Activ Plătitor TVA

APM MONTAGE LIFT SRL

CUI: 34149954
CIF: RO34149954
Reg. Com.: J2015000198044
CAEN: 4324
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 februarie 2015 · 11 ani
Distribuie:

Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 09:22

Despre APM MONTAGE LIFT SRL

APM MONTAGE LIFT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Oneşti, judetul BACĂU, infiintata in 2015 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii" (cod CAEN 4324), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, APM MONTAGE LIFT SRL a raportat o cifra de afaceri de 8.917.121 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-0.5%). Profitul net inregistrat a fost de 111.492 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 36. Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 4.059 RON in 2015 la 8.917.121 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
8.917.121 RON
Venituri totale
8.358.482 RON
Cheltuieli totale
8.225.595 RON
Profit brut
132.887 RON
Profit net
111.492 RON
Marja profit net
1,25%
Active imobilizate
604.391 RON
Active circulante
3.203.274 RON
Stocuri
591.962 RON
Creanțe
1.977.542 RON
Casa & conturi bănci
633.770 RON
Capital propriu
1.771.882 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Oneşti, Str. Mercur nr. 5, 601091

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Oneşti, Str. Mercur nr. 5, 601091
Cod poștal: 601091
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Oneşti, Str. Mercur nr. 5, 601091
Cod postal
601091
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.02.2015
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
8.917.121 RON
Rezultat net
111.492 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 8.917.121 RON 8.964.266 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 8.358.482 RON 9.411.076 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 8.225.595 RON 9.306.048 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 132.887 RON 105.028 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 111.492 RON 88.215 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 604.391 RON 760.712 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 3.203.274 RON 3.097.142 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 3.807.665 RON 3.857.854 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 591.962 RON 1.233.283 RON
CreanțeSume de încasat 1.977.542 RON 1.541.137 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 633.770 RON 322.722 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 2.035.783 RON 1.428.976 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.771.882 RON 2.428.878 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 36 persoane 37 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active3.807.665RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

53,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale3.807.665 RON
Datorii totale2.035.783 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
2,9 %Profit net / active totale
ROE
6,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,57 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
46,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 8.917.121 -0,5% față de anul precedent 8.358.482 8.225.595 132.887 +26,5% față de anul precedent 111.492 +26,4% față de anul precedent 0 0
2023 8.964.266 +16,6% față de anul precedent 9.411.076 9.306.048 105.028 -57,4% față de anul precedent 88.215 -56,6% față de anul precedent 0 0
2022 7.691.609 -7,6% față de anul precedent 8.476.137 8.229.764 246.373 -27,1% față de anul precedent 203.338 -26,9% față de anul precedent 0 0
2021 8.326.879 -20,4% față de anul precedent 8.938.802 8.600.881 337.921 -59,9% față de anul precedent 278.042 -60,3% față de anul precedent 0 0
2020 10.462.119 +27,6% față de anul precedent 10.552.783 9.710.135 842.648 +83,7% față de anul precedent 699.982 +98,5% față de anul precedent 0 0
2019 8.201.377 +80,8% față de anul precedent 7.747.215 7.288.579 458.636 +158,2% față de anul precedent 352.559 +167,4% față de anul precedent 0 0
2018 4.535.324 +26,1% față de anul precedent 5.173.784 4.996.153 177.631 -78,1% față de anul precedent 131.853 -80,3% față de anul precedent 0 0
2017 3.597.807 +145,7% față de anul precedent 3.611.031 2.800.092 810.939 +106,2% față de anul precedent 669.305 +102,6% față de anul precedent 0 0
2016 1.464.520 +35.980,8% față de anul precedent 1.469.196 1.075.905 393.291 330.442 0 0
2015 4.059 4.059 33.974 0 0 Neraportat 30.037

