Activ Plătitor TVA

MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 39029479
CIF: RO39029479
Reg. Com.: J35/850/2018
CAEN: 6920
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 martie 2018 · 8 ani
Distribuie:

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 08:18

Despre MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.

MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Giroc Com. Giroc, judetul TIMIŞ, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal" (cod CAEN 6920), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 185.980 RON, in scadere fata de anul precedent (-32.3%). Profitul net inregistrat a fost de 2.101.379 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 550.359 RON in 2018 la 185.980 RON in 2024. Datoriile raportate (1.390.142 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
185.980 RON
Venituri totale
3.243.257 RON
Cheltuieli totale
1.031.077 RON
Profit brut
2.212.180 RON
Profit net
2.101.379 RON
Marja profit net
1129,90%
Active imobilizate
9.834.789 RON
Active circulante
973.903 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
41.904 RON
Casa & conturi bănci
931.999 RON
Capital propriu
9.420.166 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc, Cal. Timişoarei nr. 2, 307220
Detalii adresaCAMERA 1

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc, Cal. Timişoarei nr. 2, 307220
Cod poștal: 307220
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc, Cal. Timişoarei nr. 2, 307220
Detalii
CAMERA 1
Cod postal
307220
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton Si Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.03.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 septembrie 2018

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
185.980 RON
Rezultat net
2.101.379 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 185.980 RON 274.790 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.243.257 RON 1.722.426 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.031.077 RON 437.843 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 2.212.180 RON 1.284.583 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 2.101.379 RON 1.263.394 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 9.834.789 RON 8.341.185 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 973.903 RON 899.950 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 10.808.692 RON 9.241.135 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 41.904 RON 40.588 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 931.999 RON 859.362 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.390.142 RON 1.836.620 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 9.420.166 RON 7.423.537 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active10.808.692RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

12,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale10.808.692 RON
Datorii totale1.390.142 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
19,4 %Profit net / active totale
ROE
22,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,70 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
87,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 185.980 -32,3% față de anul precedent 3.243.257 1.031.077 2.212.180 +72,2% față de anul precedent 2.101.379 +66,3% față de anul precedent 0 0
2023 274.790 -40,4% față de anul precedent 1.722.426 437.843 1.284.583 +33,6% față de anul precedent 1.263.394 +31,9% față de anul precedent 0 0
2022 460.837 +7,5% față de anul precedent 1.343.063 381.237 961.826 -51,4% față de anul precedent 957.596 -51,5% față de anul precedent 0 0
2021 428.697 -59,3% față de anul precedent 2.117.499 139.374 1.978.125 +4,9% față de anul precedent 1.973.524 +5,7% față de anul precedent 0 0
2020 1.054.279 +71,5% față de anul precedent 1.963.245 77.686 1.885.559 +77,5% față de anul precedent 1.867.202 +77,6% față de anul precedent 0 0
2019 614.589 +11,7% față de anul precedent 1.130.191 67.911 1.062.280 +98,6% față de anul precedent 1.051.112 +102,7% față de anul precedent 0 0
2018 550.359 552.957 17.945 535.012 518.501 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 9.834.789 973.903 10.808.692 0 41.904 931.999
2023 8.341.185 899.950 9.241.135 0 40.588 859.362
2022 7.363.481 769.686 8.133.167 0 102.871 666.815
2021 5.159.719 3.172.561 8.332.280 19.920 178.768 2.973.873
2020 4.350.340 2.415.219 6.765.559 0 22.400 2.392.819
2019 4.206.530 1.073.979 5.280.509 0 1.070 1.072.909
2018 250 530.575 530.825 0 2.462 528.113

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.390.142 -24,3% față de anul precedent 9.420.166 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 1.836.620 -7,0% față de anul precedent 7.423.537 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 1.975.395 -35,2% față de anul precedent 6.160.143 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 3.046.022 -10,1% față de anul precedent 5.288.222 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 3.389.552 -8,7% față de anul precedent 3.377.015 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 3.710.696 +30.506,2% față de anul precedent 1.569.813 Neraportat 1
2018 12.124 518.701 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

30din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 185.980 RON. Profit: 2.101.379 RON

Cifra de afaceri: 185.980 RON. Profit: 2.101.379 RON

Cifra de afaceri
185.980 RON -32.32% față de anul precedent
Profit net
2.101.379 RON +66.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
1.390.142 RON -24.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 274.790 RON. Profit: 1.263.394 RON

Cifra de afaceri: 274.790 RON. Profit: 1.263.394 RON

Cifra de afaceri
274.790 RON -40.37% față de anul precedent
Profit net
1.263.394 RON +31.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
1.836.620 RON -7.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 460.837 RON. Profit: 957.596 RON

Cifra de afaceri: 460.837 RON. Profit: 957.596 RON

Cifra de afaceri
460.837 RON +7.5% față de anul precedent
Profit net
957.596 RON -51.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
1.975.395 RON -35.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 428.697 RON. Profit: 1.973.524 RON

