Activ

AMANET PAJURA S.R.L.

CUI: 40933165
CIF: 40933165
Reg. Com.: J2019004724407
CAEN: 6492
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 8 aprilie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Alte activități de creditare

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 12:09

Despre AMANET PAJURA S.R.L.

AMANET PAJURA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități de creditare" (cod CAEN 6492), in sectorul telecomunicatii si tehnologia informatiei. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AMANET PAJURA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 114.477 RON, in crestere fata de anul precedent (+35.5%). Profitul net inregistrat a fost de 12.046 RON (in scadere). Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 42.977 RON in 2019 la 114.477 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
114.477 RON
Venituri totale
114.606 RON
Cheltuieli totale
100.087 RON
Profit brut
14.519 RON
Profit net
12.046 RON
Marja profit net
10,52%
Active imobilizate
94.492 RON
Active circulante
32.570 RON
Stocuri
2.074 RON
Creanțe
25.335 RON
Casa & conturi bănci
5.161 RON
Capital propriu
14.058 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Pecetei nr. 8
Detalii adresaPARTER. CAMERA 1

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Pecetei nr. 8
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Pecetei nr. 8
Detalii
PARTER. CAMERA 1
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 08.04.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
114.477 RON
Rezultat net
12.046 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 114.477 RON 84.516 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 114.606 RON 84.516 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 100.087 RON 69.408 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 14.519 RON 15.108 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 12.046 RON 12.739 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 94.492 RON 5.122 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 32.570 RON 35.704 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 127.062 RON 40.826 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.074 RON 10.699 RON
CreanțeSume de încasat 25.335 RON 16.248 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 5.161 RON 8.757 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 113.004 RON 13.813 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 14.058 RON 27.013 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active127.062RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

88,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale127.062 RON
Datorii totale113.004 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
9,5 %Profit net / active totale
ROE
85,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,29 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
11,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 114.477 +35,5% față de anul precedent 114.606 100.087 14.519 -3,9% față de anul precedent 12.046 -5,4% față de anul precedent 0 0
2023 84.516 +11,3% față de anul precedent 84.516 69.408 15.108 -4,8% față de anul precedent 12.739 -7,0% față de anul precedent 0 0
2022 75.954 +144,2% față de anul precedent 75.954 60.091 15.863 13.697 0 0
2021 31.099 -38,6% față de anul precedent 31.099 32.422 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 1.323 2.255
2020 50.613 +17,8% față de anul precedent 50.613 42.565 8.048 -50,4% față de anul precedent 6.675 -55,3% față de anul precedent 0 0
2019 42.977 42.977 26.752 16.225 14.936 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 94.492 32.570 127.062 2.074 25.335 5.161
2023 5.122 35.704 40.826 10.699 16.248 8.757
2022 5.122 31.166 36.288 14.054 10.396 6.716
2021 122 25.506 25.628 3.382 11.299 10.825
2020 642 22.458 23.100 2.832 2.177 17.449
2019 1.890 35.672 37.562 8.332 18.621 8.719

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 113.004 +718,1% față de anul precedent 14.058 Neraportat 0
2023 13.813 +358,1% față de anul precedent 27.013 Neraportat 0
2022 3.015 -50,2% față de anul precedent 33.273 Neraportat 0
2021 6.051 +376,8% față de anul precedent 19.577 Neraportat 0
2020 1.269 -94,3% față de anul precedent 21.831 Neraportat 0
2019 22.406 15.156 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

33din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 114.477 RON. Profit: 12.046 RON

Cifra de afaceri: 114.477 RON. Profit: 12.046 RON

Cifra de afaceri
114.477 RON +35.45% față de anul precedent
Profit net
12.046 RON -5.44% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
113.004 RON +718.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 84.516 RON. Profit: 12.739 RON

Cifra de afaceri: 84.516 RON. Profit: 12.739 RON

Cifra de afaceri
84.516 RON +11.27% față de anul precedent
Profit net
12.739 RON -6.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
13.813 RON +358.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 75.954 RON. Profit: 13.697 RON

