Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 14:26
Despre CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL
CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Făgăraş, judetul BRAŞOV, infiintata in 2015 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL a raportat o cifra de afaceri de 117.343 RON, in crestere fata de anul precedent (+16.5%). Profitul net inregistrat a fost de 8.711 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 28.294 RON in 2015 la 117.343 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 117.343 RON
- Venituri totale
- 117.343 RON
- Cheltuieli totale
- 107.227 RON
- Profit brut
- 10.116 RON
- Profit net
- 8.711 RON
- Marja profit net
- 7,42%
- Active imobilizate
- 16.508 RON
- Active circulante
- 92.893 RON
- Stocuri
- 33.948 RON
- Creanțe
- 40.980 RON
- Casa & conturi bănci
- 17.965 RON
- Capital propriu
- 96.658 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Mun. Făgăraş, Str. Negoiu nr. 35A, 505200
- Cod postal
- 505200
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 05.01.2015
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2015 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 117.343 RON
- Rezultat net
- 8.711 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 117.343 RON | 100.719 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 117.343 RON | 100.719 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 107.227 RON | 77.886 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 10.116 RON | 22.833 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 8.711 RON | 21.826 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 16.508 RON | 15.910 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 92.893 RON | 80.401 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 109.401 RON | 96.311 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 33.948 RON | 30.176 RON |
| CreanțeSume de încasat | 40.980 RON | 33.047 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 17.965 RON | 17.178 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 12.743 RON | 8.364 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 96.658 RON | 87.947 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 8,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 9,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 7,29 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 88,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 117.343 +16,5% față de anul precedent | 117.343 | 107.227 | 10.116 -55,7% față de anul precedent | 8.711 -60,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 100.719 -12,6% față de anul precedent | 100.719 | 77.886 | 22.833 +105,1% față de anul precedent | 21.826 +184,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 115.170 +36,0% față de anul precedent | 115.170 | 104.035 | 11.135 -68,0% față de anul precedent | 7.680 -76,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 84.683 +180,5% față de anul precedent | 84.683 | 49.876 | 34.807 +611,2% față de anul precedent | 32.520 +704,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 30.192 -31,2% față de anul precedent | 30.192 | 25.298 | 4.894 +126,7% față de anul precedent | 4.043 +311,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 43.855 +6,0% față de anul precedent | 43.855 | 41.696 | 2.159 -87,5% față de anul precedent | 983 -93,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 41.369 +26,7% față de anul precedent | 41.369 | 24.050 | 17.319 +104,2% față de anul precedent | 16.078 +114,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 32.657 +4,1% față de anul precedent | 32.657 | 24.175 | 8.482 +720,3% față de anul precedent | 7.502 +7.966,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 31.368 +10,9% față de anul precedent | 31.368 | 30.334 | 1.034 | 93 | 0 | 0 |
| 2015 | 28.294 | 28.294 | 30.424 | 0 | 0 | Neraportat | 2.979 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 16.508 | 92.893 | 109.401 | 33.948 | 40.980 | 17.965 |
| 2023 | 15.910 | 80.401 | 96.311 | 30.176 | 33.047 | 17.178 |
| 2022 | 11.599 | 62.291 | 73.890 | 3.645 | 54.278 | 4.368 |
| 2021 | 2.745 | 67.821 | 70.566 | 31.519 | 8.188 | 28.114 |
| 2020 | 2.745 | 33.427 | 36.172 | 25.891 | 6.801 | 735 |
| 2019 | 0 | 24.281 | 24.281 | 8.081 | 6.801 | 9.399 |
| 2018 | 0 | 23.892 | 23.892 | 5.960 | 7.250 | 10.682 |
| 2017 | 816 | 8.620 | 9.436 | 2.383 | 200 | 6.037 |
| 2016 | 816 | 4.612 | 5.428 | 1.875 | 0 | 2.737 |