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 604.391 3.203.274 3.807.665 591.962 1.977.542 633.770
2023 760.712 3.097.142 3.857.854 1.233.283 1.541.137 322.722
2022 928.006 2.721.422 3.649.428 968.412 1.078.488 674.522
2021 1.314.054 2.160.925 3.474.979 350.374 1.204.420 606.131
2020 1.478.095 1.820.213 3.298.308 4.565 735.987 1.079.661
2019 1.027.195 1.165.628 2.192.823 14.970 866.853 283.805
2018 1.187.825 880.644 2.068.469 605.073 160.166 115.405
2017 661.838 772.741 1.434.579 10.398 516.791 245.552
2016 217.773 291.365 509.138 7.339 214.154 69.872
2015 579 6.039 6.618 205 5.033 801

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 2.035.783 +42,5% față de anul precedent 1.771.882 Neraportat 36 -2,7% față de anul precedent
2023 1.428.976 +9,2% față de anul precedent 2.428.878 Neraportat 37 +12,1% față de anul precedent
2022 1.308.765 -2,2% față de anul precedent 2.340.663 Neraportat 33 -17,5% față de anul precedent
2021 1.337.654 -7,0% față de anul precedent 2.137.325 Neraportat 40 -7,0% față de anul precedent
2020 1.439.025 +39,2% față de anul precedent 1.859.283 Neraportat 43 +19,4% față de anul precedent
2019 1.033.522 -18,1% față de anul precedent 1.159.301 Neraportat 36 +5,9% față de anul precedent
2018 1.261.727 +66,1% față de anul precedent 806.742 Neraportat 34 +70,0% față de anul precedent
2017 759.690 +264,3% față de anul precedent 674.889 Neraportat 20 -9,1% față de anul precedent
2016 208.533 +472,0% față de anul precedent 300.605 Neraportat 22 +340,0% față de anul precedent
2015 36.455 -29.837 Neraportat 5

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

36din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 8.917.121 RON. Profit: 111.492 RON

Cifra de afaceri: 8.917.121 RON. Profit: 111.492 RON

Cifra de afaceri
8.917.121 RON -0.53% față de anul precedent
Profit net
111.492 RON +26.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
36 -2.7% față de anul precedent
Datorii
2.035.783 RON +42.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 8.964.266 RON. Profit: 88.215 RON

Cifra de afaceri: 8.964.266 RON. Profit: 88.215 RON

Cifra de afaceri
8.964.266 RON +16.55% față de anul precedent
Profit net
88.215 RON -56.62% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
37 +12.12% față de anul precedent
Datorii
1.428.976 RON +9.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 7.691.609 RON. Profit: 203.338 RON

Cifra de afaceri: 7.691.609 RON. Profit: 203.338 RON

Cifra de afaceri
7.691.609 RON -7.63% față de anul precedent
Profit net
203.338 RON -26.87% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
33 -17.5% față de anul precedent
Datorii
1.308.765 RON -2.16% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 8.326.879 RON. Profit: 278.042 RON

Cifra de afaceri: 8.326.879 RON. Profit: 278.042 RON

Cifra de afaceri
8.326.879 RON -20.41% față de anul precedent
Profit net
278.042 RON -60.28% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
40 -6.98% față de anul precedent
Datorii
1.337.654 RON -7.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 10.462.119 RON. Profit: 699.982 RON

Cifra de afaceri: 10.462.119 RON. Profit: 699.982 RON

Cifra de afaceri
10.462.119 RON +27.57% față de anul precedent
Profit net
699.982 RON +98.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
43 +19.44% față de anul precedent
Datorii
1.439.025 RON +39.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 8.201.377 RON. Profit: 352.559 RON

Cifra de afaceri: 8.201.377 RON. Profit: 352.559 RON

Cifra de afaceri
8.201.377 RON +80.83% față de anul precedent
Profit net
352.559 RON +167.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
36 +5.88% față de anul precedent
Datorii
1.033.522 RON -18.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 4.535.324 RON. Profit: 131.853 RON

Cifra de afaceri: 4.535.324 RON. Profit: 131.853 RON

Cifra de afaceri
4.535.324 RON +26.06% față de anul precedent
Profit net
131.853 RON -80.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
34 +70% față de anul precedent
Datorii
1.261.727 RON +66.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 3.597.807 RON. Profit: 669.305 RON

Cifra de afaceri: 3.597.807 RON. Profit: 669.305 RON

Cifra de afaceri
3.597.807 RON +145.66% față de anul precedent
Profit net
669.305 RON +102.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
20 -9.09% față de anul precedent
Datorii
759.690 RON +264.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 1.464.520 RON. Profit: 330.442 RON

