Activ e‑Factură

CLINICA EGIS SRL

CUI: 34386233
CIF: 34386233
Reg. Com.: J04/412/2015
CAEN: 8622
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 20 aprilie 2015 · 11 ani
Distribuie:

Activități de asistență medicală specializată

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 09:23

Despre CLINICA EGIS SRL

CLINICA EGIS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2015 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de asistență medicală specializată" (cod CAEN 8622), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CLINICA EGIS SRL a raportat o cifra de afaceri de 121.400 RON, in crestere fata de anul precedent (+10.5%). Profitul net inregistrat a fost de 29.640 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 260 RON in 2015 la 121.400 RON in 2024. Datoriile raportate (236.712 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
121.400 RON
Venituri totale
121.400 RON
Cheltuieli totale
88.118 RON
Profit brut
33.282 RON
Profit net
29.640 RON
Marja profit net
24,42%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
8.078 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
8.078 RON
Capital propriu
-228.634 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Erou Gheorghe Rusu nr. 4, 600036
Telefon0745024425

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Erou Gheorghe Rusu nr. 4, 600036
Cod poștal: 600036
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Erou Gheorghe Rusu nr. 4, 600036
Cod postal
600036
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 20.04.2015
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
121.400 RON
Rezultat net
29.640 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 121.400 RON 109.850 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 121.400 RON 109.850 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 88.118 RON 147.402 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 33.282 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 29.640 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 37.552 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 42.257 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 5.876 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 8.078 RON 5.175 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 8.078 RON 11.051 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 8.078 RON 5.175 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 236.712 RON 269.014 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -228.634 RON -257.963 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active8.078RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2.930,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale8.078 RON
Datorii totale236.712 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
366,9 %Profit net / active totale
ROE
-13,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,03 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-2.830,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 121.400 +10,5% față de anul precedent 121.400 88.118 33.282 29.640 0 0
2023 109.850 +18,3% față de anul precedent 109.850 147.402 0 0 37.552 42.257
2022 92.900 +20,9% față de anul precedent 92.957 127.675 0 0 34.718 37.508
2021 76.850 -1,8% față de anul precedent 76.850 141.574 0 0 64.724 66.288
2020 78.260 +22,0% față de anul precedent 78.360 120.989 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 42.629 44.285
2019 64.156 +52,1% față de anul precedent 64.156 51.055 13.101 +153,3% față de anul precedent 11.176 +186,1% față de anul precedent 0 0
2018 42.170 +186,2% față de anul precedent 42.170 36.998 5.172 3.906 0 0
2017 14.735 14.735 36.527 0 0 21.792 22.234
2016 0 -100,0% față de anul precedent 0 36.675 0 0 36.675 36.675
2015 260 260 22.966 0 0 Neraportat 22.714

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 8.078 8.078 0 0 8.078
2023 5.876 5.175 11.051 0 0 5.175
2022 93.447 169 93.616 0 0 169
2021 185.387 163 185.550 0 0 163
2020 277.327 1.354 278.681 0 0 1.354
2019 363.391 10.688 374.079 610 0 10.078
2018 102.748 1.714 104.462 610 0 1.104
2017 124.172 1.314 125.486 610 0 704
2016 145.595 1.664 147.259 622 134 908
2015 167.419 818 168.237 0 0 818

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 236.712 -12,0% față de anul precedent -228.634 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 269.014 -13,0% față de anul precedent -257.963 Neraportat 1
2022 309.322 -14,8% față de anul precedent -215.706 Neraportat 0
2021 363.065 -6,7% față de anul precedent -177.515 Neraportat 0
2020 389.308 -11,6% față de anul precedent -110.627 Neraportat 0
2019 440.421 +142,0% față de anul precedent -66.342 Neraportat 0
2018 181.980 -12,1% față de anul precedent -77.518 Neraportat 0
2017 206.910 +0,2% față de anul precedent -81.424 Neraportat 0
2016 206.448 +8,2% față de anul precedent -59.189 Neraportat 0
2015 190.751 -22.514 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

40din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

12 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
12 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 121.400 RON. Profit: 29.640 RON

Cifra de afaceri: 121.400 RON. Profit: 29.640 RON

Cifra de afaceri
121.400 RON +10.51% față de anul precedent
Profit net
29.640 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
236.712 RON -12.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 109.850 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 109.850 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
109.850 RON +18.25% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
42.257 RON
Angajati
1
Datorii
269.014 RON -13.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 92.900 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 92.900 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
92.900 RON +20.88% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
37.508 RON
Angajati
0
Datorii
309.322 RON -14.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 76.850 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 76.850 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
76.850 RON -1.8% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
66.288 RON
Angajati
0
Datorii
363.065 RON -6.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 78.260 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 78.260 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
78.260 RON +21.98% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
44.285 RON
Angajati
0
Datorii
389.308 RON -11.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 64.156 RON. Profit: 11.176 RON

