Activ

IRICOS MED S.R.L.

CUI: 41094932
CIF: 41094932
Reg. Com.: J2019000944047
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 mai 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 07:04

Despre IRICOS MED S.R.L.

IRICOS MED S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Oneşti, judetul BACĂU, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, IRICOS MED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 76.238 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+3.2%). Profitul net inregistrat a fost de 48.700 RON (in crestere). Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 18.434 RON in 2019 la 76.238 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
76.238 RON
Venituri totale
76.239 RON
Cheltuieli totale
18.702 RON
Profit brut
57.537 RON
Profit net
48.700 RON
Marja profit net
63,88%
Active imobilizate
679 RON
Active circulante
156.933 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
32.481 RON
Casa & conturi bănci
124.452 RON
Capital propriu
154.477 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Oneşti, Bld. Belvedere nr. 1, 601066
Telefon0724562910

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Oneşti, Bld. Belvedere nr. 1, 601066
Cod poștal: 601066
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Oneşti, Bld. Belvedere nr. 1, 601066
Cod postal
601066
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.05.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
76.238 RON
Rezultat net
48.700 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 76.238 RON 73.906 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 76.239 RON 73.907 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 18.702 RON 22.323 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 57.537 RON 51.584 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 48.700 RON 44.569 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 679 RON 2.301 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 156.933 RON 133.649 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 157.612 RON 135.950 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 32.481 RON 11.149 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 124.452 RON 122.500 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 3.135 RON 174 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 154.477 RON 135.776 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active157.612RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale157.612 RON
Datorii totale3.135 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
30,9 %Profit net / active totale
ROE
31,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
50,06 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 76.238 +3,2% față de anul precedent 76.239 18.702 57.537 +11,5% față de anul precedent 48.700 +9,3% față de anul precedent 0 0
2023 73.906 +60,5% față de anul precedent 73.907 22.323 51.584 +23,8% față de anul precedent 44.569 +10,1% față de anul precedent 0 0
2022 46.041 +25,1% față de anul precedent 46.041 4.383 41.658 +35,6% față de anul precedent 40.484 +36,1% față de anul precedent 0 0
2021 36.814 +55,2% față de anul precedent 36.814 6.086 30.728 +54,3% față de anul precedent 29.756 +54,9% față de anul precedent 0 0
2020 23.723 +28,7% față de anul precedent 23.723 3.812 19.911 +64,4% față de anul precedent 19.211 +66,3% față de anul precedent 0 0
2019 18.434 18.434 6.326 12.108 11.555 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 679 156.933 157.612 0 32.481 124.452
2023 2.301 133.649 135.950 0 11.149 122.500
2022 4.523 87.447 91.970 0 5.480 81.967
2021 6.744 54.640 61.384 0 8.148 46.492
2020 8.966 22.282 31.248 0 3.072 19.210
2019 7.750 7.906 15.656 0 6.125 1.781

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 3.135 +1.701,7% față de anul precedent 154.477 Neraportat 0
2023 174 -77,2% față de anul precedent 135.776 Neraportat 0
2022 763 +15,4% față de anul precedent 91.207 Neraportat 0
2021 661 +134,4% față de anul precedent 60.723 Neraportat 0
2020 282 -92,8% față de anul precedent 30.966 Neraportat 0
2019 3.901 11.755 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 76.238 RON. Profit: 48.700 RON

Cifra de afaceri: 76.238 RON. Profit: 48.700 RON

Cifra de afaceri
76.238 RON +3.16% față de anul precedent
Profit net
48.700 RON +9.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.135 RON +1701.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 73.906 RON. Profit: 44.569 RON

Cifra de afaceri: 73.906 RON. Profit: 44.569 RON

Cifra de afaceri
73.906 RON +60.52% față de anul precedent
Profit net
44.569 RON +10.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
174 RON -77.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 46.041 RON. Profit: 40.484 RON

Cifra de afaceri: 46.041 RON. Profit: 40.484 RON

Cifra de afaceri
46.041 RON +25.06% față de anul precedent
Profit net
40.484 RON +36.05% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
763 RON +15.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 36.814 RON. Profit: 29.756 RON

