Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 09:39
Despre IANEXIM EXPLO WOOD SRL
IANEXIM EXPLO WOOD SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Reghin, judetul MUREŞ, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activeaza in sectorul industria prelucratoare (cod CAEN 1610). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, IANEXIM EXPLO WOOD SRL a raportat o cifra de afaceri de 803.823 RON, in crestere fata de anul precedent (+32.4%). Profitul net inregistrat a fost de 83.844 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 803.823 RON
- Venituri totale
- 960.499 RON
- Cheltuieli totale
- 861.045 RON
- Profit brut
- 99.454 RON
- Profit net
- 83.844 RON
- Marja profit net
- 10,43%
- Active imobilizate
- 46.620 RON
- Active circulante
- 534.538 RON
- Stocuri
- 12.520 RON
- Creanțe
- 514.447 RON
- Casa & conturi bănci
- 7.571 RON
- Capital propriu
- 55.244 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUREŞ, Mun. Reghin, Str. Vasile L. Pop nr. 18 H, 545300
- Cod postal
- 545300
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 08.05.2017
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Reghin
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2017 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 803.823 RON
- Rezultat net
- 83.844 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 803.823 RON | 607.240 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 960.499 RON | 629.448 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 861.045 RON | 601.228 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 99.454 RON | 28.220 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 83.844 RON | 27.145 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 46.620 RON | 57.369 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 534.538 RON | 239.171 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 581.158 RON | 296.540 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 12.520 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 514.447 RON | 238.151 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 7.571 RON | 1.020 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 511.659 RON | 294.230 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 55.244 RON | -28.600 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 14,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 151,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,04 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 9,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 803.823 +32,4% față de anul precedent | 960.499 | 861.045 | 99.454 +252,4% față de anul precedent | 83.844 +208,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 607.240 | 629.448 | 601.228 | 28.220 | 27.145 | 0 | 0 |
| 2022 | 0 | 22.208 | 31.582 | 0 | 0 | 9.374 | 9.374 |
| 2021 | 0 -100,0% față de anul precedent | 22.208 | 55.507 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 33.299 | 33.299 |
| 2020 | 16.475 -74,8% față de anul precedent | 65.241 | 54.912 | 10.329 -22,4% față de anul precedent | 10.165 -19,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 65.315 +11,7% față de anul precedent | 87.423 | 74.110 | 13.313 +236,1% față de anul precedent | 12.660 +275,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 58.497 | 84.872 | 80.911 | 3.961 | 3.376 | 0 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 3.418 | 0 | 0 | 3.418 | 3.418 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 46.620 | 534.538 | 581.158 | 12.520 | 514.447 | 7.571 |
| 2023 | 57.369 | 239.171 | 296.540 | 0 | 238.151 | 1.020 |
| 2022 | 79.577 | 128.197 | 207.774 | 0 | 128.197 | 0 |
| 2021 | 101.785 | 174.345 | 276.130 | 0 | 174.370 | -25 |
| 2020 | 123.991 | 233.943 | 357.934 | 0 | 225.277 | 8.666 |
| 2019 | 146.199 | 234.806 | 381.005 | 0 | 234.786 | 20 |
| 2018 | 168.407 | 182.621 | 351.028 | 0 | 182.492 | 129 |
| 2017 | 0 | 278 | 278 | 0 | 48 | 230 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 511.659 +73,9% față de anul precedent | 55.244 | Neraportat | 3 |
| 2023 | 294.230 +68,8% față de anul precedent | -28.600 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2022 | 174.346 -17,4% față de anul precedent | -19.690 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 211.120 -11,1% față de anul precedent | -10.315 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 237.418 +7,0% față de anul precedent | 22.983 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2019 | 221.888 +21,6% față de anul precedent | 12.818 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 182.463 +5.119,2% față de anul precedent | 158 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2017 | 3.496 | -3.218 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 803.823 RON. Profit: 83.844 RON
Cifra de afaceri: 803.823 RON. Profit: 83.844 RON
- Cifra de afaceri
- 803.823 RON +32.37% față de anul precedent
- Profit net
- 83.844 RON +208.87% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 511.659 RON +73.9% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 607.240 RON. Profit: 27.145 RON
Cifra de afaceri: 607.240 RON. Profit: 27.145 RON
- Cifra de afaceri
- 607.240 RON
- Profit net
- 27.145 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 294.230 RON +68.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 9.374 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 174.346 RON -17.42% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 33.299 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 211.120 RON -11.08% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 16.475 RON. Profit: 10.165 RON
Cifra de afaceri: 16.475 RON. Profit: 10.165 RON
- Cifra de afaceri
- 16.475 RON -74.78% față de anul precedent
- Profit net
- 10.165 RON -19.71% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 237.418 RON +7% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 65.315 RON. Profit: 12.660 RON
Cifra de afaceri: 65.315 RON. Profit: 12.660 RON
- Cifra de afaceri
- 65.315 RON +11.66% față de anul precedent
- Profit net
- 12.660 RON +275% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 221.888 RON +21.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 58.497 RON. Profit: 3.376 RON
Cifra de afaceri: 58.497 RON. Profit: 3.376 RON
- Cifra de afaceri
- 58.497 RON
- Profit net
- 3.376 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 182.463 RON +5119.19% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 3.418 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 3.496 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIANEXIM EXPLO WOOD SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1610 in Mun. Reghin (MUREŞ)
IANEXIM EXPLO WOOD SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1610 in Mun. Reghin (MUREŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 1610, Mureş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1610, Mureş
Alte firme din Mureş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
CUI-ul IANEXIM EXPLO WOOD SRL este 37524039.
Unde este sediul IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
IANEXIM EXPLO WOOD SRL are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Reghin, Str. Vasile L. Pop nr. 18 H, 545300, Mun. Reghin, judetul MUREŞ.
Cand a fost infiintata IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
IANEXIM EXPLO WOOD SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a IANEXIM EXPLO WOOD SRL in 2024?
In 2024, IANEXIM EXPLO WOOD SRL a raportat o cifra de afaceri de 803.823 RON.
Cati angajati are IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
IANEXIM EXPLO WOOD SRL a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
IANEXIM EXPLO WOOD SRL are codul CAEN principal 1610.
Ce profit a inregistrat IANEXIM EXPLO WOOD SRL in 2024?
IANEXIM EXPLO WOOD SRL a inregistrat un profit net de 83.844 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.