Activități de consultanță în afaceri și management
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 04:00
Despre SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L.
SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Petreşti Com. Vânători, judetul VRANCEA, infiintata in 2018 (8 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de consultanță în afaceri și management" (cod CAEN 7020), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de -287.296 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-153.3%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 299.278 RON in 2018 la -287.296 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- -287.296 RON
- Venituri totale
- -231.008 RON
- Cheltuieli totale
- 277.613 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 141.331 RON
- Active circulante
- 7.814.330 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 7.748.100 RON
- Casa & conturi bănci
- 66.230 RON
- Capital propriu
- 5.983.692 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, VRANCEA, Sat Petreşti Com. Vânători, Str CUZA VODĂ nr. 56, 627401
- Cod postal
- 627401
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 14.08.2018
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 mai 2019
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2018 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- -287.296 RON
- Rezultat net
- -509.049 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | -287.296 RON | 538.500 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | -231.008 RON | 1.601.425 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 277.613 RON | 365.649 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 1.235.776 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 1.223.545 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 508.621 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 509.049 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 141.331 RON | 10.770 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 7.814.330 RON | 8.998.098 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 7.955.661 RON | 9.008.868 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | -1.461 RON |
| CreanțeSume de încasat | 7.748.100 RON | 8.902.749 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 66.230 RON | 96.810 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.971.969 RON | 2.083.519 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 5.983.692 RON | 6.925.349 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,96 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 75,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | -287.296 -153,4% față de anul precedent | -231.008 | 277.613 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 508.621 | 509.049 |
| 2023 | 538.500 -22,8% față de anul precedent | 1.601.425 | 365.649 | 1.235.776 +588,5% față de anul precedent | 1.223.545 +602,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 697.661 -75,0% față de anul precedent | 786.343 | 606.854 | 179.489 -93,1% față de anul precedent | 174.262 -93,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 2.792.211 +40,4% față de anul precedent | 2.925.804 | 341.956 | 2.583.848 +45,3% față de anul precedent | 2.565.076 +45,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 1.989.390 -26,2% față de anul precedent | 1.990.023 | 211.375 | 1.778.648 -18,7% față de anul precedent | 1.760.677 -18,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 2.696.025 +800,8% față de anul precedent | 2.722.157 | 533.454 | 2.188.703 +705,8% față de anul precedent | 2.148.031 +717,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 299.278 | 299.278 | 27.671 | 271.607 | 262.629 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 141.331 | 7.814.330 | 7.955.661 | 0 | 7.748.100 | 66.230 |
| 2023 | 10.770 | 8.998.098 | 9.008.868 | -1.461 | 8.902.749 | 96.810 |
| 2022 | 21.104 | 8.124.507 | 8.145.611 | -3.880 | 8.113.142 | 15.245 |
| 2021 | 69.602 | 7.614.836 | 7.684.438 | 18.510 | 7.570.209 | 26.117 |
| 2020 | 63.842 | 4.660.991 | 4.724.833 | 3.673 | 4.654.125 | 3.193 |
| 2019 | 91.264 | 2.598.027 | 2.689.291 | 4.772 | 2.562.519 | 30.736 |
| 2018 | 56.277 | 280.656 | 336.933 | 2.820 | 274.083 | 3.753 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.971.969 -5,4% față de anul precedent | 5.983.692 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 2.083.519 +29,7% față de anul precedent | 6.925.349 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 1.606.852 +21,7% față de anul precedent | 6.538.759 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 1.319.941 +67,1% față de anul precedent | 6.364.497 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 790.140 +69,4% față de anul precedent | 3.934.693 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 466.327 +529,3% față de anul precedent | 2.222.964 | Neraportat | 1 |
| 2018 | 74.104 | 262.829 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| SLStefan-Bogdan Lucan | împuternicit | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2018 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 24163/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: -287.296 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: -287.296 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- -287.296 RON -153.35% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 509.049 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.971.969 RON -5.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 538.500 RON. Profit: 1.223.545 RON
Cifra de afaceri: 538.500 RON. Profit: 1.223.545 RON
- Cifra de afaceri
- 538.500 RON -22.81% față de anul precedent
- Profit net
- 1.223.545 RON +602.13% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.083.519 RON +29.66% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 697.661 RON. Profit: 174.262 RON
Cifra de afaceri: 697.661 RON. Profit: 174.262 RON
- Cifra de afaceri
- 697.661 RON -75.01% față de anul precedent
- Profit net
- 174.262 RON -93.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.606.852 RON +21.74% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.792.211 RON. Profit: 2.565.076 RON
Cifra de afaceri: 2.792.211 RON. Profit: 2.565.076 RON
- Cifra de afaceri
- 2.792.211 RON +40.36% față de anul precedent
- Profit net
- 2.565.076 RON +45.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.319.941 RON +67.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.989.390 RON. Profit: 1.760.677 RON
Cifra de afaceri: 1.989.390 RON. Profit: 1.760.677 RON
- Cifra de afaceri
- 1.989.390 RON -26.21% față de anul precedent
- Profit net
- 1.760.677 RON -18.03% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 790.140 RON +69.44% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 2.696.025 RON. Profit: 2.148.031 RON
Cifra de afaceri: 2.696.025 RON. Profit: 2.148.031 RON
- Cifra de afaceri
- 2.696.025 RON +800.84% față de anul precedent
- Profit net
- 2.148.031 RON +717.9% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 466.327 RON +529.29% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2018 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 299.278 RON. Profit: 262.629 RON
Cifra de afaceri: 299.278 RON. Profit: 262.629 RON
- Cifra de afaceri
- 299.278 RON
- Profit net
- 262.629 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 74.104 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2018ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Sat Petreşti Com. Vânători (VRANCEA)
SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Sat Petreşti Com. Vânători (VRANCEA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
26.062026Mentiune · Buletin 24163/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L.
- CUI
- 39753004
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 26.06.2026
- Registrul Comerțului
- J39/634/2018
- EUID
- ROONRC.J39/634/2018
- Sediu
- Sat Petreşti, Comuna Vânători, Jud. Vrancea, Strada CUZA VODĂ, Nr. 56
- Județ
- Vrancea
- Număr încheiere
- 508371
- Data încheierii
- 24.06.2026
- Număr dosar
- 2458351
- Data dosarului
- 18.06.2026
- Tribunal
- Vrancea
- Registrator
- Nicoleta Teodorescu
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 2458351 din 18.06.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7020, Vrancea
Alte firme din Vrancea
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L.?
CUI-ul SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. este 39753004.
Unde este sediul SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L.?
SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. are sediul in Romania, VRANCEA, Sat Petreşti Com. Vânători, Str CUZA VODĂ nr. 56, 627401, Sat Petreşti Com. Vânători, judetul VRANCEA.
Cand a fost infiintata SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L.?
SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (8 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. in 2024?
In 2024, SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de -287.296 RON.
Cati angajati are SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L.?
SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L.?
SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. are codul CAEN principal 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management).
Ce profit a inregistrat SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. in 2024?
SOS TAMPONĂRI RCA S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 509.049 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.