Activ

ZUM MEDIA STUDIO S.R.L.

CUI: 41094940
CIF: 41094940
Reg. Com.: J04/948/2019
CAEN: 7420
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 mai 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități fotografice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 10:05

Despre ZUM MEDIA STUDIO S.R.L.

ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități fotografice" (cod CAEN 7420), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 7.740 RON, in scadere fata de anul precedent (-49.1%). Profitul net inregistrat a fost de 883 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut de la 6.090 RON in 2019 la 7.740 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
7.740 RON
Venituri totale
7.740 RON
Cheltuieli totale
6.689 RON
Profit brut
1.051 RON
Profit net
883 RON
Marja profit net
11,41%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
9.575 RON
Stocuri
4.054 RON
Creanțe
67 RON
Casa & conturi bănci
5.454 RON
Capital propriu
8.372 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Bucegi nr. 111, 600332

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Bucegi nr. 111, 600332
Cod poștal: 600332
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Bucegi nr. 111, 600332
Cod postal
600332
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.05.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
7.740 RON
Rezultat net
883 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 7.740 RON 15.200 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 7.740 RON 15.200 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 6.689 RON 9.012 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.051 RON 6.188 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 883 RON 5.180 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 9.575 RON 17.374 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 9.575 RON 17.374 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 4.054 RON 1.622 RON
CreanțeSume de încasat 67 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 5.454 RON 15.752 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.203 RON 85 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 8.372 RON 17.289 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active9.575RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

12,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale9.575 RON
Datorii totale1.203 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
9,2 %Profit net / active totale
ROE
10,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
7,96 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
87,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 7.740 -49,1% față de anul precedent 7.740 6.689 1.051 -83,0% față de anul precedent 883 -83,0% față de anul precedent 0 0
2023 15.200 +7,1% față de anul precedent 15.200 9.012 6.188 +22,3% față de anul precedent 5.180 +11,8% față de anul precedent 0 0
2022 14.190 +19,6% față de anul precedent 14.190 9.130 5.060 -11,7% față de anul precedent 4.634 -13,7% față de anul precedent 0 0
2021 11.863 +152,4% față de anul precedent 11.863 6.135 5.728 +192,7% față de anul precedent 5.372 +195,8% față de anul precedent 0 0
2020 4.700 -22,8% față de anul precedent 4.700 2.743 1.957 -65,3% față de anul precedent 1.816 -66,7% față de anul precedent 0 0
2019 6.090 6.090 450 5.640 5.457 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 9.575 9.575 4.054 67 5.454
2023 0 17.374 17.374 1.622 0 15.752
2022 0 12.463 12.463 2.972 0 9.491
2021 0 12.947 12.947 3.476 0 9.471
2020 0 7.517 7.517 2.235 0 5.282
2019 135 7.222 7.357 2.069 0 5.153

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.203 +1.315,3% față de anul precedent 8.372 Neraportat 0
2023 85 -76,1% față de anul precedent 17.289 Neraportat 0
2022 355 +244,7% față de anul precedent 12.108 Neraportat 0
2021 103 +128,9% față de anul precedent 12.844 Neraportat 0
2020 45 -97,4% față de anul precedent 7.472 Neraportat 0
2019 1.700 5.657 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 7.740 RON. Profit: 883 RON

Cifra de afaceri: 7.740 RON. Profit: 883 RON

Cifra de afaceri
7.740 RON -49.08% față de anul precedent
Profit net
883 RON -82.95% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.203 RON +1315.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 15.200 RON. Profit: 5.180 RON

Cifra de afaceri: 15.200 RON. Profit: 5.180 RON

Cifra de afaceri
15.200 RON +7.12% față de anul precedent
Profit net
5.180 RON +11.78% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
85 RON -76.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 14.190 RON. Profit: 4.634 RON

Cifra de afaceri: 14.190 RON. Profit: 4.634 RON

Cifra de afaceri
14.190 RON +19.62% față de anul precedent
Profit net
4.634 RON -13.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
355 RON +244.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 11.863 RON. Profit: 5.372 RON

