Activ Plătitor TVA

DESIGN SUITE S.R.L.

CUI: 40191503
CIF: RO40191503
Reg. Com.: J2018016756404
CAEN: 7413
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 noiembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Activități de design de interior

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:18

Despre DESIGN SUITE S.R.L.

DESIGN SUITE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de design de interior" (cod CAEN 7413), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DESIGN SUITE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 313.210 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+1.4%). Profitul net inregistrat a fost de 211.846 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
313.210 RON
Venituri totale
313.223 RON
Cheltuieli totale
97.124 RON
Profit brut
216.099 RON
Profit net
211.846 RON
Marja profit net
67,64%
Active imobilizate
14.071 RON
Active circulante
267.694 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
266.043 RON
Casa & conturi bănci
1.651 RON
Capital propriu
222.100 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str OCTAVIAN GOGA nr. 26
Detalii adresaPARTER

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str OCTAVIAN GOGA nr. 26
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str OCTAVIAN GOGA nr. 26
Detalii
PARTER
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.11.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
24 iulie 2024

Stare inactivitate

Data inactivare
4 iunie 2024
Data reactivare
12 iulie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
313.210 RON
Rezultat net
211.846 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 313.210 RON 308.854 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 313.223 RON 309.949 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 97.124 RON 54.559 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 216.099 RON 255.390 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 211.846 RON 252.364 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 14.071 RON 19.174 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 267.694 RON 241.340 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 281.765 RON 260.514 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 266.043 RON 231.941 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.651 RON 9.399 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 59.665 RON 7.910 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 222.100 RON 252.604 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active281.765RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

21,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale281.765 RON
Datorii totale59.665 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
75,2 %Profit net / active totale
ROE
95,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,49 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
78,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 313.210 +1,4% față de anul precedent 313.223 97.124 216.099 -15,4% față de anul precedent 211.846 -16,1% față de anul precedent 0 0
2023 308.854 +95,3% față de anul precedent 309.949 54.559 255.390 +74,5% față de anul precedent 252.364 +77,5% față de anul precedent 0 0
2022 158.110 -42,8% față de anul precedent 159.573 13.181 146.392 -44,8% față de anul precedent 142.203 -44,8% față de anul precedent 0 0
2021 276.529 +36,0% față de anul precedent 277.204 12.183 265.021 +53,6% față de anul precedent 257.712 +54,8% față de anul precedent 0 0
2020 203.352 +57,9% față de anul precedent 203.689 31.117 172.572 +49,4% față de anul precedent 166.472 +49,1% față de anul precedent 0 0
2019 128.782 128.984 13.465 115.519 111.655 0 0
2018 0 0 1.246 0 0 1.246 1.246

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 14.071 267.694 281.765 0 266.043 1.651
2023 19.174 241.340 260.514 0 231.941 9.399
2022 946 190.973 191.919 0 182.562 8.411
2021 1.895 539.301 541.196 0 516.796 22.505
2020 2.459 283.448 285.907 0 279.776 3.672
2019 0 115.086 115.086 0 96.548 18.538
2018 0 954 954 0 0 954

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 59.665 +654,3% față de anul precedent 222.100 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 7.910 -84,0% față de anul precedent 252.604 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 49.476 +672,8% față de anul precedent 142.443 Neraportat 1
2021 6.402 -27,5% față de anul precedent 534.794 Neraportat 0
2020 8.825 +97,1% față de anul precedent 277.082 Neraportat 0
2019 4.477 +123,9% față de anul precedent 110.609 Neraportat 0
2018 2.000 -1.046 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 4 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 313.210 RON. Profit: 211.846 RON

Cifra de afaceri: 313.210 RON. Profit: 211.846 RON

Cifra de afaceri
313.210 RON +1.41% față de anul precedent
Profit net
211.846 RON -16.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
59.665 RON +654.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 308.854 RON. Profit: 252.364 RON

Cifra de afaceri: 308.854 RON. Profit: 252.364 RON

Cifra de afaceri
308.854 RON +95.34% față de anul precedent
Profit net
252.364 RON +77.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
7.910 RON -84.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 158.110 RON. Profit: 142.203 RON

Cifra de afaceri: 158.110 RON. Profit: 142.203 RON

Cifra de afaceri
158.110 RON -42.82% față de anul precedent
Profit net
142.203 RON -44.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
49.476 RON +672.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 276.529 RON. Profit: 257.712 RON

