Activ Plătitor TVAe‑Factură

STABECH STRUCTURE SRL

CUI: 36158177
CIF: RO36158177
Reg. Com.: J2016000314191
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 iunie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 02:07

Despre STABECH STRUCTURE SRL

STABECH STRUCTURE SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Lăzarea Com. Lăzarea, judetul HARGHITA, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, STABECH STRUCTURE SRL a raportat o cifra de afaceri de 626.045 RON, in crestere fata de anul precedent (+27.3%). Profitul net inregistrat a fost de 182.006 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 89 RON in 2016 la 626.045 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
626.045 RON
Venituri totale
626.290 RON
Cheltuieli totale
430.278 RON
Profit brut
196.012 RON
Profit net
182.006 RON
Marja profit net
29,07%
Active imobilizate
76.854 RON
Active circulante
131.808 RON
Stocuri
1.611 RON
Creanțe
97.506 RON
Casa & conturi bănci
32.691 RON
Capital propriu
192.179 RON

Contact

AdresaRomania, HARGHITA, Sat Lăzarea Com. Lăzarea, LĂZAREA nr. 640, 537135
Telefon0748462268

Adresă sediu social

Romania, HARGHITA, Sat Lăzarea Com. Lăzarea, LĂZAREA nr. 640, 537135
Cod poștal: 537135
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, HARGHITA, Sat Lăzarea Com. Lăzarea, LĂZAREA nr. 640, 537135
Cod postal
537135
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.06.2016
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
626.045 RON
Rezultat net
182.006 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 626.045 RON 491.955 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 626.290 RON 491.968 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 430.278 RON 337.290 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 196.012 RON 154.678 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 182.006 RON 150.603 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 76.854 RON 38.548 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 131.808 RON 306.506 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 208.662 RON 345.054 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.611 RON 274 RON
CreanțeSume de încasat 97.506 RON 129.982 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 32.691 RON 176.250 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 35.598 RON 54.881 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 192.179 RON 290.173 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active208.662RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

17,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale208.662 RON
Datorii totale35.598 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
87,2 %Profit net / active totale
ROE
94,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,70 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
92,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 626.045 +27,3% față de anul precedent 626.290 430.278 196.012 +26,7% față de anul precedent 182.006 +20,9% față de anul precedent 0 0
2023 491.955 -11,0% față de anul precedent 491.968 337.290 154.678 -35,8% față de anul precedent 150.603 -36,2% față de anul precedent 0 0
2022 552.880 +50,7% față de anul precedent 574.156 333.259 240.897 +99,3% față de anul precedent 235.864 +101,1% față de anul precedent 0 0
2021 366.958 -20,3% față de anul precedent 401.344 280.485 120.859 -11,0% față de anul precedent 117.262 -12,0% față de anul precedent 0 0
2020 460.630 +38,7% față de anul precedent 485.329 349.606 135.723 +18,9% față de anul precedent 133.276 +20,2% față de anul precedent 0 0
2019 332.224 +51,1% față de anul precedent 387.532 273.340 114.192 +6,8% față de anul precedent 110.871 +5,9% față de anul precedent 0 0
2018 219.854 +128,3% față de anul precedent 287.024 180.147 106.877 +108,8% față de anul precedent 104.678 +108,4% față de anul precedent 0 0
2017 96.315 +108.119,1% față de anul precedent 150.589 99.407 51.182 50.219 0 0
2016 89 89 779 0 0 690 693

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 76.854 131.808 208.662 1.611 97.506 32.691
2023 38.548 306.506 345.054 274 129.982 176.250
2022 51.900 239.979 291.879 274 110.247 129.458
2021 73.010 395.368 468.378 274 61.862 333.232
2020 75.419 362.249 437.668 463 147.353 214.433
2019 120.609 150.386 270.995 4.660 15.437 130.289
2018 93.574 123.446 217.020 0 3.293 120.153
2017 152.365 95.445 247.810 303 72.245 22.897
2016 1.968 292 2.260 0 0 292

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 35.598 -35,1% față de anul precedent 192.179 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2023 54.881 +4,9% față de anul precedent 290.173 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2022 52.309 -78,7% față de anul precedent 239.570 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2021 245.264 +151,2% față de anul precedent 203.706 Neraportat 4 -20,0% față de anul precedent
2020 97.637 +606,8% față de anul precedent 312.761 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2019 13.815 +110,5% față de anul precedent 205.801 Neraportat 5 +66,7% față de anul precedent
2018 6.564 -74,2% față de anul precedent 104.930 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2017 25.408 +822,9% față de anul precedent 49.726 Neraportat 3
2016 2.753 -493 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 626.045 RON. Profit: 182.006 RON

Cifra de afaceri: 626.045 RON. Profit: 182.006 RON

Cifra de afaceri
626.045 RON +27.26% față de anul precedent
Profit net
182.006 RON +20.85% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
35.598 RON -35.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 491.955 RON. Profit: 150.603 RON

Cifra de afaceri: 491.955 RON. Profit: 150.603 RON

Cifra de afaceri
491.955 RON -11.02% față de anul precedent
Profit net
150.603 RON -36.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
54.881 RON +4.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 552.880 RON. Profit: 235.864 RON

Cifra de afaceri: 552.880 RON. Profit: 235.864 RON

Cifra de afaceri
552.880 RON +50.67% față de anul precedent
Profit net
235.864 RON +101.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
52.309 RON -78.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 366.958 RON. Profit: 117.262 RON

Cifra de afaceri: 366.958 RON. Profit: 117.262 RON

Cifra de afaceri
366.958 RON -20.34% față de anul precedent
Profit net
117.262 RON -12.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 -20% față de anul precedent
Datorii
245.264 RON +151.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 460.630 RON. Profit: 133.276 RON

