Tăierea și rindeluirea lemnului
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 16:51
Despre OLDS VLĂDEASA SRL
OLDS VLĂDEASA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Rogojel Com. Săcuieu, judetul CLUJ, infiintata in 2014 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Tăierea și rindeluirea lemnului" (cod CAEN 1611), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, OLDS VLĂDEASA SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.317.135 RON, in scadere fata de anul precedent (-10.5%). Profitul net inregistrat a fost de 207.336 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 10. Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 807.097 RON in 2015 la 2.317.135 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2023.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.317.135 RON
- Venituri totale
- 2.462.029 RON
- Cheltuieli totale
- 2.212.816 RON
- Profit brut
- 249.213 RON
- Profit net
- 207.336 RON
- Marja profit net
- 8,95%
- Active imobilizate
- 415.087 RON
- Active circulante
- 2.711.124 RON
- Stocuri
- 608.058 RON
- Creanțe
- 1.443.728 RON
- Casa & conturi bănci
- 659.338 RON
- Capital propriu
- 2.778.030 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CLUJ, Sat Rogojel Com. Săcuieu, G ROGOJEL nr. 193, 407496
- Cod postal
- 407496
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 12.12.2014
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2023)
- TVA la incasare
- 1 februarie 2017 - 1 martie 2019
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2015 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 2.317.135 RON
- Rezultat net
- 207.336 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.317.135 RON | 2.589.869 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.462.029 RON | 2.919.293 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 2.212.816 RON | 2.245.702 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 249.213 RON | 673.591 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 207.336 RON | 652.554 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 415.087 RON | 547.561 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 2.711.124 RON | 2.412.833 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 3.126.211 RON | 2.960.394 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 608.058 RON | 382.614 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.443.728 RON | 1.177.685 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 659.338 RON | 852.534 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 348.181 RON | 389.700 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 2.778.030 RON | 2.570.694 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 10 persoane | 10 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 6,6 %Profit net / active totale
- ROE
- 7,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 7,79 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 88,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.317.135 -10,5% față de anul precedent | 2.462.029 | 2.212.816 | 249.213 -63,0% față de anul precedent | 207.336 -68,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 2.589.869 +9,8% față de anul precedent | 2.919.293 | 2.245.702 | 673.591 +55,5% față de anul precedent | 652.554 +59,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 2.359.713 -3,5% față de anul precedent | 2.330.266 | 1.897.184 | 433.082 -54,3% față de anul precedent | 409.315 -55,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 2.445.277 +57,9% față de anul precedent | 2.571.942 | 1.623.499 | 948.443 +158,3% față de anul precedent | 923.969 +162,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 1.549.002 +18,8% față de anul precedent | 1.596.460 | 1.229.255 | 367.205 +97,6% față de anul precedent | 351.419 +103,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 1.303.996 -8,7% față de anul precedent | 1.338.696 | 1.152.852 | 185.844 -54,3% față de anul precedent | 172.597 -56,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 1.428.207 +6,2% față de anul precedent | 1.434.623 | 1.028.057 | 406.566 +128,0% față de anul precedent | 392.244 +137,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 1.345.287 -6,1% față de anul precedent | 1.343.107 | 1.164.799 | 178.308 +75,2% față de anul precedent | 164.854 +96,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 1.431.966 +77,4% față de anul precedent | 1.438.278 | 1.336.517 | 101.761 -56,5% față de anul precedent | 83.935 -57,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 807.097 | 808.332 | 574.285 | 234.047 | 196.606 | Neraportat | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 415.087 | 2.711.124 | 3.126.211 | 608.058 | 1.443.728 | 659.338 |
| 2023 | 547.561 | 2.412.833 | 2.960.394 | 382.614 | 1.177.685 | 852.534 |
| 2022 | 629.569 | 1.936.631 | 2.566.200 | 705.685 | 909.486 | 321.460 |
| 2021 | 182.197 | 2.025.252 | 2.207.449 | 732.864 | 445.632 | 846.756 |
| 2020 | 159.741 | 1.118.460 | 1.278.201 | 629.853 | 314.737 | 173.870 |
| 2019 | 96.852 | 992.923 | 1.089.775 | 280.582 | 381.472 | 330.869 |
| 2018 | 104.693 | 807.114 | 911.807 | 347.873 | 214.720 | 244.521 |
| 2017 | 129.437 | 582.992 | 712.429 | 120.598 | 311.131 | 151.263 |
| 2016 | 147.547 | 644.050 | 791.597 | 295.575 | 268.813 | 79.662 |
| 2015 | 124.715 | 265.577 | 390.292 | 51.326 | 204.470 | 9.781 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 348.181 -10,7% față de anul precedent | 2.778.030 | Neraportat | 10 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 389.700 -21,8% față de anul precedent | 2.570.694 | Neraportat | 10 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 498.060 +625,8% față de anul precedent | 2.068.140 | Neraportat | 10 +11,1% față de anul precedent |