Cifra de afaceri: 11.863 RON. Profit: 5.372 RON

Cifra de afaceri
11.863 RON +152.4% față de anul precedent
Profit net
5.372 RON +195.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
103 RON +128.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 4.700 RON. Profit: 1.816 RON

Cifra de afaceri: 4.700 RON. Profit: 1.816 RON

Cifra de afaceri
4.700 RON -22.82% față de anul precedent
Profit net
1.816 RON -66.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
45 RON -97.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 6.090 RON. Profit: 5.457 RON

Cifra de afaceri: 6.090 RON. Profit: 5.457 RON

Cifra de afaceri
6.090 RON
Profit net
5.457 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.700 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataZUM MEDIA STUDIO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7420 in Mun. Bacău (BACĂU)

ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7420 in Mun. Bacău (BACĂU)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7420, Bacău

OMF CROME S.R.L.
CUI: 42191321CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Sat Zemeş Com. Zemeş2020-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.950 RON
Profit
1.194 RON
Angajati
0
M&C FOTO VIDEO 2018 S.R.L.
CUI: 40270569CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Orş. Comăneşti2018-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.500 RON
Profit
2.303 RON
Angajati
0
FRAMEMORY S.R.L.
CUI: 40192070CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.034 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ALY-IMAGE SRL
CUI: 37405704CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Sat Slobozia Com. Stănişeşti2017-04-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.500 RON
Profit
8.969 RON
Angajati
0
BEST BODY SUPPORT S.R.L.
CUI: 39120045CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.700 RON
Profit
2.268 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7420, Bacău

CINEFORMA STUDIO S.R.L.
CUI: 41244614CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Sat Poduri Com. Poduri2019-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.548 RON
Profit
16.396 RON
Angajati
1
PHOTO BITES STUDIO S.R.L.
CUI: 41052139CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.341 RON
Profit
862 RON
Angajati
0
MAGIA LUMINII DE AUR S.R.L.
CUI: 41341897CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-07-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.860 RON
Profit
3.354 RON
Angajati
0

Alte firme din Bacău

IRICOS MED S.R.L.
CUI: 41094932CAEN: 7112
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2019-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
76.238 RON
Profit
48.700 RON
Angajati
0
AGAPE EUROCONSULTING S.R.L.
CUI: 41094959CAEN: 7022
Activ
BACĂU, Sat Lilieci Com. Hemeiuş2019-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.500 RON
Profit
19.734 RON
Angajati
0
KOSTYMAR UNIVERSAL S.R.L.
CUI: 41078783CAEN: 4932
Activ
BACĂU, Mun. Moineşti2019-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.972 RON
Profit
12.484 RON
Angajati
0
VIORA ENDODENT S.R.L.
CUI: 40935921CAEN: 8623
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-04-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
212.850 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
C.C. URBAN DECOR S.R.L.
CUI: 41238582CAEN: 7111
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
826.402 RON
Profit
600.206 RON
Angajati
1
UNIPLAY MARKET AUTO S.R.L.
CUI: 39780254CAEN: 4712
Activ
BACĂU, Sat Răcăciuni Com. Răcăciuni2018-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.431 RON
Profit
8.874 RON
Angajati
0
VALCON BLUE S.R.L.
CUI: 42662062CAEN: 4722
Activ
BACĂU, Sat Valea Seacă Com. Valea Seacă2020-06-22
fara e-Factura
SERALINAROZ SRL
CUI: 7095962CAEN: 4782
Activ
BACĂU, Mun. Bacău1995-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.618 RON
Profit
2.551 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ZUM MEDIA STUDIO S.R.L.?

CUI-ul ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. este 41094940.

Unde este sediul ZUM MEDIA STUDIO S.R.L.?

ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Bucegi nr. 111, 600332, Mun. Bacău, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata ZUM MEDIA STUDIO S.R.L.?

ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. in 2024?

In 2024, ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 7.740 RON.

Ce activitate are ZUM MEDIA STUDIO S.R.L.?

ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. are codul CAEN principal 7420 (Activități fotografice).

Ce profit a inregistrat ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. in 2024?

ZUM MEDIA STUDIO S.R.L. a inregistrat un profit net de 883 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.