul precedent | 291.214 | 258.363 | 32.851 +558,1% față de anul precedent | 24.117 +849,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 81.717 -19,2% față de anul precedent | 81.717 | 76.725 | 4.992 -70,5% față de anul precedent | 2.540 -81,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 101.102 +296,2% față de anul precedent | 101.102 | 84.193 | 16.909 +1.710,4% față de anul precedent | 13.888 +8.166,7% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 25.519 | 25.519 | 24.585 | 934 | 168 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 647.121 | 7.995.862 | 8.642.983 | 5.323.451 | 1.749.231 | 923.180 |
| 2023 | 393.691 | 6.320.230 | 6.713.921 | 4.335.750 | 1.632.098 | 352.382 |
| 2022 | 312.778 | 5.325.659 | 5.638.437 | 2.912.375 | 1.142.886 | 1.270.398 |
| 2021 | 95.949 | 2.686.766 | 2.782.715 | 1.553.459 | 868.640 | 264.667 |
| 2020 | 42.685 | 1.434.546 | 1.477.231 | 809.684 | 376.006 | 248.856 |
| 2019 | 76.725 | 501.368 | 578.093 | 250.358 | 119.402 | 131.608 |
| 2018 | 24.103 | 290.551 | 314.654 | 119.242 | 104.861 | 66.448 |
| 2017 | 5.180 | 101.690 | 106.870 | 48.668 | 15.778 | 37.244 |
| 2016 | 14.062 | 56.372 | 70.434 | 27.259 | 25.627 | 3.486 |
| 2015 | 22.943 | 31.921 | 54.864 | 0 | 21.946 | 9.975 |
| 2014 | 31.826 | 15.931 | 47.757 | 0 | 9.925 | 6.006 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.303.405 +34,6% față de anul precedent | 5.339.578 | Neraportat | 6 +20,0% față de anul precedent |
| 2023 | 2.454.192 -10,1% față de anul precedent | 4.259.729 | Neraportat | 5 +25,0% față de anul precedent |
| 2022 | 2.729.796 +114,1% față de anul precedent | 2.908.641 | Neraportat | 4 +100,0% față de anul precedent |
| 2021 | 1.274.857 +51,0% față de anul precedent | 1.507.858 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2020 | 844.522 +239,8% față de anul precedent | 632.709 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 248.530 +11,7% față de anul precedent | 329.563 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 222.520 +237,4% față de anul precedent | 92.134 | Neraportat | 1 |
| 2017 | 65.957 +23,0% față de anul precedent | 40.913 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 53.638 +32,1% față de anul precedent | 16.796 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 40.608 -14,3% față de anul precedent | 14.256 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 47.389 | 368 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
14 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 13.549.709 RON. Profit: 1.751.060 RON
Cifra de afaceri: 13.549.709 RON. Profit: 1.751.060 RON
- Cifra de afaceri
- 13.549.709 RON +33.47% față de anul precedent
- Profit net
- 1.751.060 RON +31.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 +20% față de anul precedent
- Datorii
- 3.303.405 RON +34.6% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 10.151.851 RON. Profit: 1.334.532 RON
Cifra de afaceri: 10.151.851 RON. Profit: 1.334.532 RON
- Cifra de afaceri
- 10.151.851 RON +12.02% față de anul precedent
- Profit net
- 1.334.532 RON -4.73% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 2.454.192 RON -10.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 9.062.367 RON. Profit: 1.400.783 RON
Cifra de afaceri: 9.062.367 RON. Profit: 1.400.783 RON
- Cifra de afaceri
- 9.062.367 RON +84.42% față de anul precedent
- Profit net
- 1.400.783 RON +60.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 2.729.796 RON +114.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.914.082 RON. Profit: 875.149 RON
Cifra de afaceri: 4.914.082 RON. Profit: 875.149 RON
- Cifra de afaceri
- 4.914.082 RON +129.93% față de anul precedent
- Profit net
- 875.149 RON +188.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 1.274.857 RON +50.96% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.137.207 RON. Profit: 303.147 RON
Cifra de afaceri: 2.137.207 RON. Profit: 303.147 RON
- Cifra de afaceri
- 2.137.207 RON +79.09% față de anul precedent
- Profit net
- 303.147 RON +31.45% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 844.522 RON +239.81% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.193.394 RON. Profit: 230.621 RON
Cifra de afaceri: 1.193.394 RON. Profit: 230.621 RON
- Cifra de afaceri
- 1.193.394 RON +114.69% față de anul precedent
- Profit net
- 230.621 RON +350.25% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 248.530 RON +11.69% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 555.861 RON. Profit: 51.221 RON
Cifra de afaceri: 555.861 RON. Profit: 51.221 RON
- Cifra de afaceri
- 555.861 RON +90.94% față de anul precedent
- Profit net
- 51.221 RON +112.39% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 222.520 RON +237.37% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 291.122 RON. Profit: 24.117 RON
Cifra de afaceri: 291.122 RON. Profit: 24.117 RON
- Cifra de afaceri
- 291.122 RON +256.26% față de anul precedent
- Profit net
- 24.117 RON +849.49% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 65.957 RON +22.97% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 81.717 RON. Profit: 2.540 RON
Cifra de afaceri: 81.717 RON. Profit: 2.540 RON
- Cifra de afaceri
- 81.717 RON -19.17% față de anul precedent
- Profit net
- 2.540 RON -81.71% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 53.638 RON +32.09% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 101.102 RON. Profit: 13.888 RON
Cifra de afaceri: 101.102 RON. Profit: 13.888 RON
- Cifra de afaceri
- 101.102 RON +296.18% față de anul precedent
- Profit net
- 13.888 RON +8166.67% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 40.608 RON -14.31% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 25.519 RON. Profit: 168 RON
Cifra de afaceri: 25.519 RON. Profit: 168 RON
- Cifra de afaceri
- 25.519 RON
- Profit net
- 168 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 47.389 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALLOY DISTRIBUTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Sat Domneşti Com. Domneşti (ILFOV)
ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Sat Domneşti Com. Domneşti (ILFOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4690, Ilfov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4690, Ilfov
Alte firme din Ilfov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ALLOY DISTRIBUTION S.R.L.?
CUI-ul ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. este 33257680.
Unde este sediul ALLOY DISTRIBUTION S.R.L.?
ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Sat Domneşti Com. Domneşti, Str. Voroneţ nr. 2, 77090, Sat Domneşti Com. Domneşti, judetul ILFOV.
Cand a fost infiintata ALLOY DISTRIBUTION S.R.L.?
ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. in 2024?
In 2024, ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 13.549.709 RON.
Cati angajati are ALLOY DISTRIBUTION S.R.L.?
ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. a raportat un numar mediu de 6 salariati in 2024.
Ce activitate are ALLOY DISTRIBUTION S.R.L.?
ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. are codul CAEN principal 4690 (Comerţ cu ridicata nespecializat).
Ce profit a inregistrat ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. in 2024?
ALLOY DISTRIBUTION S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.751.060 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.