Cifra de afaceri: 75.954 RON. Profit: 13.697 RON

Cifra de afaceri
75.954 RON +144.23% față de anul precedent
Profit net
13.697 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.015 RON -50.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 31.099 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 31.099 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
31.099 RON -38.56% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
2.255 RON
Angajati
0
Datorii
6.051 RON +376.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 50.613 RON. Profit: 6.675 RON

Cifra de afaceri: 50.613 RON. Profit: 6.675 RON

Cifra de afaceri
50.613 RON +17.77% față de anul precedent
Profit net
6.675 RON -55.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.269 RON -94.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 42.977 RON. Profit: 14.936 RON

Cifra de afaceri: 42.977 RON. Profit: 14.936 RON

Cifra de afaceri
42.977 RON
Profit net
14.936 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
22.406 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAMANET PAJURA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6492 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

AMANET PAJURA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6492 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6492, Municipiul Bucureşti

PINOCHIO 99 SRL
CUI: 12435238CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti1999-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.038 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MARCUS AMANET IFN S.R.L.
CUI: 48248095CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-05-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
113.011 RON
Profit
30.325 RON
Angajati
0
IFN COMPACT SERV GRUP S.R.L.
CUI: 15663613CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2003-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
125.627 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TWINS ENTERPRISE S.R.L.
CUI: 50338963CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2024-07-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
105.008 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
REAL CAPITAL INVESTMENT IFN S.A.
CUI: 48993448CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2023-10-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.534 RON
Profit
-
Angajati
-
GOLD EXPERT HOUSE SRL
CUI: 33887791CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2014-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
44.362 RON
Profit
17.963 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6492, Municipiul Bucureşti

ICE CASHBOOK S.R.L.
CUI: 40762626CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.119 RON
Profit
48.738 RON
Angajati
1
SOARE AMANET S.R.L.
CUI: 41057411CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-05-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.321 RON
Profit
7.662 RON
Angajati
0
LONNY & LO JOBS S.R.L.
CUI: 40496842CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
256.936 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
KODIAC CAPITAL IFN S.A.
CUI: 41082067CAEN: 6492
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.722.677 RON
Profit
-
Angajati
-

Alte firme din Municipiul Bucureşti

ONOCLAIMS S.R.L.
CUI: 40933122CAEN: 6621
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-04-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
546.642 RON
Profit
479.656 RON
Angajati
1
ULTRA SMART HOME S.R.L.
CUI: 40933173CAEN: 6220
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-04-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
336.303 RON
Profit
75.792 RON
Angajati
0
IROLE FILM S.R.L.
CUI: 40938030CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-04-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.986 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SUCURI SĂNĂTOASE S.R.L.
CUI: 40912227CAEN: 5622
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
551.894 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
GEO ALTERNATIV INSTAL S.R.L.
CUI: 40959416CAEN: 4322
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
657.945 RON
Profit
306.678 RON
Angajati
4
SPEED AUTOMATIC S.R.L.
CUI: 41180332CAEN: 9531
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
618.897 RON
Profit
1.342 RON
Angajati
2
ZUZI VET FARMAXIA S.R.L.
CUI: 38680974CAEN: 7500
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2018-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.174.069 RON
Profit
1.948.277 RON
Angajati
13

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AMANET PAJURA S.R.L.?

CUI-ul AMANET PAJURA S.R.L. este 40933165.

Unde este sediul AMANET PAJURA S.R.L.?

AMANET PAJURA S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Pecetei nr. 8, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata AMANET PAJURA S.R.L.?

AMANET PAJURA S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AMANET PAJURA S.R.L. in 2024?

In 2024, AMANET PAJURA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 114.477 RON.

Ce activitate are AMANET PAJURA S.R.L.?

AMANET PAJURA S.R.L. are codul CAEN principal 6492 (Alte activități de creditare).

Ce profit a inregistrat AMANET PAJURA S.R.L. in 2024?

AMANET PAJURA S.R.L. a inregistrat un profit net de 12.046 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.