Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 16:53
Despre TECOMTECH SRL
TECOMTECH SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2014 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, TECOMTECH SRL a raportat o cifra de afaceri de 686.369 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+79.6%). Profitul net inregistrat a fost de 597.076 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 4.258 RON in 2014 la 686.369 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 686.369 RON
- Venituri totale
- 686.439 RON
- Cheltuieli totale
- 69.182 RON
- Profit brut
- 617.257 RON
- Profit net
- 597.076 RON
- Marja profit net
- 86,99%
- Active imobilizate
- 15.856 RON
- Active circulante
- 689.156 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 638.698 RON
- Casa & conturi bănci
- 50.458 RON
- Capital propriu
- 597.556 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Turzii nr. 239A
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 31.10.2014
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 686.369 RON
- Rezultat net
- 597.076 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 686.369 RON | 382.175 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 686.439 RON | 382.175 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 69.182 RON | 74.377 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 617.257 RON | 307.798 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 597.076 RON | 303.975 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 15.856 RON | 30.391 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 689.156 RON | 358.324 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 705.012 RON | 388.715 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 638.698 RON | 247.834 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 50.458 RON | 110.490 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 107.456 RON | 84.237 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 597.556 RON | 304.478 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 84,7 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 6,41 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 84,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 686.369 +79,6% față de anul precedent | 686.439 | 69.182 | 617.257 +100,5% față de anul precedent | 597.076 +96,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 382.175 +35,2% față de anul precedent | 382.175 | 74.377 | 307.798 +24,2% față de anul precedent | 303.975 +26,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 282.731 -5,1% față de anul precedent | 282.731 | 34.816 | 247.915 -1,3% față de anul precedent | 241.248 -0,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 297.992 +5,1% față de anul precedent | 297.992 | 46.833 | 251.159 +1,4% față de anul precedent | 242.220 +1,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 283.441 +1,9% față de anul precedent | 283.441 | 35.659 | 247.782 +23,2% față de anul precedent | 239.538 +23,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 278.051 +6,5% față de anul precedent | 278.075 | 76.981 | 201.094 -11,2% față de anul precedent | 193.714 -13,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 260.996 +177,4% față de anul precedent | 261.110 | 34.564 | 226.546 +166,2% față de anul precedent | 223.168 +171,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 94.101 +116,3% față de anul precedent | 94.107 | 9.007 | 85.100 +160,7% față de anul precedent | 82.277 +162,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 43.500 -26,1% față de anul precedent | 43.532 | 10.883 | 32.649 -32,4% față de anul precedent | 31.343 -32,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 58.882 +1.282,9% față de anul precedent | 58.918 | 10.636 | 48.282 +1.713,8% față de anul precedent | 46.514 +1.735,6% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 4.258 | 4.258 | 1.596 | 2.662 | 2.534 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 15.856 | 689.156 | 705.012 | 0 | 638.698 | 50.458 |
| 2023 | 30.391 | 358.324 | 388.715 | 0 | 247.834 | 110.490 |
| 2022 | 46.248 | 328.337 | 374.585 | 0 | 297.077 | 31.260 |
| 2021 | 58.140 | 403.783 | 461.923 | 0 | 383.049 | 20.734 |
| 2020 | 73.996 | 305.996 | 379.992 | 0 | 278.962 | 27.034 |
| 2019 | 89.862 | 251.339 | 341.201 | 0 | 227.912 | 23.427 |
| 2018 | 0 | 230.096 | 230.096 | 0 | 110.180 | 119.916 |
| 2017 | 0 | 84.418 | 84.418 | 0 | 9.163 | 75.255 |
| 2016 | 0 | 33.193 | 33.193 | 0 | 0 | 33.193 |
| 2015 | 0 | 51.898 | 51.898 | 0 | 13.374 | 38.524 |
| 2014 | 0 | 3.262 | 3.262 | 0 | 0 | 3.262 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 107.456 +27,6% față de anul precedent | 597.556 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 84.237 -36,6% față de anul precedent | 304.478 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 132.857 -1,8% față de anul precedent | 241.728 | Neraportat | 1 |
| 2021 | 135.265 -3,4% față de anul precedent | 326.658 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2020 | 139.974 -4,8% față de anul precedent | 240.018 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 147.007 +2.165,8% față de anul precedent | 194.194 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 6.488 +241,3% față de anul precedent | 223.608 | Neraportat | 1 |