Cifra de afaceri: 460.630 RON. Profit: 133.276 RON

Cifra de afaceri
460.630 RON +38.65% față de anul precedent
Profit net
133.276 RON +20.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
97.637 RON +606.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 332.224 RON. Profit: 110.871 RON

Cifra de afaceri: 332.224 RON. Profit: 110.871 RON

Cifra de afaceri
332.224 RON +51.11% față de anul precedent
Profit net
110.871 RON +5.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +66.67% față de anul precedent
Datorii
13.815 RON +110.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 219.854 RON. Profit: 104.678 RON

Cifra de afaceri: 219.854 RON. Profit: 104.678 RON

Cifra de afaceri
219.854 RON +128.27% față de anul precedent
Profit net
104.678 RON +108.44% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
6.564 RON -74.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 96.315 RON. Profit: 50.219 RON

Cifra de afaceri: 96.315 RON. Profit: 50.219 RON

Cifra de afaceri
96.315 RON +108119.1% față de anul precedent
Profit net
50.219 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
25.408 RON +822.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 89 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 89 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
89 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
693 RON
Angajati
0
Datorii
2.753 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTABECH STRUCTURE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Sat Lăzarea Com. Lăzarea (HARGHITA)

STABECH STRUCTURE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Sat Lăzarea Com. Lăzarea (HARGHITA)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Harghita

SIP PROIECT SRL
CUI: 17804980CAEN: 7112
Activ
HARGHITA, Mun. Odorheiu Secuiesc2005-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
642.440 RON
Profit
160.971 RON
Angajati
2
VEIMTECH INSTAL PROJECT SRL
CUI: 37098332CAEN: 7112
Activ
HARGHITA, Loc. Băile Homorod Orş. Vlăhiţa2017-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
601.888 RON
Profit
191.607 RON
Angajati
2
GREENGOAL SOLAR S.R.L.
CUI: 46686480CAEN: 7112
Activ
HARGHITA, Orş. Vlăhiţa2022-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
661.073 RON
Profit
47.731 RON
Angajati
3
SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 33138051CAEN: 7112
Activ
HARGHITA, Mun. Miercurea Ciuc2014-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
598.543 RON
Profit
321.465 RON
Angajati
2
MEKANOGRAF S.R.L.
CUI: 38502063CAEN: 7112
Activ
HARGHITA, Mun. Miercurea Ciuc2017-11-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
786.846 RON
Profit
24.741 RON
Angajati
9
ROBUSTEEL ENGINEERING S.R.L.
CUI: 48272050CAEN: 7112
Activ
HARGHITA, Orş. Cristuru Secuiesc2023-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
486.492 RON
Profit
138.738 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Harghita

AMBRUS BUILDING SERVICES S.R.L.
CUI: 36158185CAEN: 7112
Activ
HARGHITA, Mun. Miercurea Ciuc2016-06-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
763.906 RON
Profit
514.563 RON
Angajati
2
ALTERNATIV CALCUL SRL
CUI: 35864859CAEN: 7112
Activ
HARGHITA, Mun. Miercurea Ciuc2016-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.200 RON
Profit
19.673 RON
Angajati
1
TOPO SINUS EDM SRL
CUI: 36179013CAEN: 7112
Activ
HARGHITA, Sat Leliceni Com. Leliceni2016-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.249 RON
Profit
42.089 RON
Angajati
1

Alte firme din Harghita

STONE FLOORING SRL
CUI: 36151969CAEN: 4211
Activ
HARGHITA, Sat Cozmeni Com. Cozmeni2016-06-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
878.615 RON
Profit
304.259 RON
Angajati
6
IT MULTIELECTRONIC SERV SRL
CUI: 36122696CAEN: 9511
Activ
HARGHITA, Sat Runc Com. Sărmaş2016-05-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
157.702 RON
Profit
22.525 RON
Angajati
1
PATORE CREATIONS SRL
CUI: 35790557CAEN: 1629
Activ
HARGHITA, Sat Mugeni Com. Mugeni2016-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.205 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
GYEREKVAR SRL-D
CUI: 36545017CAEN: 8560
Activ
HARGHITA, Sat Ciumani Com. Ciumani2016-09-20
fara e-Factura
KERICAT-SERV SRL
CUI: 30097046CAEN: 4520
Activ
HARGHITA, Sat Delniţa Com. Păuleni-Ciuc2012-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.180 RON
Profit
8.164 RON
Angajati
1
NATURUSTIQ S.R.L.
CUI: 39650939CAEN: 1413
Activ
HARGHITA, Mun. Odorheiu Secuiesc2018-07-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
109.625 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul STABECH STRUCTURE SRL?

CUI-ul STABECH STRUCTURE SRL este 36158177.

Unde este sediul STABECH STRUCTURE SRL?

STABECH STRUCTURE SRL are sediul in Romania, HARGHITA, Sat Lăzarea Com. Lăzarea, LĂZAREA nr. 640, 537135, Sat Lăzarea Com. Lăzarea, judetul HARGHITA.

Cand a fost infiintata STABECH STRUCTURE SRL?

STABECH STRUCTURE SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a STABECH STRUCTURE SRL in 2024?

In 2024, STABECH STRUCTURE SRL a raportat o cifra de afaceri de 626.045 RON.

Cati angajati are STABECH STRUCTURE SRL?

STABECH STRUCTURE SRL a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are STABECH STRUCTURE SRL?

STABECH STRUCTURE SRL are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat STABECH STRUCTURE SRL in 2024?

STABECH STRUCTURE SRL a inregistrat un profit net de 182.006 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.