Cifra de afaceri: 276.529 RON. Profit: 257.712 RON

Cifra de afaceri
276.529 RON +35.99% față de anul precedent
Profit net
257.712 RON +54.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
6.402 RON -27.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 203.352 RON. Profit: 166.472 RON

Cifra de afaceri: 203.352 RON. Profit: 166.472 RON

Cifra de afaceri
203.352 RON +57.9% față de anul precedent
Profit net
166.472 RON +49.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
8.825 RON +97.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 128.782 RON. Profit: 111.655 RON

Cifra de afaceri: 128.782 RON. Profit: 111.655 RON

Cifra de afaceri
128.782 RON
Profit net
111.655 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.477 RON +123.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.246 RON
Angajati
0
Datorii
2.000 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDESIGN SUITE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7413 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

DESIGN SUITE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7413 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7413, Municipiul Bucureşti

VALLUX INTERIORS SRL
CUI: 34265754CAEN: 7413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2015-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
333.583 RON
Profit
18.814 RON
Angajati
1
JOIA INTERIORS S.R.L.
CUI: 43559830CAEN: 7413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.950 RON
Profit
216.838 RON
Angajati
1
MDK2STUDIO DESIGN S.R.L.
CUI: 35683674CAEN: 7413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2016-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
374.839 RON
Profit
16.827 RON
Angajati
4
ARTIZONE UNA BOUTIQUE SRL
CUI: 37671994CAEN: 7413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-05-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.332 RON
Profit
106.421 RON
Angajati
1
OBLIQ ART S.R.L.
CUI: 41653848CAEN: 7413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-09-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
722.307 RON
Profit
101.090 RON
Angajati
2
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2020-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
287.472 RON
Profit
105.574 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7413, Municipiul Bucureşti

DIGITAL TWIN LEAD S.R.L.
CUI: 40102484CAEN: 7413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.866 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ZIG SPACE S.R.L.
CUI: 40341392CAEN: 7413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2018-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.604 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ARTHITECTURE LIFESTYLE S.R.L.
CUI: 40042846CAEN: 7413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2018-10-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.978 RON
Profit
43.376 RON
Angajati
1
NEXT INTERIOR S.R.L.
CUI: 40509152CAEN: 7413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
177.438 RON
Profit
50.856 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

PIPER STUDIO S.R.L.
CUI: 40191490CAEN: 4647
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-11-21
fara e-Factura
COOL UNIT EXPERT S.R.L.
CUI: 40191511CAEN: 9531
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
41.946.846 RON
Profit
2.841.924 RON
Angajati
22
FINE TASTE STUDIO S.R.L.
CUI: 40190257CAEN: 5611
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.516.478 RON
Profit
408.258 RON
Angajati
8
ALBERT`S ASSET MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 40194771CAEN: 8121
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2018-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
391.543 RON
Profit
312.275 RON
Angajati
1
EASY ROUTE SPEDITION S.R.L.
CUI: 40174774CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2018-11-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
129.470 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ORINOCOVEN FOOD S.R.L.
CUI: 40217620CAEN: 1084
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2018-11-27
fara e-Factura
LETRIS ALFA CONSULTING S.R.L.
CUI: 39984181CAEN: 6220
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2018-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.769.779 RON
Profit
400.461 RON
Angajati
2
MBOV MEDIA S.R.L.
CUI: 40421238CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2019-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.200 RON
Profit
27.996 RON
Angajati
0
SATORI STUDIO SRL
CUI: 38138494CAEN: 7420
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2017-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.816 RON
Profit
17.379 RON
Angajati
0
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
72.594 RON
Profit
2.160 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DESIGN SUITE S.R.L.?

CUI-ul DESIGN SUITE S.R.L. este 40191503.

Unde este sediul DESIGN SUITE S.R.L.?

DESIGN SUITE S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str OCTAVIAN GOGA nr. 26, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata DESIGN SUITE S.R.L.?

DESIGN SUITE S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DESIGN SUITE S.R.L. in 2024?

In 2024, DESIGN SUITE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 313.210 RON.

Cati angajati are DESIGN SUITE S.R.L.?

DESIGN SUITE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are DESIGN SUITE S.R.L.?

DESIGN SUITE S.R.L. are codul CAEN principal 7413 (Activități de design de interior).

Ce profit a inregistrat DESIGN SUITE S.R.L. in 2024?

DESIGN SUITE S.R.L. a inregistrat un profit net de 211.846 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.