Cifra de afaceri: 64.156 RON. Profit: 11.176 RON

Cifra de afaceri
64.156 RON +52.14% față de anul precedent
Profit net
11.176 RON +186.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
440.421 RON +142.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 42.170 RON. Profit: 3.906 RON

Cifra de afaceri: 42.170 RON. Profit: 3.906 RON

Cifra de afaceri
42.170 RON +186.19% față de anul precedent
Profit net
3.906 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
181.980 RON -12.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 14.735 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 14.735 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
14.735 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
22.234 RON
Angajati
0
Datorii
206.910 RON +0.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
36.675 RON
Angajati
0
Datorii
206.448 RON +8.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 260 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 260 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
260 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
22.714 RON
Angajati
0
Datorii
190.751 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCLINICA EGIS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8622 in Mun. Bacău (BACĂU)

CLINICA EGIS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8622 in Mun. Bacău (BACĂU)

12 din 12 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8622, Bacău

MIANCO MEDICA SRL
CUI: 37685388CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2017-05-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
122.603 RON
Profit
75.543 RON
Angajati
0
VIELA NEURO S.R.L.
CUI: 46858100CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Sat Prohozeşti Com. Poduri2022-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
119.771 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ABCKIDS CLINIC S.R.L.
CUI: 49706387CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2024-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.560 RON
Profit
71.602 RON
Angajati
0
VIDA MEDICA SRL
CUI: 37630439CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2017-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
118.133 RON
Profit
7.775 RON
Angajati
0
MEDMED SRL
CUI: 26120850CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2009-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.531 RON
Profit
43.215 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8622, Bacău

CMI DR. PLETEA NOEMI SRL
CUI: 34299625CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2015-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.394.276 RON
Profit
1.332.410 RON
Angajati
5
MEDICALPROF CLINIC SRL
CUI: 33893874CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2014-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.164.559 RON
Profit
558.869 RON
Angajati
8
OFTAMED IVAN SRL
CUI: 34622440CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2015-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.236.928 RON
Profit
1.116.034 RON
Angajati
1

Alte firme din Bacău

ZAFIU COM SRL
CUI: 34386241CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Sat Agăş Com. Agăş2015-04-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
282.285 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ADIGO COMPANY SRL
CUI: 34365818CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Sat Fântânele Com. Motoşeni2015-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
222.731 RON
Profit
21.859 RON
Angajati
1
TOTAL-MAT CONSULTING SRL
CUI: 34423480CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2015-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
411.361 RON
Profit
114.167 RON
Angajati
1
ADAM LUCIAN & EMA SRL
CUI: 34150037CAEN: 5630
Activ
BACĂU, Sat Bahna Com. Pârgareşti2015-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
208.700 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ALYLIV COM SRL
CUI: 34691288CAEN: 4778
Activ
BACĂU, Orş. Dărmăneşti2015-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.946 RON
Profit
29.324 RON
Angajati
1
FASHION ACCES SRL
CUI: 36640205CAEN: 4771
Activ
BACĂU, Orş. Târgu Ocna2016-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
353.943 RON
Profit
93.500 RON
Angajati
2
BEL KTN EXCAVAŢII S.R.L.
CUI: 50123930CAEN: 4312
Activ
BACĂU, Sat Pârâu Boghii Com. Pârgareşti2024-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.901 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CLINICA EGIS SRL?

CUI-ul CLINICA EGIS SRL este 34386233.

Unde este sediul CLINICA EGIS SRL?

CLINICA EGIS SRL are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Erou Gheorghe Rusu nr. 4, 600036, Mun. Bacău, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata CLINICA EGIS SRL?

CLINICA EGIS SRL a fost infiintata in anul 2015 (11 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CLINICA EGIS SRL in 2024?

In 2024, CLINICA EGIS SRL a raportat o cifra de afaceri de 121.400 RON.

Cati angajati are CLINICA EGIS SRL?

CLINICA EGIS SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CLINICA EGIS SRL?

CLINICA EGIS SRL are codul CAEN principal 8622 (Activități de asistență medicală specializată).

Ce profit a inregistrat CLINICA EGIS SRL in 2024?

CLINICA EGIS SRL a inregistrat un profit net de 29.640 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.