Activ Plătitor TVAe‑Factură

GATECROSS ENGINEERING S.R.L.

CUI: 40264478
CIF: RO40264478
Reg. Com.: J09/881/2018
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 decembrie 2018 · 7 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:41

Despre GATECROSS ENGINEERING S.R.L.

GATECROSS ENGINEERING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Brăila, judetul BRĂILA, infiintata in 2018 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GATECROSS ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 406.301 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+88.3%). Profitul net inregistrat a fost de 263.257 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
406.301 RON
Venituri totale
406.301 RON
Cheltuieli totale
136.095 RON
Profit brut
270.206 RON
Profit net
263.257 RON
Marja profit net
64,79%
Active imobilizate
9.770 RON
Active circulante
459.964 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
159.785 RON
Casa & conturi bănci
300.179 RON
Capital propriu
416.816 RON

Contact

AdresaRomania, BRĂILA, Mun. Brăila, Şos. Buzăului nr. 22, 810322
Detalii adresacamera 1

Adresă sediu social

Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Şos. Buzăului nr. 22, 810322
Cod poștal: 810322
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Şos. Buzăului nr. 22, 810322
Detalii
camera 1
Cod postal
810322
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.12.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)
TVA la incasare
1 aprilie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
406.301 RON
Rezultat net
263.257 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 406.301 RON 215.811 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 406.301 RON 218.441 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 136.095 RON 150.818 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 270.206 RON 67.623 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 263.257 RON 65.766 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 9.770 RON 13.914 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 459.964 RON 201.439 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 469.734 RON 215.353 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 159.785 RON 150.898 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 300.179 RON 50.541 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 52.918 RON 18.314 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 416.816 RON 197.039 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active469.734RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

11,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale469.734 RON
Datorii totale52.918 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
56,0 %Profit net / active totale
ROE
63,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
8,69 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
88,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 406.301 +88,3% față de anul precedent 406.301 136.095 270.206 +299,6% față de anul precedent 263.257 +300,3% față de anul precedent 0 0
2023 215.811 +3,1% față de anul precedent 218.441 150.818 67.623 -4,8% față de anul precedent 65.766 -4,7% față de anul precedent 0 0
2022 209.375 +8,6% față de anul precedent 209.375 138.367 71.008 +418,7% față de anul precedent 69.019 +484,9% față de anul precedent 0 0
2021 192.817 +0,7% față de anul precedent 192.817 179.128 13.689 -80,3% față de anul precedent 11.800 -82,6% față de anul precedent 0 0
2020 191.424 +2,6% față de anul precedent 191.424 121.894 69.530 -38,7% față de anul precedent 67.714 -39,3% față de anul precedent 0 0
2019 186.555 186.555 73.079 113.476 111.611 0 0
2018 0 0 2.073 0 0 2.073 2.073

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 9.770 459.964 469.734 0 159.785 300.179
2023 13.914 201.439 215.353 0 150.898 50.541
2022 35.046 146.738 181.784 0 98.199 48.539
2021 60.295 116.934 177.229 5.521 110.254 1.159
2020 73.536 115.009 188.545 1.546 75.456 38.007
2019 0 130.923 130.923 0 47.854 83.069
2018 164 905 1.069 0 0 905

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 52.918 +189,0% față de anul precedent 416.816 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 18.314 -44,2% față de anul precedent 197.039 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 32.835 -15,5% față de anul precedent 153.012 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 38.844 -27,0% față de anul precedent 147.148 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2020 53.196 +151,1% față de anul precedent 135.349 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2019 21.185 +620,1% față de anul precedent 109.738 Neraportat 2
2018 2.942 -1.873 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2018 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2018 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 406.301 RON. Profit: 263.257 RON

Cifra de afaceri: 406.301 RON. Profit: 263.257 RON

Cifra de afaceri
406.301 RON +88.27% față de anul precedent
Profit net
263.257 RON +300.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
52.918 RON +188.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 215.811 RON. Profit: 65.766 RON

Cifra de afaceri: 215.811 RON. Profit: 65.766 RON

Cifra de afaceri
215.811 RON +3.07% față de anul precedent
Profit net
65.766 RON -4.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
18.314 RON -44.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 209.375 RON. Profit: 69.019 RON