Cifra de afaceri: 36.814 RON. Profit: 29.756 RON

Cifra de afaceri
36.814 RON +55.18% față de anul precedent
Profit net
29.756 RON +54.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
661 RON +134.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 23.723 RON. Profit: 19.211 RON

Cifra de afaceri: 23.723 RON. Profit: 19.211 RON

Cifra de afaceri
23.723 RON +28.69% față de anul precedent
Profit net
19.211 RON +66.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
282 RON -92.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 18.434 RON. Profit: 11.555 RON

Cifra de afaceri: 18.434 RON. Profit: 11.555 RON

Cifra de afaceri
18.434 RON
Profit net
11.555 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.901 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIRICOS MED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Oneşti (BACĂU)

IRICOS MED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Oneşti (BACĂU)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Bacău

ARTNOVA SRL
CUI: 16682940CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2004-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
77.400 RON
Profit
1.334 RON
Angajati
1
GREEN RIV PROJECT SRL
CUI: 37947810CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2017-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EXVIMCONS SRL
CUI: 37094438CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2017-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
78.848 RON
Profit
61.205 RON
Angajati
0
ARHIBAC SRL
CUI: 16993768CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Sat Gârlenii de Sus Com. Gârleni2004-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
74.098 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ATH INSTAL S.R.L.
CUI: 40836839CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.191 RON
Profit
31.569 RON
Angajati
1
AXART PROIECT S.R.L.
CUI: 24661891CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Orş. Târgu Ocna2008-10-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.165 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Bacău

MILLSERV 3D S.R.L.
CUI: 41117238CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş2019-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
992.552 RON
Profit
129.679 RON
Angajati
0
SEGMENT CAD S.R.L.
CUI: 40906071CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
275.137 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
A & D URBAN CONSULT S.R.L.
CUI: 41141139CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
961.528 RON
Profit
550.232 RON
Angajati
2

Alte firme din Bacău

HRISTIANA STANDARD S.R.L.
CUI: 41087170CAEN: 1410
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
162.859 RON
Profit
46.308 RON
Angajati
0
ZUM MEDIA STUDIO S.R.L.
CUI: 41094940CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.740 RON
Profit
883 RON
Angajati
0
OLD BISART S.R.L.
CUI: 41102091CAEN: 9003
Activ
BACĂU, Sat Sascut Com. Sascut2019-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
213.922 RON
Profit
80.435 RON
Angajati
3
MARIVLADY VSM S.R.L.
CUI: 40934861CAEN: 4752
Activ
BACĂU, Orş. Buhuşi2019-04-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.502 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BU-MI EDIL S.R.L.
CUI: 41237528CAEN: 4120
Activ
BACĂU, Sat Răcăciuni Com. Răcăciuni2019-06-07
fara e-Factura
ZAEK CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 39780246CAEN: 4120
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.807 RON
Profit
27.808 RON
Angajati
2
RAIMPIL S.R.L.
CUI: 42662011CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Sat Bijghir Com. Buhoci2020-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
86.543 RON
Profit
32 RON
Angajati
1
MARMO STIL SRL
CUI: 7095920CAEN: 2370
Activ
BACĂU, Mun. Bacău1995-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
691.206 RON
Profit
31.519 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul IRICOS MED S.R.L.?

CUI-ul IRICOS MED S.R.L. este 41094932.

Unde este sediul IRICOS MED S.R.L.?

IRICOS MED S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Oneşti, Bld. Belvedere nr. 1, 601066, Mun. Oneşti, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata IRICOS MED S.R.L.?

IRICOS MED S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a IRICOS MED S.R.L. in 2024?

In 2024, IRICOS MED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 76.238 RON.

Ce activitate are IRICOS MED S.R.L.?

IRICOS MED S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat IRICOS MED S.R.L. in 2024?

IRICOS MED S.R.L. a inregistrat un profit net de 48.700 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.