| 2017 | 1.901 +18,1% față de anul precedent | 82.517 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 1.610 -39,3% față de anul precedent | 31.583 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 2.650 +401,9% față de anul precedent | 49.248 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 528 | 2.734 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| MLMarius Lucian Ghita | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33752/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 686.369 RON. Profit: 597.076 RON
Cifra de afaceri: 686.369 RON. Profit: 597.076 RON
- Cifra de afaceri
- 686.369 RON +79.6% față de anul precedent
- Profit net
- 597.076 RON +96.42% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 107.456 RON +27.56% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 382.175 RON. Profit: 303.975 RON
Cifra de afaceri: 382.175 RON. Profit: 303.975 RON
- Cifra de afaceri
- 382.175 RON +35.17% față de anul precedent
- Profit net
- 303.975 RON +26% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 84.237 RON -36.6% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 282.731 RON. Profit: 241.248 RON
Cifra de afaceri: 282.731 RON. Profit: 241.248 RON
- Cifra de afaceri
- 282.731 RON -5.12% față de anul precedent
- Profit net
- 241.248 RON -0.4% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 132.857 RON -1.78% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 297.992 RON. Profit: 242.220 RON
Cifra de afaceri: 297.992 RON. Profit: 242.220 RON
- Cifra de afaceri
- 297.992 RON +5.13% față de anul precedent
- Profit net
- 242.220 RON +1.12% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 135.265 RON -3.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 283.441 RON. Profit: 239.538 RON
Cifra de afaceri: 283.441 RON. Profit: 239.538 RON
- Cifra de afaceri
- 283.441 RON +1.94% față de anul precedent
- Profit net
- 239.538 RON +23.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 139.974 RON -4.78% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 278.051 RON. Profit: 193.714 RON
Cifra de afaceri: 278.051 RON. Profit: 193.714 RON
- Cifra de afaceri
- 278.051 RON +6.53% față de anul precedent
- Profit net
- 193.714 RON -13.2% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 147.007 RON +2165.83% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 260.996 RON. Profit: 223.168 RON
Cifra de afaceri: 260.996 RON. Profit: 223.168 RON
- Cifra de afaceri
- 260.996 RON +177.36% față de anul precedent
- Profit net
- 223.168 RON +171.24% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 6.488 RON +241.29% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 94.101 RON. Profit: 82.277 RON
Cifra de afaceri: 94.101 RON. Profit: 82.277 RON
- Cifra de afaceri
- 94.101 RON +116.32% față de anul precedent
- Profit net
- 82.277 RON +162.51% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.901 RON +18.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 43.500 RON. Profit: 31.343 RON
Cifra de afaceri: 43.500 RON. Profit: 31.343 RON
- Cifra de afaceri
- 43.500 RON -26.12% față de anul precedent
- Profit net
- 31.343 RON -32.62% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.610 RON -39.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 58.882 RON. Profit: 46.514 RON
Cifra de afaceri: 58.882 RON. Profit: 46.514 RON
- Cifra de afaceri
- 58.882 RON +1282.86% față de anul precedent
- Profit net
- 46.514 RON +1735.6% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.650 RON +401.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 4.258 RON. Profit: 2.534 RON
Cifra de afaceri: 4.258 RON. Profit: 2.534 RON
- Cifra de afaceri
- 4.258 RON
- Profit net
- 2.534 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 528 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTECOMTECH SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)
TECOMTECH SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
11.092026Mentiune · Buletin 33752/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
- Companie
- TECOMTECH SRL
- CUI
- 33754051
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 11.09.2026
- Registrul Comerțului
- J12/3141/2014
- EUID
- ROONRC.J12/3141/2014
- Sediu
- Municipiul Cluj-Napoca, Jud. Cluj, Calea TURZII, Nr. 239A, Ap. 1C
- Județ
- Cluj
- Număr încheiere
- 708006
- Data încheierii
- 09.09.2026
- Număr dosar
- 3311269
- Data dosarului
- 20.08.2026
- Tribunal
- Cluj
- Registrator
- Stefanita Adrian Cristache
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Cluj
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Cluj
Alte firme din Cluj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul TECOMTECH SRL?
CUI-ul TECOMTECH SRL este 33754051.
Unde este sediul TECOMTECH SRL?
TECOMTECH SRL are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Turzii nr. 239A, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.
Cand a fost infiintata TECOMTECH SRL?
TECOMTECH SRL a fost infiintata in anul 2014 (11 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a TECOMTECH SRL in 2024?
In 2024, TECOMTECH SRL a raportat o cifra de afaceri de 686.369 RON.
Cati angajati are TECOMTECH SRL?
TECOMTECH SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are TECOMTECH SRL?
TECOMTECH SRL are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).
Ce profit a inregistrat TECOMTECH SRL in 2024?
TECOMTECH SRL a inregistrat un profit net de 597.076 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.