| 2015 | 1.224 | 3.340 | 4.564 | 2.455 | 183 | 702 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 12.743 +52,4% față de anul precedent | 96.658 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 8.364 +7,7% față de anul precedent | 87.947 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 7.769 -35,9% față de anul precedent | 66.121 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 12.125 +18,3% față de anul precedent | 58.441 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 10.251 +326,4% față de anul precedent | 25.921 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 2.404 -19,8% față de anul precedent | 21.877 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 2.997 -35,1% față de anul precedent | 20.895 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 4.620 -43,1% față de anul precedent | 4.816 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2016 | 8.114 +10,5% față de anul precedent | -2.686 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 7.343 | -2.779 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 117.343 RON. Profit: 8.711 RON
Cifra de afaceri: 117.343 RON. Profit: 8.711 RON
- Cifra de afaceri
- 117.343 RON +16.51% față de anul precedent
- Profit net
- 8.711 RON -60.09% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 12.743 RON +52.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 100.719 RON. Profit: 21.826 RON
Cifra de afaceri: 100.719 RON. Profit: 21.826 RON
- Cifra de afaceri
- 100.719 RON -12.55% față de anul precedent
- Profit net
- 21.826 RON +184.19% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 8.364 RON +7.66% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 115.170 RON. Profit: 7.680 RON
Cifra de afaceri: 115.170 RON. Profit: 7.680 RON
- Cifra de afaceri
- 115.170 RON +36% față de anul precedent
- Profit net
- 7.680 RON -76.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 7.769 RON -35.93% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 84.683 RON. Profit: 32.520 RON
Cifra de afaceri: 84.683 RON. Profit: 32.520 RON
- Cifra de afaceri
- 84.683 RON +180.48% față de anul precedent
- Profit net
- 32.520 RON +704.35% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 12.125 RON +18.28% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 30.192 RON. Profit: 4.043 RON
Cifra de afaceri: 30.192 RON. Profit: 4.043 RON
- Cifra de afaceri
- 30.192 RON -31.15% față de anul precedent
- Profit net
- 4.043 RON +311.29% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 10.251 RON +326.41% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 43.855 RON. Profit: 983 RON
Cifra de afaceri: 43.855 RON. Profit: 983 RON
- Cifra de afaceri
- 43.855 RON +6.01% față de anul precedent
- Profit net
- 983 RON -93.89% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.404 RON -19.79% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 41.369 RON. Profit: 16.078 RON
Cifra de afaceri: 41.369 RON. Profit: 16.078 RON
- Cifra de afaceri
- 41.369 RON +26.68% față de anul precedent
- Profit net
- 16.078 RON +114.32% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.997 RON -35.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 32.657 RON. Profit: 7.502 RON
Cifra de afaceri: 32.657 RON. Profit: 7.502 RON
- Cifra de afaceri
- 32.657 RON +4.11% față de anul precedent
- Profit net
- 7.502 RON +7966.67% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 4.620 RON -43.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 31.368 RON. Profit: 93 RON
Cifra de afaceri: 31.368 RON. Profit: 93 RON
- Cifra de afaceri
- 31.368 RON +10.86% față de anul precedent
- Profit net
- 93 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 8.114 RON +10.5% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 28.294 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 28.294 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 28.294 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 2.979 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 7.343 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2015ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCĂRĂBUŞU SPEDITION SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Făgăraş (BRAŞOV)
CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Făgăraş (BRAŞOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Braşov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Braşov
Alte firme din Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL?
CUI-ul CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL este 33937610.
Unde este sediul CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL?
CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Făgăraş, Str. Negoiu nr. 35A, 505200, Mun. Făgăraş, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL?
CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL a fost infiintata in anul 2015 (11 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL in 2024?
In 2024, CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL a raportat o cifra de afaceri de 117.343 RON.
Ce activitate are CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL?
CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL in 2024?
CĂRĂBUŞU SPEDITION SRL a inregistrat un profit net de 8.711 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.