Cifra de afaceri: 209.375 RON. Profit: 69.019 RON

Cifra de afaceri
209.375 RON +8.59% față de anul precedent
Profit net
69.019 RON +484.91% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
32.835 RON -15.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 192.817 RON. Profit: 11.800 RON

Cifra de afaceri: 192.817 RON. Profit: 11.800 RON

Cifra de afaceri
192.817 RON +0.73% față de anul precedent
Profit net
11.800 RON -82.57% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
38.844 RON -26.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 191.424 RON. Profit: 67.714 RON

Cifra de afaceri: 191.424 RON. Profit: 67.714 RON

Cifra de afaceri
191.424 RON +2.61% față de anul precedent
Profit net
67.714 RON -39.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
53.196 RON +151.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 186.555 RON. Profit: 111.611 RON

Cifra de afaceri: 186.555 RON. Profit: 111.611 RON

Cifra de afaceri
186.555 RON
Profit net
111.611 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
21.185 RON +620.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.073 RON
Angajati
0
Datorii
2.942 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGATECROSS ENGINEERING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Brăila (BRĂILA)

GATECROSS ENGINEERING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Brăila (BRĂILA)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Brăila

NAVPROIECT SRL
CUI: 16496130CAEN: 7112
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2004-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
404.561 RON
Profit
261.108 RON
Angajati
1
AMC GEOZONE MES S.R.L.
CUI: 40794784CAEN: 7112
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2019-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
427.450 RON
Profit
226.123 RON
Angajati
1
IEDIDIA SRL
CUI: 24141856CAEN: 7112
Activ
BRĂILA, Sat Cazasu Com. Cazasu2008-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
400.944 RON
Profit
16.280 RON
Angajati
4
GULVALRED CONSULT SRL
CUI: 29064789CAEN: 7112
Activ
BRĂILA, Sat Cazasu Com. Cazasu2011-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
699.650 RON
Profit
327.561 RON
Angajati
1
AVELON PROD SERV SRL
CUI: 7326544CAEN: 7112
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila1995-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
282.407 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Brăila

MECHANIC-SHIP-DESIGN S.R.L.
CUI: 40774477CAEN: 7112
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2019-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.352 RON
Profit
36.266 RON
Angajati
1
ROMFASTREPAIR S.R.L.
CUI: 38950555CAEN: 7112
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2018-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
161.500 RON
Profit
113.664 RON
Angajati
0

Alte firme din Brăila

AKAGET STYLE S.R.L.
CUI: 40264486CAEN: 4779
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2018-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
231.286 RON
Profit
51.922 RON
Angajati
0
BYGVENDAN TRANS S.R.L.
CUI: 40251338CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Sat Mărtăceşti Com. Siliştea2018-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.260.131 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
ARDENTAUBEN S.R.L.
CUI: 39956351CAEN: 4776
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2018-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
181.623 RON
Profit
22.495 RON
Angajati
0
GHERUMG CONS S.R.L.
CUI: 40549483CAEN: 4120
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2019-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.575 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TOP STORE SRL
CUI: 36520713CAEN: 4712
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2016-09-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.183.802 RON
Profit
0 RON
Angajati
7
GALPORT CLEAN S.R.L.
CUI: 43464152CAEN: 8122
Activ
BRĂILA, Sat Chiscani Com. Chiscani2020-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
275.804 RON
Profit
59.718 RON
Angajati
6

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GATECROSS ENGINEERING S.R.L.?

CUI-ul GATECROSS ENGINEERING S.R.L. este 40264478.

Unde este sediul GATECROSS ENGINEERING S.R.L.?

GATECROSS ENGINEERING S.R.L. are sediul in Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Şos. Buzăului nr. 22, 810322, Mun. Brăila, judetul BRĂILA.

Cand a fost infiintata GATECROSS ENGINEERING S.R.L.?

GATECROSS ENGINEERING S.R.L. a fost infiintata in anul 2018 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GATECROSS ENGINEERING S.R.L. in 2024?

In 2024, GATECROSS ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 406.301 RON.

Cati angajati are GATECROSS ENGINEERING S.R.L.?

GATECROSS ENGINEERING S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are GATECROSS ENGINEERING S.R.L.?

GATECROSS ENGINEERING S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat GATECROSS ENGINEERING S.R.L. in 2024?

GATECROSS ENGINEERING S.R.L. a inregistrat un profit net de 263.257 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.