Cifra de afaceri: 428.697 RON. Profit: 1.973.524 RON

Cifra de afaceri
428.697 RON -59.34% față de anul precedent
Profit net
1.973.524 RON +5.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.046.022 RON -10.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.054.279 RON. Profit: 1.867.202 RON

Cifra de afaceri: 1.054.279 RON. Profit: 1.867.202 RON

Cifra de afaceri
1.054.279 RON +71.54% față de anul precedent
Profit net
1.867.202 RON +77.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.389.552 RON -8.65% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 614.589 RON. Profit: 1.051.112 RON

Cifra de afaceri: 614.589 RON. Profit: 1.051.112 RON

Cifra de afaceri
614.589 RON +11.67% față de anul precedent
Profit net
1.051.112 RON +102.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.710.696 RON +30506.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 550.359 RON. Profit: 518.501 RON

Cifra de afaceri: 550.359 RON. Profit: 518.501 RON

Cifra de afaceri
550.359 RON
Profit net
518.501 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
12.124 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Sat Giroc Com. Giroc (TIMIŞ)

MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Sat Giroc Com. Giroc (TIMIŞ)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6920, Timiş

ACCOUNTING R.L.C. S.R.L.
CUI: 48846315CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Sat Moşniţa Veche Com. Moşniţa Nouă2023-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.592 RON
Profit
129.274 RON
Angajati
1
TRIOEXPERCONTA S.R.L.
CUI: 22925083CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2007-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
185.450 RON
Profit
82.592 RON
Angajati
2
VB ART CONTEXPERT SRL
CUI: 36213263CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2016-06-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
189.022 RON
Profit
119.526 RON
Angajati
1
CONTA EUGEMAR S.R.L.
CUI: 22350066CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2007-09-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
185.081 RON
Profit
69.538 RON
Angajati
1
R & D CONT EXPERT SRL
CUI: 21994913CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2007-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
194.500 RON
Profit
97.928 RON
Angajati
1
AHAVA CONTA SRL
CUI: 38061960CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz2017-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
181.900 RON
Profit
73.333 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6920, Timiş

CONTA BANAT MUZIC S.R.L.
CUI: 38990061CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Sat Parţa Com. Parţa2018-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.810 RON
Profit
26.809 RON
Angajati
0
SCI PLUS ACCOUNTANCY S.R.L.
CUI: 39103451CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2018-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.734 RON
Profit
32.094 RON
Angajati
1
HYDRA CONSULTING S.R.L.
CUI: 38905295CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2018-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.300 RON
Profit
12.620 RON
Angajati
0
CONTALIDIS PAPERS S.R.L.
CUI: 39121822CAEN: 6920
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2018-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
434.913 RON
Profit
235.845 RON
Angajati
1

Alte firme din Timiş

ICROP GRAIN S.R.L.
CUI: 39023336CAEN: 0124
Activ
TIMIŞ, Sat Becicherecu Mic Com. Becicherecu Mic2018-03-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
201.952 RON
Profit
93.508 RON
Angajati
0
DR VLAD DOBOSAN S.R.L.
CUI: 39029495CAEN: 8622
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2018-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
227.940 RON
Profit
67.127 RON
Angajati
1
ABC PAUL & SOFI S.R.L.
CUI: 39014982CAEN: 4711
Activ
TIMIŞ, Sat Remetea-Lunca Com. Mănăştiur2018-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.897 RON
Profit
31.535 RON
Angajati
1
MONA GOLD HAIR S.R.L.
CUI: 38951615CAEN: 9621
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2018-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
109.551 RON
Profit
2.932 RON
Angajati
1
D.K.M BRADIGRUP S.R.L.
CUI: 39111187CAEN: 4321
Activ
TIMIŞ, Sat Bulgarus Com. Lenauheim2018-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.623 RON
Profit
31.110 RON
Angajati
1
VALLVERDE CONSULTING SRL
CUI: 38190700CAEN: 0111
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2017-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.900 RON
Profit
5.678 RON
Angajati
0
SONRISA PRODENT S.R.L.
CUI: 39734703CAEN: 3250
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2018-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
93.287 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
VIVA FACILITIES SRL
CUI: 27630504CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2010-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.410.130 RON
Profit
807.965 RON
Angajati
12
DAY VALUE S.R.L.
CUI: 45560555CAEN: 7311
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.105 RON
Profit
76.305 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.?

CUI-ul MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. este 39029479.

Unde este sediul MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.?

MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc, Cal. Timişoarei nr. 2, 307220, Sat Giroc Com. Giroc, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.?

MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

In 2024, MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 185.980 RON.

Ce activitate are MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.?

MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. are codul CAEN principal 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal).

Ce profit a inregistrat MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 2.101.379 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.