Cifra de afaceri: 1.464.520 RON. Profit: 330.442 RON

Cifra de afaceri
1.464.520 RON +35980.81% față de anul precedent
Profit net
330.442 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
22 +340% față de anul precedent
Datorii
208.533 RON +472.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 4.059 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.059 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.059 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
30.037 RON
Angajati
5
Datorii
36.455 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAPM MONTAGE LIFT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4324 in Mun. Oneşti (BACĂU)

APM MONTAGE LIFT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4324 in Mun. Oneşti (BACĂU)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4324, Bacău

PROFESIONAL INDUSTRY SRL
CUI: 31768700CAEN: 4324
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2013-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.432.411 RON
Profit
3.622.168 RON
Angajati
34
URBANLIFTGROUP S.R.L.
CUI: 48582655CAEN: 4324
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2023-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.275.896 RON
Profit
273.889 RON
Angajati
0
BUILDRON S.R.L.
CUI: 44155791CAEN: 4324
Activ
BACĂU, Sat Mărgineni Com. Mărgineni2021-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
952.188 RON
Profit
102.552 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4324, Bacău

PREST LIFT SERVICE S.R.L.
CUI: 39919361CAEN: 4324
Activ
BACĂU, Sat Caşin Com. Caşin2018-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.137 RON
Profit
133.160 RON
Angajati
2

Alte firme din Bacău

NADIASIG CENTER SRL
CUI: 34137623CAEN: 6622
Activ
BACĂU, Sat Ciutureşti Com. Odobeşti2015-02-23
fara e-Factura
MĂDĂLINA-CIUC SRL
CUI: 34149962CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Orş. Buhuşi2015-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.451 RON
Profit
27.722 RON
Angajati
0
AUTOMOBILE GROUP SRL
CUI: 34112394CAEN: 4781
Activ
BACĂU, Sat Nicolae Bălcescu Com. Nicolae Bălcescu2015-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.214.459 RON
Profit
229.802 RON
Angajati
2
COCHET TEXSTYLE SRL
CUI: 34176070CAEN: 4771
Activ
BACĂU, Sat Târgu Trotuş Com. Târgu Trotuş2015-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
133.532 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
THE PIG BAR SRL
CUI: 33884329CAEN: 5630
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2014-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.838 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BIOS AGROFARMA SRL
CUI: 34382029CAEN: 0125
Activ
BACĂU, Sat Lunca Asău Com. Asău2015-04-17
fara e-Factura
LORYRAM COM SRL
CUI: 31067426CAEN: 4724
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2013-01-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
157.771 RON
Profit
18.263 RON
Angajati
0
RTU IGNIFUG SRL
CUI: 36461706CAEN: 4399
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2016-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.004 RON
Profit
46.708 RON
Angajati
0
DACIA TRADIŢII S.R.L.
CUI: 50028091CAEN: 1520
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2024-04-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
151.160 RON
Profit
19.128 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul APM MONTAGE LIFT SRL?

CUI-ul APM MONTAGE LIFT SRL este 34149954.

Unde este sediul APM MONTAGE LIFT SRL?

APM MONTAGE LIFT SRL are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Oneşti, Str. Mercur nr. 5, 601091, Mun. Oneşti, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata APM MONTAGE LIFT SRL?

APM MONTAGE LIFT SRL a fost infiintata in anul 2015 (11 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a APM MONTAGE LIFT SRL in 2024?

In 2024, APM MONTAGE LIFT SRL a raportat o cifra de afaceri de 8.917.121 RON.

Cati angajati are APM MONTAGE LIFT SRL?

APM MONTAGE LIFT SRL a raportat un numar mediu de 36 salariati in 2024.

Ce activitate are APM MONTAGE LIFT SRL?

APM MONTAGE LIFT SRL are codul CAEN principal 4324 (Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii).

Ce profit a inregistrat APM MONTAGE LIFT SRL in 2024?

APM MONTAGE LIFT SRL a inregistrat un profit net de 111.492 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.