| 2021 | 68.624 +8,3% față de anul precedent | 2.138.825 | Neraportat | 9 +12,5% față de anul precedent |
| 2020 | 63.345 -20,2% față de anul precedent | 1.214.856 | Neraportat | 8 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 79.338 +7,3% față de anul precedent | 1.010.437 | Neraportat | 8 +14,3% față de anul precedent |
| 2018 | 73.967 -72,3% față de anul precedent | 837.840 | Neraportat | 7 -22,2% față de anul precedent |
| 2017 | 266.834 -47,8% față de anul precedent | 445.595 | Neraportat | 9 +28,6% față de anul precedent |
| 2016 | 510.856 +164,0% față de anul precedent | 280.741 | Neraportat | 7 +133,3% față de anul precedent |
| 2015 | 193.486 | 196.806 | Neraportat | 3 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
14 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.317.135 RON. Profit: 207.336 RON
Cifra de afaceri: 2.317.135 RON. Profit: 207.336 RON
- Cifra de afaceri
- 2.317.135 RON -10.53% față de anul precedent
- Profit net
- 207.336 RON -68.23% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 10 0% față de anul precedent
- Datorii
- 348.181 RON -10.65% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.589.869 RON. Profit: 652.554 RON
Cifra de afaceri: 2.589.869 RON. Profit: 652.554 RON
- Cifra de afaceri
- 2.589.869 RON +9.75% față de anul precedent
- Profit net
- 652.554 RON +59.43% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 10 0% față de anul precedent
- Datorii
- 389.700 RON -21.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.359.713 RON. Profit: 409.315 RON
Cifra de afaceri: 2.359.713 RON. Profit: 409.315 RON
- Cifra de afaceri
- 2.359.713 RON -3.5% față de anul precedent
- Profit net
- 409.315 RON -55.7% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 10 +11.11% față de anul precedent
- Datorii
- 498.060 RON +625.78% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.445.277 RON. Profit: 923.969 RON
Cifra de afaceri: 2.445.277 RON. Profit: 923.969 RON
- Cifra de afaceri
- 2.445.277 RON +57.86% față de anul precedent
- Profit net
- 923.969 RON +162.93% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 9 +12.5% față de anul precedent
- Datorii
- 68.624 RON +8.33% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.549.002 RON. Profit: 351.419 RON
Cifra de afaceri: 1.549.002 RON. Profit: 351.419 RON
- Cifra de afaceri
- 1.549.002 RON +18.79% față de anul precedent
- Profit net
- 351.419 RON +103.61% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 8 0% față de anul precedent
- Datorii
- 63.345 RON -20.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.303.996 RON. Profit: 172.597 RON
Cifra de afaceri: 1.303.996 RON. Profit: 172.597 RON
- Cifra de afaceri
- 1.303.996 RON -8.7% față de anul precedent
- Profit net
- 172.597 RON -56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 8 +14.29% față de anul precedent
- Datorii
- 79.338 RON +7.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 1.428.207 RON. Profit: 392.244 RON
Cifra de afaceri: 1.428.207 RON. Profit: 392.244 RON
- Cifra de afaceri
- 1.428.207 RON +6.16% față de anul precedent
- Profit net
- 392.244 RON +137.93% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 -22.22% față de anul precedent
- Datorii
- 73.967 RON -72.28% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.345.287 RON. Profit: 164.854 RON
Cifra de afaceri: 1.345.287 RON. Profit: 164.854 RON
- Cifra de afaceri
- 1.345.287 RON -6.05% față de anul precedent
- Profit net
- 164.854 RON +96.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 9 +28.57% față de anul precedent
- Datorii
- 266.834 RON -47.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 1.431.966 RON. Profit: 83.935 RON
Cifra de afaceri: 1.431.966 RON. Profit: 83.935 RON
- Cifra de afaceri
- 1.431.966 RON +77.42% față de anul precedent
- Profit net
- 83.935 RON -57.31% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 +133.33% față de anul precedent
- Datorii
- 510.856 RON +164.03% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 807.097 RON. Profit: 196.606 RON
Cifra de afaceri: 807.097 RON. Profit: 196.606 RON
- Cifra de afaceri
- 807.097 RON
- Profit net
- 196.606 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 193.486 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataOLDS VLĂDEASA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1611 in Sat Rogojel Com. Săcuieu (CLUJ)
OLDS VLĂDEASA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1611 in Sat Rogojel Com. Săcuieu (CLUJ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 1611, Cluj
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1611, Cluj
Alte firme din Cluj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul OLDS VLĂDEASA SRL?
CUI-ul OLDS VLĂDEASA SRL este 33895026.
Unde este sediul OLDS VLĂDEASA SRL?
OLDS VLĂDEASA SRL are sediul in Romania, CLUJ, Sat Rogojel Com. Săcuieu, G ROGOJEL nr. 193, 407496, Sat Rogojel Com. Săcuieu, judetul CLUJ.
Cand a fost infiintata OLDS VLĂDEASA SRL?
OLDS VLĂDEASA SRL a fost infiintata in anul 2014 (11 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a OLDS VLĂDEASA SRL in 2024?
In 2024, OLDS VLĂDEASA SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.317.135 RON.
Cati angajati are OLDS VLĂDEASA SRL?
OLDS VLĂDEASA SRL a raportat un numar mediu de 10 salariati in 2024.
Ce activitate are OLDS VLĂDEASA SRL?
OLDS VLĂDEASA SRL are codul CAEN principal 1611 (Tăierea și rindeluirea lemnului).
Ce profit a inregistrat OLDS VLĂDEASA SRL in 2024?
OLDS VLĂDEASA SRL a inregistrat un profit net de 207.336 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.