Activ Plătitor TVAe‑Factură

IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 40544583
CIF: RO40544583
Reg. Com.: J40/1167/2019
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 februarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 09:10

Despre IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.

IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 6 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 246.110 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-3.1%). Profitul net inregistrat a fost de 93.997 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 156.354 RON in 2019 la 246.110 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
246.110 RON
Venituri totale
246.110 RON
Cheltuieli totale
149.701 RON
Profit brut
96.409 RON
Profit net
93.997 RON
Marja profit net
38,19%
Active imobilizate
51.032 RON
Active circulante
75.020 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
15.213 RON
Casa & conturi bănci
59.807 RON
Capital propriu
94.237 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Bld. Timişoara nr. 29, 61308

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Bld. Timişoara nr. 29, 61308
Cod poștal: 61308
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Bld. Timişoara nr. 29, 61308
Cod postal
61308
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.02.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
246.110 RON
Rezultat net
93.997 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 246.110 RON 254.101 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 246.110 RON 261.738 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 149.701 RON 130.814 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 96.409 RON 130.924 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 93.997 RON 128.358 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 51.032 RON 74.110 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 75.020 RON 99.982 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 126.052 RON 174.092 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 15.213 RON 40.213 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 59.807 RON 59.769 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 31.815 RON 45.494 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 94.237 RON 128.598 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active126.052RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

25,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale126.052 RON
Datorii totale31.815 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
74,6 %Profit net / active totale
ROE
99,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,36 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
74,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 246.110 -3,1% față de anul precedent 246.110 149.701 96.409 -26,4% față de anul precedent 93.997 -26,8% față de anul precedent 0 0
2023 254.101 +25,0% față de anul precedent 261.738 130.814 130.924 +64,1% față de anul precedent 128.358 +65,0% față de anul precedent 0 0
2022 203.352 -7,5% față de anul precedent 203.352 123.548 79.804 -23,5% față de anul precedent 77.811 -24,0% față de anul precedent 0 0
2021 219.848 +13,4% față de anul precedent 219.848 115.576 104.272 -26,4% față de anul precedent 102.338 -26,8% față de anul precedent 0 0
2020 193.909 +24,0% față de anul precedent 193.909 52.266 141.643 +29,2% față de anul precedent 139.877 +29,5% față de anul precedent 0 0
2019 156.354 156.354 46.740 109.614 108.050 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 51.032 75.020 126.052 0 15.213 59.807
2023 74.110 99.982 174.092 0 40.213 59.769
2022 105.099 51.912 157.011 0 213 51.699
2021 124.490 217.077 341.567 0 213 216.864
2020 1.478 143.721 145.199 0 401 143.320
2019 2.639 109.785 112.424 0 26.520 83.265

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 31.815 -30,1% față de anul precedent 94.237 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 45.494 -42,4% față de anul precedent 128.598 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 78.960 -20,4% față de anul precedent 78.051 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 99.152 +1.835,8% față de anul precedent 242.415 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 5.122 +22,7% față de anul precedent 140.077 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 4.174 108.250 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 246.110 RON. Profit: 93.997 RON

Cifra de afaceri: 246.110 RON. Profit: 93.997 RON

Cifra de afaceri
246.110 RON -3.14% față de anul precedent
Profit net
93.997 RON -26.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
31.815 RON -30.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 254.101 RON. Profit: 128.358 RON

Cifra de afaceri: 254.101 RON. Profit: 128.358 RON

Cifra de afaceri
254.101 RON +24.96% față de anul precedent
Profit net
128.358 RON +64.96% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
45.494 RON -42.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 203.352 RON. Profit: 77.811 RON

Cifra de afaceri: 203.352 RON. Profit: 77.811 RON

Cifra de afaceri
203.352 RON -7.5% față de anul precedent
Profit net
77.811 RON -23.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
78.960 RON -20.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 219.848 RON. Profit: 102.338 RON

Cifra de afaceri: 219.848 RON. Profit: 102.338 RON

Cifra de afaceri
219.848 RON +13.38% față de anul precedent
Profit net
102.338 RON -26.84% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
99.152 RON +1835.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 193.909 RON. Profit: 139.877 RON

Cifra de afaceri: 193.909 RON. Profit: 139.877 RON

Cifra de afaceri
193.909 RON +24.02% față de anul precedent
Profit net
139.877 RON +29.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.122 RON +22.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 156.354 RON. Profit: 108.050 RON

Cifra de afaceri: 156.354 RON. Profit: 108.050 RON

Cifra de afaceri
156.354 RON
Profit net
108.050 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
4.174 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Sector 6 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Sector 6 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Municipiul Bucureşti

GALILEO TOPO S.R.L.
CUI: 46161870CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
246.400 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
ROTRONIC IMPEX SRL
CUI: 3885705CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti1993-05-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
246.077 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NIRONA INTERNATIONAL SRL
CUI: 16189071CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2004-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
246.622 RON
Profit
86.922 RON
Angajati
1
RECKI GRUP SRL
CUI: 16337917CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2004-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
245.855 RON
Profit
179.870 RON
Angajati
1
COMARC INSTAL S.R.L.
CUI: 47558055CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
250.208 RON
Profit
159.213 RON
Angajati
1
TANIA PROEX S.R.L.
CUI: 40371164CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-01-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
243.990 RON
Profit
153.756 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Municipiul Bucureşti

WATERTECH DESIGN S.R.L.
CUI: 40537837CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
479.017 RON
Profit
350.721 RON
Angajati
1
ENESCO SERVICES S.R.L.
CUI: 40530596CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.332.271 RON
Profit
40.193 RON
Angajati
5
SMART STRUCTURAL DESIGN S.R.L.
CUI: 40553891CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.017 RON
Profit
45.796 RON
Angajati
0

Alte firme din Municipiul Bucureşti

PERIOMEDICAL STUDIO S.R.L.
CUI: 40545309CAEN: 8623
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
344.917 RON
Profit
153.771 RON
Angajati
1
PLASMASUD S.R.L.
CUI: 40548917CAEN: 4690
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2019-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.682 RON
Profit
2.040 RON
Angajati
2
FOMIN FRIGO S.R.L.
CUI: 40509144CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.983 RON
Profit
103.086 RON
Angajati
1
BPS TECHNICS SOUND S.R.L.
CUI: 40571804CAEN: 9002
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
251.441 RON
Profit
45.704 RON
Angajati
0
CGM COLLECTION S.R.L.
CUI: 40766814CAEN: 3821
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.477.890 RON
Profit
499.364 RON
Angajati
1
MIRMURM FILM SRL
CUI: 38364807CAEN: 5912
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.214 RON
Profit
4.164 RON
Angajati
1
HOME LUXURY COLLECTION S.R.L.
CUI: 42556908CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.148 RON
Profit
12.282 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. este 40544583.

Unde este sediul IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?

IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Bld. Timişoara nr. 29, 61308, Sector 6 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?

IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 246.110 RON.

Cati angajati are IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?

IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?

IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

IPI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 93.997 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.